Rīgas ''Dinamo'' zaudē gada pēdējā spēlē (153)

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas ''Dinamo'' hokejisti pie pilnām skatītāju tribīnēm otrdien savā laukumā pagarinājumā ar 2:3 zaudēja titulētajam Krievijas klubam Maskavas CSKA. Tā šogad bija pēdējā spēle KHL čempionātā.

Papildināts viss teksts.

Maču aktīvāk sāka mājinieki, taču ''Dinamo'' hokejistiem neveicās ar metienu realizāciju. Astotajā minūtē izcēlās CSKA uzbrucējs Pjotrs Ščastļivijs, kurš aizturētā soda laikā ar spēcīgu metienu no vārtu priekšas pārspēja Martinu Pruseku, atklājot rezultātu.

Mirkli vēlāk vairākas bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem izveidoja rīdzinieki, bet savu uzdevuma augstumos atkal bija Konstantīns Baruļins.

Pašā trešdaļas izskaņā pretuzbrukumā aizskrēja KHL labākais vārtu guvējs Marsels Hosa, bet, izejot vienatnē pret Baruļinu, meta viņam virsū. Savukārt atkārtoto Lī Sveta metienu atvairīja CSKA aizsargs.

Neveiksmīgi otrā trešdaļa iesākās Rīgas "Dinamo'' komandai. Jau otrajā minūtē aizturētā soda laikā CSKA rezultatīvākais hokejists Deniss Paršins Latvijas kluba zonā apspēlēja aizsargus Sorokinu un Ozoliņu, kā arī Martinu Pruseku un guva savai vienībai otros vārtus.

Piecas minūtes vēlāk noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) saņēma ''Dinamo'' kapteinis Sandis Ozoliņš. Galvenais tiesnesis latviešu aizsarga pārkāpumu pret Marku Hartiganu traktēja kā ''dūriens ar nūju'', bet bija redzams, ka viens no pagājušās sezonas Rīgas ''Dinamo'' uzbrukuma līderiem šajā epizodē notēloja, par ko saņēma bargu kritiku no ''Arēna Rīga'' sanākušajiem skatītājiem.

Pēc tam dinamieši vairāk nekā minūti aizsargājās trijatā pret pieciem un trīsarpus minūtes četri pret pieciem, tomēr savus vārtus šajā laikā spēja nosargāt neskartus. Atlikušajā laikā cīņa ritēja līdzvērtīgi un pirms izšķirošā perioda ar 2:0 priekša bija viesi.

Trešais periods negaidīti veiksmīgi sākās laukuma saimniekiem. 28. sekundē aizsarga Lī Sveta uzmetiens uz vārtiem laimīgā kārtā atrada ceļu CSKA sargātajā vārtu cietoksnī, rezultātam kļūstot 1:2. Turpinājumā liels pārsvars piederēja Rīgas "Dinamo'' hokejistiem, kuri visiem spēkiem centās atspēlēties un panākt līdzsvaru.

Centieni attaisnojās trešdaļas priekšpēdējā minūtē, kad tāli mesto Gunta Galviņa ripu vārtu priekša pielaboja Roberts Petrovickis, izraujot mājiniekiem kāroto neizšķirtu.

Papildlaikā spēle labāk vedās Krievijas vienībai. Pēc nospēlētām 2 minūtēm punktu mačam varēja pielikt Paršins, tomēr rīdziniekus glāba Pruseks. Nedaudz vēlāk divu minūšu noraidījumu nopelnīja Martins Karija un ''Dinamo'' palika mazākumā (3:4). Šķita jau, ka cīņa turpināsies pagarinājumā, bet 2 sekundes līdz papildlaika beigām ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī uzvaru CSKA klubam izrāva amerikāņu leģionārs Nikolass Dimitrakos.

Par spēles labāko spēlētāju mājiniekiem atzina Kristapu Sotnieku, bet uzvarētājiem Denisu Paršinu.

Rīgas "Dinamo" - Maskavas CSKA 2:3 (0:1, 0:1, 2:0, 0:1)

Vārtu guvēji: Pjotrs Ščastļivijs (Anšakovs, Mišarins) 7:08 (1:0), Deniss Paršins (Korņejevs) 21:41 (2:0), Lī Svets (Cipulis, Iguldens) 40:28 (1:2), Roberts Petrovickis 58:52 (Galviņš) (2:2), Nikolass Dimitrakos (Paršins, Kuļjašs) 64:58 (3:2 vair.).

Vārtsargi: Rīgas ''Dinamo'' - Martins Pruseks, Maskavas CSKA - Konstantīns Baruļins.

Rīgas "Dinamo'' komandas sastāvs

1. maiņa: Sandis Ozoliņš, Oļegs Sorokins; Aleksandrs Ņiživijs, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Kristaps Sotnieks, Lī Svets; Roberts Petrovickis, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš; Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Tailers Arnasons, Andris Džeriņš, Martins Karija.

Iepriekšējās divās spēlēs šosezon pie panākuma savā laukumā tika CSKA hokejisti. Pirmajā mačā 26. septembrī Krievijas klubs bija pārāks 2:1, bet 28. oktobrī armijnieki svinēja uzvaru 5:3.

2008./2009. gada sezonā abas vienības uzvaras dalīja uz pusēm. Sākotnēji Rīgas "Dinamo'' viesos izcīnīja uzvaru 4:3, bet mājās piedzīvoja zaudējumu 2:6. Jāatzīmē, ka pēdējā spēlē vienu ripu savu tagadējo maizes devēju vārtos raidīja tieši Hartigans.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" hokejisti aizvadīs nākamā gada 3. janvārī, kad izbraukumā tiksies ar Novokuzņeckas ''Metallurg''.