Rīgas «Dinamo» pārliecinoši sagrauj «Ak Bars» (33)

Tradicionālā pirmssezonas pārbaudes turnīra «Latvijas Dzelzceļa» kauss otrajā mačā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» ar rezultātu 6:3 (0:0, 2:0, 4:2) trešdien pārspēja spēcīgo Krievijas vienību Kazaņas «Ak Bars».

Šis duelis starp abām komandām iesākās mierīgā gultnē, vienībām apmainoties ar pāris metieniem, taču neizveidojot patiešām bīstamus momentus. Pirmajā trešdaļā rīdziniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, taču divu minūšu laikā viena hokejista pārsvars izmantots netika.

Jau pašā otrā perioda sākumā Rīgas «Dinamo» izdevās izvirzīties vadībā, kad pēc Kristapa Sotnieka teicamas piespēles pretinieku zonā iegāja Meija, atklājot cīņas rezultātu. Mājinieki turpināja cīņas ritējumu kontrolēt arī trešdaļas turpinājumā, turklāt pēc aktīvas cīņas pretinieku aizsardzības zonā metienu no zilās līnijas izdarīja Cibuļskis, panākot jau 2:0 par labu Latvijas komandai.

Trešais periods iesākās līdzīgi kā otrais - ar Rīgas «Dinamo» vārtu guvumu. Mača 41.minūtē acīgs vārtu priekšā bija Indrašis, bet turpmāko trīs minūšu laikā rīdzinieki pamanījās gūt vēl divus vārtus, izceļoties Cipulim un Saulietim, kurš skaisti no gaisa pielaboja paša pirms tam veikto metienu. Pēc šī vārtu zaudējuma Kazaņas klubs bija spiests mainīt vārtsargu - Emīla Garipova vietā stājās zviedrs Andešs Nilsons.

Tiesa, 46.minūtē «Ak Bars» izdevās vienus vārtus atspēlēt, kad rīdzinieku vārtsargu Jakubu Sedlāčeku pārspēja Fjodors Malihins. Rezultatīva cīņa noritēja arī pamatlaika turpinājumā, jo 51.minūtē ar skaistu metienu Nilsonu pārspēja rīdzinieku leģionārs Ščastļivijs, bet pusminūti vēlāk Kazaņas kluba hokejists Artjoms Lukojanovs, samazinot rezultāta starpību līdz 2:6, turklāt pāris minūtes vēlāk viņš bija precīzs vēlreiz.

Dueļa izskaņā Miķelis Rēdlihs nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kura laikā Sedlāčeks atvairīja vairākus bīstamus «Ak Bars» hokejistu metienus.

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (Sotnieks, Pujacs), 2:0 Oskars Cibuļskis (31:06), 3:0 Miks Indrašis (Cipulis, Dārziņš), 4:0 Mārtiņš Cipulis (Indrašis, K.Rēdlihs), 5:0 Kaspars Saulietis (Skvorcovs), 5:1 Fjodors Malihins (Azevedo, Kosticins), 6:1 Pjotrs Ščastļivijs (M.Rēdlihs. K.Rēdlihs), 6:2 Artjoms Lukojanovs (Mirnovs), 6:3 Artjoms Lukojanovs (Ņikuļins, Mirnovs).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar «Ak Bars»

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks (Edgars Masaļskis);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs - Georgijs Pujacs, Milans Jurčina - Kristaps Sotnieks un Mārtiņš Porejs;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš - Miks Indrašis - Mārtiņš Cipulis, Maresls Hosa - Pjotrs Ščastļivijs - Miķelis Rēdlihs, Gints Meija - Roberts Bukarts - Māris Bičevskis, Kaspars Saulietis – Juris Upītis - Gunārs Skvorcovs, Artūrs Ozoliņš.

«Ak Bars» vienība LDZ kausu otrdien sāka ar 4:2 uzvaru pret Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas «Lokomotiv», bet Arta Ābola padotie ar 1:2 kapitulēja Minskas «Dinamo».

Pirmdien par Rīgas «Dinamo» jauno kapteini spēlētāju balsojumā tika izraudzīts 33 gadus vecais aizsargs Georgijs Pujacs, kuram asistē uzbrucējs Lauris Dārziņš un pieredzējušais krievu uzbrucējs Pjotrs Ščastļivijs.

Līdz šim «Dinamo» komanda gatavošanās ciklā jaunajai sezonai bija aizvadījusi septiņas pārbaudes spēles, kurās izcīnītas trīs uzvaras.

Pēc «Latvijas Dzelzceļa kausa» Rīgas vienībai pārbaudes spēles vairs nav paredzētas. Jaunā sezona Arta Ābola vadītajai komandai sāksies 6. septembrī «Arēnā Rīga» ar maču pret Minskas «Dinamo».