Rīgas "Dinamo" papildlaikā izrauj uzvaru (128)

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas pirmajā spēlē Rīgas ''Dinamo'' hokejisti izbraukumā dramatiskā mačā ar 5:4 papildlaikā pārspēja spēcīgo Sanktpēterburgas SKA. Uzvaru piecas sekundes pirms pagarinājuma beigām rīdziniekiem nodrošināja Aleksandra Ņiživija raidījums.

Jau piektajā minūtē pieredzējušais Maksims Sušinskis izvirzīja labā metiena pozīcijā čehu uzbrucēju Petru Čajaneku, kas, neapstādinot ripu, precīzi to meta Holta sargātajos vārtos, atklājot mača rezultātu.

Divas minūtes vēlāk laukuma saimnieki uzvarēja iemetienu pie Rīgas kluba vārtiem. Gļebs Kļimenko pēc partnera piespēles pārspēja ''Dinamo'' vārtsargu, tādējādi dubultojot SKA pārsvaru.

Trešdaļas vidū Roberts Bukarts pretuzbrukumā atdeva lielisku piespēli Jānim Spruktam, kurš no tuvas distances ripu raidīja Jevgēņija Nabokova sargāto vārtu nepiesegtajā stūrī.

Pēc Jūliusa Šuplera trenēto hokejistu vārtu guvuma spēle izlīdzinājās. 18. minūtē ļoti labi sāncenšu vārtu priekšā spēlēja Ģirts Ankipāns - atsisto Nabokova ripu viņš no gaisa iesita vārtos, panākdams izlīdzinājumu - 2:2.

Otrās trešdaļas sākumā Rīgas ''Dinamo'' divreiz īsā laikā nokļuva mazākumā. Ar otro piegājienu mājinieki viena spēlētāja priekšrocību izmantoja. Maksims Afinogenovs gar vārtu priekšu piespēlēja zviedram Matīasam Veinhandlam, kas bez problēmām ripu ieraidīja vārtos.

Sešas minūtes pirms perioda beigām laba izdevība atgūt līdzsvaru vairākumā bija Arvīdam Reķim, tomēr viņa mestā ripa no vārtu priekšas ceļu SKA vārtos neatrada.

Trešās trešdaļas sākumā iniciatīva piederēja viesiem. Teicama izdevība pēc Laura Dārziņa piespēles bija Spruktam, bet savā vietā atradās Nabokovs.

48. minūtē Dārziņš kārtējo reizi atrada brīvu partneri, šoreiz Miķeli Rēdlihu, viņš ar spēcīgu metienu starp pretinieka vārtsarga kājsargiem panāca neizšķirtu - 3:3.

Drīz pēc tam aci pret aci ar Holtu izgāja Afinogenovs. Amerikāņu vārtsargu apspēlēt sanāca, bet neizdevās apstrādāt ripu, lai to iemestu Rīgas ''Dinamo'' vārtos.

Divarpus minūtes pirms perioda beigām Tomašs Surovijs pirmo reizi izvirzīja ''Dinamo'' vadībā. Lai glābtu situāciju, SKA treneri nolēma nomainīt Nabokovu pret sesto laukuma spēlētāju, kas diemžēl attaisnojās.

Desmit sekundes pirms trešdaļas beigu signāla mūsu vārtu priekšā sekmīgi nospēlēja Veinhandls, gūstot savus otros vārtus, viņš izrāva neizšķirtu - 4:4.

Papildlaikā veiksme bija Latvijas komandas sabiedrotā. Pēdējās sekundēs vairākumā kapteinis Sandis Ozoliņš spēcīgi no tālas distances meta pa vārtiem, ripa atlēca uz nūjas lāpstiņas Aleksandram Ņiživijam, kurš to nevilcinoties nogādāja SKA vārtos, izraujot skaistu uzvaru ''Dinamo''.

Rīgas ''Dinamo'' - Sanktpēterburgas SKA 5:4 (2:2, 0:1, 2:1, 1:0)

Vārtu guvēji: Petrs Čajaneks (Sušinskis, Jašins) 4:05 (1:0), Gļebs Kļimenko (Panovs, Trubačovs) 6:47 (2:0), Jānis Sprukts (Bukarts, Meija) 9:59 (1:2), Ģirts Ankipāns (Sprukts, Karsums) 17:13 (2:2), Matīass Veinhandls (Afinogenovs, Mortensons) 24:47 (3:2 vair.), Miķelis Rēdlihs (Dārziņš, Galviņš) 47:18 (3:3), Tomašs Surovijs (Hartigans, Ņiživijs) 57:28 (4:3), Matīass Veinhandls (Sušinskis) 59:50 (4:4), Aleksandrs Ņiživijs (Ozoliņš) 64:55 (5:4 vair.).

Metieni: 33 - 26

Soda minūtes: 8 - 14

Rīgas ''Dinamo'' komandas sastāvs

Vārtos: Kriss Holts (Edgars Lūsiņš)

1. maiņa: Arvīds Reķis – Krišjānis Rēdlihs; Mārtiņš Karsums – Jānis Sprukts – Ģirts Ankipāns

2. maiņa: Oskars Cibuļskis – Sandis Ozoliņš; Aleksandrs Ņiživijs  – Marks Hartigans – Tomašs Surovijs

3. maiņa: Rodrigo Laviņš – Guntis Galviņš; Lauris Dārziņš - Broks Troters – Miķelis Rēdlihs

Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Ainārs Podziņš.

Rīgas ''Dinamo'' treneri izbraukumā ir ņēmuši līdzi 3 vārtsargus, 9 aizsargus un 15 uzbrucējus.

Nākamo spēli ''Dinamo'' aizvadīs 11. septembrī pret Aleksandra Jerofejeva Novokuzņeckas "Metallurg", 13. septembrī paredzēta tikšanās ar Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Novosibirskas "Sibirj", bet izbraukuma tūre tiks noslēgta Habarovskā, kur 15. septembrī tiks spēlēts ar Mārtiņa Cipuļa un Alekseja Širokova ''Amur''.

Savukārt pirmo spēli savu līdzjutēju priekšā dinamieši aizvadīs 19. septembrī, kad uzņems divkārtējo Gagarina kausa ieguvēju Kazaņas ''Ak Bars'' vienību, kuras rindas šosezon pārstāv bijušais ''Dinamo'' snaiperis Marsels Hosa.