Ar zaudējumu četru mājas spēļu sēriju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā otrdien noslēdza Rīgas "Dinamo" komanda, kas "Arēnā Rīga'' ar 1:3 piekāpās vienai no šā brīža spēcīgākajām Austrumu konferences vienībām Čeļabinskas "Traktor".
(Papildināts viss teksts.)
Kā jau pēdējā laikā ierasts, spēli nedaudz aktīvāk sāka "Dinamo" komanda, tomēr rezultātu atklāja tieši pretinieki, kad ceturtajā minūtē "Traktor" hokejists Staņislavs Čistovs aizslidoja līdz zilajai līnijai un izdarīja metienu vārtu augšējā stūrī, kuru Rīgas "Dinamo" vārtsargs Māris Jučers nespēja tvert.
Pēc gūtajiem vārtiem "Traktor" sāka spēlēt uzmanīgāk un tāpēc sekmīgi apturēja visas mājinieku vārtu gūšanas iespējas. Šāda taktika atmaksājās, un 12.minūtē viesi jau panāca 2:0, kad Kontiola pēc lieliskas individuālās darbības apspēlēja vairākus Rīgas "Dinamo" hokejistus un pats arī ieraidīja ripu vārtos. Pēc šo vārtu zaudējuma Rīgas "Dinamo" sāka spēlēt ļoti aktīvi, izveidoja vairākus bīstamus momentus un pat nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, tomēr Maiklu Gārnetu tā arī nespēja pārspēt.
Otrā spēles trešdaļa iesākās aktīvos abu komandu uzbrukumos, bet turpinājumā iniciatīvu pārņēma rīdzinieki, 14.minūtē, spēlējot vairākumā, beidzot pārtraucot ieilgušo sausuma periodu, kad pēc Miķeļa Rēdliha piespēles ripu vārtos ieraidīja Vargs.
Pirms tam rīdzinieki ar vārtu guvumiem nebija izcēlušies gandrīz 110 minūtes. Līdz ar to pirms pēdējām 20 minūtēm rīdzinieki zaudēja ar 1:2.
Trešā trešdaļa tika aizvadīta spraigā cīņā, kurā Rīgas "Dinamo" komandai ilgstoši neizdevās pārņemt iniciatīvu, tomēr spēles beigās mājinieki izveidoja vairākus bīstamus momentus.
Cīņas izskaņā Jučers tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr mājiniekiem atkal neizdevās iemest un "Traktor" komandai bija laba iespēja palielināt pārsvaru, taču ar noteikumu pārkāpumu Jakubam Šindelam izdevās apturēt vārtu zaudēšanu.
Cīņas izskaņā noraidījumu par spēles laika vilcināšanu nopelnīja arī Sandis Ozoliņš, kas Latvijas klubam pēdējo minūti lika aizvadīt trijatā pret pieciem pretiniekiem.
Šajā laikā "Dinamo" sastāvā spēlēja trīs uzbrucēji un Latvijas klubs vēl centās panākt izlīdzinājumu, tomēr septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām Kuzņecovam izdevās panākt 3:1.
Rīgas "Dinamo" - Čeļabinskas "Traktor" 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Vārtu guvēji: 1:0 Staņislavs Čistovs (3:44), 2:0 Petri Kontiola (11:57), 1:2 Frēdriks Vargs (M. Rēdlihs, Lundmarks) (33:04), 3:1 Jevgēņijs Kuzņecovs (Čistovs) (59:53 vair.).
Metieni: 32 - 26
Soda minūtes: 4 - 4
Par labāko spēlētāju Rīgas "Dinamo" komandā tika atzīts Jānis Sprukts, savukārt "Traktor" komandā par tādu kļuva Gārnets.
Čeļabinskas komandas uzvaru sērija pārtrūka Mitiščos
"Traktor" komanda Rīgā ieradās no Krievijas galvaspilsētas, kur tikās ar Mitišču "Atlant" hokejistiem, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 1:2. Taču līdz tam Čeļabinskas vienība bija izcīnījusi septiņus panākumus pēc kārtas, uzvarot gan Latvijas izlases uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvēto Kazaņas "Ak Bars", gan Maskavas "Dinamo" un Omskas "Avangard".
Arī šīsdienas spēli klātienē vēro Latvijas nacionālās komandas galvenais treneris Teds Nolans.
TVNET jau ziņoja, ka otrdien "Dinamo" pārtrauca līgumsaistības ar zviedru uzbrucēju Bjērnu Melīnu, kurš KHL regulārā čempionāta 11 spēles rezultativitātes punktus neguva, nopelnīja 4 soda minūtes un lietderības koeficientu -9.
LASI TVNET: Rīgas "Dinamo" šķiras no Melīna
Rīdziniekiem joprojām vairāki traumētie
Traumas "Dinamo" komandas rindās turpina dziedēt pieredzējušais uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs. Tāpat savainojumi ir arī uzbrucējiem Ģirtam Ankipānam, Andrim Džeriņam un aizsargam Arvīdam Reķim, bet uz fārmklubu "Liepājas metalurgs" spēļu prakses nolūkos ir nosūtīts aizsargs Jānis Andersons.
Sastāvā pēc traumas izārstēšanas atgriezās uzbrucējs Gints Meija.
Vārtsargi: Māris Jučers (Kriss Holts).
Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Jēkabs Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš.
Uzbrucēji: Jakubs Šindels, Frēdriks Vargs, Mārtiņš Cipulis, Mārtiņš Karsums, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Roberts Bukarts, Džeimijs Lundmarks, Juris Štāls, Niklass Luseniuss, Ainārs Podziņš, Gints Meija.
Izbraukuma tūre sāksies Slovākijā
Turpinājumā "Dinamo" vienībai sekos četri mači izbraukumā - 21. oktobrī pret Popradas "Lev", 23. oktobrī pret Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas ''Dinamo'', 27. oktobrī pret Ņižņijnovgorodas ''Torpedo'' un 29. oktobrī pret Ņižņekamskas ''Ņeftehimik''.
VIDEO














