Izgāšanās pirmajā periodā «Dinamo» liedz izcīnīt LDZ kausu (37)

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» sestdien nespēja triumfēt tradicionālā pirmssezonas pārbaudes turnīra «Latvijas Dzelzceļa» kausa finālā.

Izšķirošajā mačā par titulu Rīgas «Dinamo» ar rezultātu 1:5 (0:4, 1:0, 0:1) piekāpās spēcīgajam Krievijas klubam Kazaņas «Ak Bars».

Rīdziniekiem pirmais periods izvērtās katastrofāli neveiksmīgs, jo tika zaudēti četri vārti. Vispirms dueļa rezultātu trešajā minūtē atklāja Vladimirs Tkačovs, bet pēc nedaudz vairāk kā divām minūtēm Damirs Musins panāca jau 2:0.Savukārt pēc tam trešos vārtus guva Fjodors Malihins, gūstot tos 12.minūtē.

Pēc trešo vārtu zaudējuma čehu Jakubu Sedlāčeku rīdzinieku vārtos nomainīja pieredzējušais Edgars Masaļskis, kurš līdz perioda beigām gan arī reizi pamanījās kapitulēt, kad 42 sekundes līdz pārtraukumam viņu pārspēja zviedrs Oskars Mellers.

Ar otrās trešdaļas sākumu Rīgas «Dinamo» centās atgūties, bet vienus vārtus izdevās atgūt 34.minūtē, kad ripu sāncenšu vārtos pēc teicamas saspēles raidīja Miķelis Rēdlihs. Perioda turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, lai gan mājiniekiem bija iespējas spēlēt vairākumā, kas gan izmantots netika.

Trešā perioda vidū Rīgas «Dinamo» hokejistiem bija iespēja vairākumā spēlēt pieciem pret trīs pretiniekiem, bet šādu iespēju izmantot neizdevās. Turklāt 57.minūtē nācās zaudēt arī piektos vārtus, kad Masaļski pārspēja Mihails Varnakovs, uzstādot cīņas galarezultātu.

Par labāko Latvijas komandā šajā duelī tika atzīts Gints Meija.

Vārtu guvēji: 1:0 Vladimirs Tkačovs (Petrovs), 2:0 Damirs Musins (Pesonens), 3:0 Fjodors Malihins (Kosticins, Paigins), 4:0 Oskars Mellers (Ņikuļins), 4:1 Miķelis Rēdlihs (Ščastļivijs, Pujacs), 5:1 Mihails Varnakovs (Pesonens).

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam ar «Ak Bars»

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks (Edgars Masaļskis);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs - Georgijs Pujacs, Milans Jurčina - Kristaps Sotnieks un Mārtiņš Porejs;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš - Miks Indrašis - Mārtiņš Cipulis, Gints Meija - Pjotrs Ščastļivijs - Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš - Roberts Bukarts - Māris Bičevskis, Kaspars Saulietis – Juris Upītis - Gunārs Skvorcovs, Jānis Ozoliņš.

Šis pārbaudes turnīrs sākās otrdien, kas Rīgas «Dinamo» ar 1:2 piekāpās Minskas «Dinamo», bet pēc tam trešdien rezultatīvā cīņā ar 6:3 pieveica «Ak Bars». Savukārt piektdien rīdzinieki ar rezultātu 1:0 pēcspēles metienos pārspēja «Lokomotiv».

Tikmēr «Ak Bars» pirmajā spēlē ar 4:2 uzvarēja «Lokomotiv», bet jau minētajā otrajā spēlē Kazaņa piedzīvoja sagrāvi pret Rīgas klubu. Savukārt piektdien «Ak Bars» vienība ar 3:0 pārspēja Minskas «Dinamo».