Uzvara pār Japānu.

Latvijas hokeja izlase svinēja pārliecinošu uzvaru pār Japānas valstsvienību ar 8:2. Labākais mūsu komandā - Sergejs Žoltoks.

Japānas izlase Vārtsargi: Ivasaki, Fukufudži. Aizsargi: Mijauči - Ito, Isojima - Daikava, Katajama - Kavašima. Uzbrucēji: Kuvabara - Jahata - Širono, Kavahira - Fujita - Nihei, Murakami - Ivata - Suzuki, Učijama - Sakata. Par to, ka Latvijas izlasei ir jāuzvar šajā spēlē, šaubu nebija. Dienu iepriekš japāņi izcīnīja savu pirmo punktu savā A grupas dalības vēsturē, nospēlējot neizšķirti ar Norvēģijas izlasi. Tas viesa neziņu par gaidāmo pretinieku spēku. Spēli hokejisti sāka ātrā tempā, kurš tika saglabāts visu mača laiku. Latvijas izlase bija spēcīgāka un pārāka visos aspektos, taču ripa japāņu vārtos ielidoja tikai astotās minūtes 17. sekundē, kad perfektu Harija Vītoliņa piespēli izmantoja Leonīds Tambijevs. Momenta atslābumu aizsardzībā tūlīt gan izmantoja pretinieki, un pēc 15 sekundēm rezultāts tika izlīdzināts. Nākošajās padsmit minūtēs līdz pirmās trešdaļas beigām, neskatoties uz mūsu hokejistu nospiedošu pārsvaru, atkal izvirzīties vadībā neizdevās. Otrajā periodā spēles ritējums nemainījās un jau otrajā minūtē Latviju vadībā izvirzīja Sergejs Žoltoks, kurš pēcāk pelnīti tika atzīts par mača vērtīgāko spēlētāju. Nākamajā minūtē precīzs Semjonovs. 30. minūtē pretiniekiem tomēr izdodas atgūt vienus vārtus, taču šoreiz nāca Latvijas kārta atspēlēt vārtus 15 sekundēs - pēc minūtes ceturtdaļas otro reizi šajā mačā precīzs Semjonovs. Turpmākā spēles gaita nemainījas līdz pat pēdējās trešdaļas otrajai minūtei, kad trīs vārtu pārsvaru deva Žoltoka mestā ripa. Visu pēdējo periodu Latvija bija nenoliedzamā vadībā - kontrolēja ripu un uzbruka daudz vairāk par Japānas izlasi. Kārlis Skrastiņš beidzot realizēja vairākumu. Kopumā šajā mačā Sergejs Žoltoks guva trīs vārtus, Kārlis Skrastiņš un Aleksandrs Semjonovs pa diviem, Leonīdam Tambijevam viens vārtu guvums. Pēdējās izšķirošās cīņas G apakšgrupā notiks pirmdien, kad Baltkrievijas izlase tiksies ar Japānu, bet Latvijas pārstāvji cīnīsies pret Norvēģiju. Latvija - Japāna 8:2 (1:1, 3:1, 4:0) 07:17. (1:0) - Tambijevs (Vītoliņš), 07:32. (1:1) - Jahata, 21:41. (2:1) - Žoltoks (Ozoliņš), 22:43. (3:1) - Semjonovs (Ābols), 29:44. (3:2) - Kavahira (Isojima), 30:01. (4:2) - Semjonovs (Ābols, Opuļskis), 41:38. (5:2) - Žoltoks (Astašenko, Panteļejevs), 50:28. (6:2) - Skrastiņš (Ozoliņš), 54:02. (7:2) - Žoltoks (Ozoliņš), 59:26. (8:2) - Skrastiņš (Cipruss, Tambijevs). Vārtsargi: Irbe - Ivasaki. Metieni: 53:22. Soda minūtes: 10:12.