Francijas hokeja izlase negaidīti pārspēj Šveici (1)

Francijas hokeja izlase pasaules čempionāta Helsinku apakšgrupas mačā sestdien negaidīti ar rezultātu 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) pārspēja Šveices valstsvienību.

Šajā mačā rezultāts tika atklāts trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām, kad vairākumā precīzs bija Francijas izlases aizsargs Johans Auvitu. Spēles 33.minūtē Tedijs da Kosta panāca 2:0 Francijas labā, bet nākamajās trijās minūtēs divreiz precīzi meta Damjēns Bruners, panākot neizšķirtu.

Trešās trešdaļas septītajā minūtē Lorāns Menjē, spēlējot vairākumā, Francijas izlasi izvirzīja vadībā, bet 40 sekundes vēlāk vairākumā precīzs bija arī da Kosta, sasniedzot cīņas galīgo iznākumu.

Jāizceļ, ka pēdējos divus no saviem vārtiem Francija guva lielajā vairākumā, jo Šveices valstsvienības spēlētājs Gorans Bezina par uzbrukumu pretiniekam galvas un kakla rajonā tika noraidīts līdz spēles beigām.

Metienu attiecība šajā cīņā bija 43:27 Šveices labā.

Francijas hokejisti uzvaru pret Šveici izcīnīja pirmo reizi pēdējo 12 gadu laikā.

Vēl vienā šīs apakšgrupas spēlē sestdien Slovākija ar 5:1 (1:0, 4:1, 0:0) pieveica Baltkrievijas valstsvienību.

Šajā mačā Slovākija jau otrās trešdaļas vidū atradās komfortablā vadībā ar 5:0, turklāt otrajā spēles daļā slovāki trīs minūšu un 40 sekunžu laikā izpildīja četrus precīzus metienus. Savukārt Baltkrievijas izlase vienīgos vārtus guva spēles 35.minūtē, kad Aleksejs Kaļužnijs realizēja skaitlisko vairākumu.

Jāpiebilst, ka cīņas 37.minūtē Jevgēņijs Koviršins nespēja realizēt soda metienu.

Uzvarētājiem šajā mačā pa vieniem vārtiem guva Andrejs Sekera, Branko Radivojevičs, Mihels Mikliks, Tomašs Kopeckis un Jurajs Mikušs.