Beļģija spēles izskaņā izrauj uzvaru pret Krieviju (78)

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AP/Scanpix

Beļģijas futbola izlase svētdien atdzīvojās mača izskaņā un Pasaules kausa izcīņas H apakšgrupas mačā ar 1:0 (0:0) pieveica Krievijas valstsvienību. Vienīgos vārtus šajā mačā guva Divoks Oridži.

Kad bija pagājušas jau vairāk nekā desmit minūtes, Krievijai radās pirmā iespēja gūt vārtus - sitienu no distances veica Viktors Faizuļins, taču viņa raidījumu atvairīja sāncenšu vārtsargs Tibo Kurtuā. Turpinājumā divas labas epizodes jau pie Krievijas vārtiem bija Drīsam Mertensam, kura raidījums no aptuveni 20 metriem bija secen vārtiem, bet pēc tam viņš pa labo malu veica izrāvienu un vārtsarga Igora Akinfejeva vārtiem, taču arī šoreiz sitiens bija vārtiem garām.

Mača 32.minūtē tika veikta pirmā maiņa, jo savainojuma dēļ laukumu bija spiests atstāt Beļģijas izlases aizsargs Tomass Vermālens, kuru nomainīja Jans Vertongens. Pašā pirmā puslaika izskaņā Krievijai radās teicama izdevība gūt vārtus, kad pēc lieliska komandas biedra centrējuma Deniss Glušakovs ar galvu sita vien nedaudz garām vārtu stabam.

Salīdzinoši neaktīva spēle turpinājās arī otrajā puslaikā, turklāt vienā no epizodēm savu neapmierinātību pauda arī sanākušie līdzjutēji, bet praktiski visu otro puslaiku abas komandas neizcēlās ar bīstamiem uzbrukumiem. Taču 81.minūtē šķietamo neaktivitāti pārtrauca uz maiņu nākušais Andrejs Ješčenko, kurš ātrā uzbrukumā pēc partnera piespēles, neapturot bumbu, sita pa Kurtuā vārtiem, taču bumba lidoja garām vārtu kreisajam stabam. Mirkli vēlāk tuvu vārtu guvumam bija arī Beļģija - pēc brīvsitiena pa vārtu stabu trāpīja Kevins Mirallass.

Mača izskaņā Beļģijas spiediens pieauga - vienā no epizodēm Edens Azārs izdarīja lielisku sitienu, taču tas tika bloķēts. Pēc tam viņš pretuzbrukumā veica lielisku reidu pa kreiso malu, soda laukumā piespēlējot uz maiņu nākušajam Divokam Oridži, kurš tādejādi guva savus pirmos vārtus valstsvienības rindās. Kompensācijas laikā pēc teicamas Azāra piespēles vārtus gūt gandrīz izdevās Mirallasam, taču viņa sitienu no soda laukuma ar pūlēm atvairīja Akinfejevs.

Beļģija pirms tam pirmajā kārtā ar 2:1 uzvarēja Alžīriju, bet Krievija nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Dienvidkoreju.

Beļģija ar sešiem punktiem divās spēlēs kļuvusi par H apakšgrupas līdervienību.

Beļģija no 1982. līdz 2002.gadam piedalījās sešos finālturnīros pēc kārtas, bet nākamajiem diviem nespēja kvalificēties. Labākais sasniegums ir 1986.gadā izcīnītā ceturtā vieta, bet kopš tā gada nav tikusi tālāk par astotdaļfinālu. Tikmēr Krievija kopš PSRS sabrukšanas piedalās savā trešajā finālturnīrā, bet iepriekšējās divās dalības reizēs 1994. un 2002.gadā netika pārvarēts grupu turnīrs.

Uzreiz pēc šī mača savā starpā Portualegri tiksies Dienvidkoreja un Alžīrija.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls demonstrēs visas 64 Pasaules kausa finālturnīra spēles - 56 tiešraidē, bet astoņas ierakstā. Sacensības komentēs pieredzējušie LTV sporta komentētāji, kuriem pievienojies arī populārais pašmāju futbolists Māris Verpakovskis.

Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Brazīlijai ticis gods finālturnīru rīkot otro reizi. Iepriekš 1950.gada turnīrā mājinieki aizspēlējās līdz pat finālam, kurā negaidīti atzina Urugvajas valstsvienības pārākumu. Pasaules kauss pirmo reizi kopš 1978.gada un sesto reizi kopumā tiek rīkots Dienvidamerikā.

Pasaules kausa izcīņa Brazīlijā pārliecinoši kļuvusi par dārgāko vēsturē, kas radījis dažādu sajūtu kontrastu valsts iedzīvotājos. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Brazīlijas varasiestādes kopā turnīram iztērējušas aptuveni 14 līdz 16 miljardus ASV dolāru (desmit līdz 11 miljardus eiro), kas ir aptuveni četras reizes vairāk nekā izmaksas 2010.gada Pasaules kausā Dienvidāfrikas Republikā.

Brazīlijā pirmo reizi Pasaules kausa finālturnīru vēsturē tiek izmantota vārtu līnijas tehnoloģija, kas strīdīgās situācijās precīzi ļauj noteikt, vai bumba pilnībā šķērsojusi vārtu līniju.

Pirmo reizi kopš 1950.gada finālturnīrā debitē tikai viena izlase - Bosnija un Hercegovina.

Visvairāk reižu Pasaules kausa vēsturē triumfējusi Brazīlijas izlase, kas spējusi kausu pacelt piecas reizes, četras reizes uzvarējusi Itālija, bet trīs - Vācija. Tikmēr Argentīnai un Urugvajai tas izdevies divos gadījumos, bet pa reizei prestižajās sacensībās uzvarējusi arī Anglija, Francija un Spānija, kas ir pašreizējā kausa īpašniece. Tāpat Brazīlija ir vienīgā valstsvienība, kas piedalījusies pilnīgi visos 20 finālturnīros, 18 reizes laukumā devušās Itālijas un Vācijas izlases, bet Argentīna - 16.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Beļģijas izlases sastāvs - Tibo Kurtuā, Tobijs Alderveirelds, Daniels van Bujtens, Vensāns Kompanī, Tomass Vermālens (Jans Vertongens, 32.min.), Aksels Vitsels, Maruāns Fellaini, Kevins de Braune, Drīss Mertenss (Kevins Mirallass, 75.min.), Edens Azārs, Romels Lukaku (Divoks Oridži, 57.min.).

Krievijas izlases sastāvs - Igors Akinfejevs, Vasīlijs Berezuckis, Sergejs Ignaševičs, Aleksejs Kozlovs (Andrejs Ješčenko, 62.min.), Dmitrijs Kombarovs, Deniss Glušakovs, Viktors Faizuļins, Aleksandrs Samedovs (Aleksandrs Keržakovs, 90.min.), Oļegs Šatovs (Alans Dzagojevs, 83.min.), Maksims Kanuņikovs, Aleksandrs Kokorins.

Komentāri (78)CopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu