Latvijas hokeja izlase ar zaudējumu sāk otro etapu (324)

Ar zaudējumu 2:4 Zviedrijas izlasei pasaules hokeja čempionāta otrā posma grupu turnīru piektdien Manheimā (Vācija) sāka Latvijas valstsvienība. Abus vārtus Latvijas komandā guva Mārtiņš Karsums.

Papildināts viss teksts.

Lai atklātu spēlēs rezultātu, bija nepieciešama tikai 31 sekunde. Izgājienā viens pret vienu ar Edgaru Masaļski ripu Latvijas vārtsarga sargātajos vārtos starp kājsargiem ieslidināja Magnuss Pējarvi.

Jau nākamajā uzbrukumā Latvijas komanda rezultātu izlīdzināja. Zviedrijas vārtu priekšā Jānis Sprukts atdeva piespēli Mārtiņam Karsumam, kurš ripu raidīja garām Jakobam Markstromam - vārtos - 1:1.

Sestajā minūtē skandināvi atguva vadību. Ar tālu un izcili precīzu plaukstas metienu Masaļski otrreiz pārspēja aizsargs Olivers Ekmans.

15. minūtē Zviedrijas komanda izmantoja izdevību palielināt pārsvaru. Pēc teicami izspēlētas kombinācijas vārtus guva 37 gadus vecais Mikaels Nīlanders.

Otrajā trešdaļā ļoti liels pārsvars piederēja zviedriem. Vismaz četras reizes Latvijas komandu no droša vārtu zaudējuma glāba tikai Masaļska meistarība.

Labākās izdevības mūsu komandā bija Andrim Džeriņam un Mārtiņam Karsumam, tomēr rezultāts pēc viņu izveidotajiem momentiem nemainījās.

Trešo trešdaļu aktīvi sāka mūsu valstsvienība, kurai piederēja lielāka ripas kontrole. Pēc nospēlētām piecām minūtēm periodā savus otros vārtus guva Karsums. Individuāli veiksmīgi nospēlējot pretinieku zonā, viņš izslidoja pret Markstroma vārtiem, ripu raidot starp zviedra kājsargiem - 2:3.

Turpinājumā Latvija cīnījās, visiem spēkiem mēģināja panākt izlīdzinājumu, bet tieši divas minūtes pirms trešdaļas beigām ar tālu šķīlienu pretuzbrukumā Masaļska vārtos ceturto ripu iemeta Tonijs Mortensons, pieliekot punktu šai spēlei.

Latvija - Zviedrija 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Vārtu guvēji: Magnuss Pējarvi (Hedmans) 0:31 (1:0), Mārtiņš Karsums (Sprukts) 0:56 (1:1), Olivers Ekmans (Petersons, Nilanders) 5:08 (2:1), Mikaels Nīlanders (Vallins, Bekmans) 14:30 (3:1), Mārtiņš Karsums (Sprukts) 45:01 (2:3), Tonijs Mortensons (Gunarsons, Pējarvi) 58:00 (4:2).

Soda minūtes: Latvija - 4, Zviedrija - 8

Metieni: Latvija - 21, Zviedrija - 36

Vārtsargi: Latvija - Edgars Masaļskis, Zviedrija - Jakobs Markstroms.

Dienas pirmajā F grupas spēlē Vankūveras olimpisko spēļu čempionvienība Kanāda ar 12:1 sagrāva Norvēģijas izlasi.

Savukārt E grupas mačā kārtējo sensāciju sagādāja Dānija, kas ar 6:0 sakāva Slovākiju.

Ceturtdien Latvijas izlasei pievienojās Amerikas hokeja līgā (AHL) spēlējošais aizsargs Artūrs Kulda, bet komandu ģimenes apstākļu dēļ atstāja uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kuru aizstās Kaspars Saulietis.

Jau ziņots, ka Zviedrijas izlasi apakšgrupu turnīrā veselības problēmu dēļ pameta labākais vārtu guvējs Matiass Veinhandls, viņš šajā čempionātā vairs nepiedalīsies.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātā

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Edgars Lūsiņš, Mārtiņš Raitums.

Aizsargi: Georgijs Pujacs, Arvīds Reķis, Guntis Galviņš, Māris Jass, Kristaps Sotnieks, Jānis Andersons, Aleksandrs Jerofejevs, Jēkabs Rēdlihs un Artūrs Kulda.

Uzbrucēji: Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Ņiživijs, Kaspars Daugaviņš, Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums, Andris Džeriņš, Lauris Dārziņš, Juris Štāls, Sergejs Pečura, Gints Meija un Kaspars Saulietis.

Līdz šim pēdējo reizi Latvijas izlase ar Zviedriju spēlēja pagājušā gada pasaules čempionātā Šveicē, kad mūsu valstsvienība guva vēsturisku panākumu 3:2 pēcspēles metienu sērijā, izcīnot vienīgo uzvaru savstarpējos mačos.

Tagad Latvijas izlase svētdien tiksies ar Norvēģiju, bet F grupas pēdējā spēle būs ar Čehiju.