Latvijas U-18 hokejisti gūst trešo uzvaru pasaules čempionātā

Latvijas U-18 hokeja izlase Francijā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra trešajā mačā trešdien ar 5:1 (2:1, 3:0, 0:0) pārspēja vietējo valstsvienību.

Latvijas izlasei tas bija trešais panākums tikpat turnīra spēlēs, kas ļauj saglabāt kopvērtējuma pirmo vietu.

Spēles pirmo piecu minūšu laikā 2:0 Latvijas izlases labā panāca Rodrigo Ābols un Roberts Locāns, bet pāris minūtes vēlāk mājinieki vienus vārtus atguva. Uz to Latvijas izlase trešajā trešdaļā atbildēja ar trim bezatbildes vārtiem, kad izcēlās Jānis Puriņš, Filips Gundars Buncis un Dāvis Zembergs.

Jāizceļ, ka Buncis vārtus guva, komandai tobrīd spēlējot mazākumā.

Līdz ar trešās trešdaļas sākumu Matīsa Edmunda Kivlenieka vietā Latvijas izlases vārtos stājās Toms Nuka, taču rezultāts atlikušajā laikā nemainījās. Latvijas izlase spēli noslēdza ar iekrātām 44 noraidījuma minūtēm, disciplināros desmit minūšu sodus par spēka paņēmieniem galvas un kakla rajonā saņemot Mārtiņam Dzierkalam un Kirilam Galoham.

Sacensību nākamo spēli Ērika Miļuna vadītā izlase aizvadīs ceturtdien, tiekoties ar Itāliju, bet sestdien gaidāma spēkošanās ar Norvēģiju, kas mūsu hokejistiem būs noslēdzošais mačs turnīrā.

Turnīra pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 5:2 pārspēja vienaudžus no Kazahstānas, bet nākamajā spēlē ar 3:2 pieveica principiālo pretinieku Baltkrieviju.

Tikmēr Francija pirmajā spēlē ar 5:3 pārspēja Itāliju, bet pēc tam ar 1:6 kapitulēja vēl vienai no galvenajām favorītēm Norvēģijai.

Pēc trim kārtām Latvijas izlase ir vienīgā, kas tikusi pie maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem. Otrā pašlaik ar astoņiem punktiem ir Norvēģijas izlase, četri punkti ir Kazahstānai, Baltkrievijas un Francijas kontā ir pa trim punktiem, bet bez punktiem cīnās Itālijas izlase.