Rīgas «Dinamo» dominē un uzvar līgas vājāko komandu

Uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta piektdienas spēlē izcīnīja Rīgas «Dinamo» komanda, kas savā laukumā ar rezultātu 3:1 tika galā ar Habarovskas «Amur» vienību.

«Dinamo» komandā par mača labāko spēlētāju atzina aizsargu Krišjāni Rēdlihu, rīdzinieku labā vārtus pa reizei guva Marsels Hosa, Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš, savukārt savu pirmo pilnu spēli aizvadīja vārtsargs Džefs Delorjē.

Mača sākumā spēles septītajā minūtē Marsels Hosa atklāja rezultātu pēc Mika Indraša piespēles. Turpinājumā divu minūšu noraidījumu saņēma «Dinamo» aizsargi Milans Jurčina un Oskars Cibuļskis, līdz ar to rīdziniekiem nācās spēlēt skaitliskajā mazākumā trijatā pret pieciem.

«Amur» izmantoja divu spēlētāju pārsvaru un izlīdzināja rezultātu, panākot neizšķirtu 1:1. Divarpus minūtes vēlāk skaitlisko vairākumu realizēja «Dinamo», kad 2:1 mājinieku labā panāca Miķelis Rēdlihs.

Pirmā perioda beigās Krišjānim Rēdliham bija jāizcieš divu minūšu noraidījums, tikmēr «Dinamo» veiksmīgi nospēlēja skaitliskajā mazākumā un trešdaļu noslēdza 2:1 savā labā.

Lauris Dārziņš jau otrā perioda pirmajā minūtē dubultoja «Dinamo» pārsvaru. Rīdzinieku uzbrucēja mestā ripa izlidoja ārā no vārtiem, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesneši ieskaitīja vārtu guvumu - 3:1.

«Dinamo» otrā perioda turpinājumā trīs reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, tomēr palielināt pārsvaru neizdevās. Rīdzinieki ieguva iniciatīvu un izveidoja labas vārtu gūšanas iespējas, taču rezultāts palika nemainīgs.

Vārtu guvēji: 1:0 Marsels Hosa (Indrašis, Vilsons) (6:10), 1:1 Tomi Taimi (Tarasovs, Rjazancevs) (9:16, vair.), 2:1 Miķelis Rēdlihs (Videls, Dārziņš) (11:34, vair.), 3:1 Lauris Dārziņš (Videls, M.Rēdlihs) (20:23).

Metieni: 27 - 23

Soda minūtes: 8 - 10

Pašlaik Rīgas «Dinamo» ar 40 punktiem 33 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 11.vietu, tomēr devītā vieta ir vien punkta attālumā, bet astotā - sešu.

Tikmēr «Amur» ar 28 punktiem atrodas Austrumu konferences noslēdzošajā, 14.vietā.

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam pret «Amur»

Vārtsargi: #38 Delojērs (#36 Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #27 Pujacs - #23 Jerofejevs;

Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #55 Videls - #19 M.Rēdlihs, #81 Hosa (K) - #16 Vilsons - #70 Indrašis, #71 Bukarts - #25 Džeriņš - #87 Meija, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs.

Arta Ābola vadītajai komandai šī savā laukumā būs sestā spēle pēc kārtas. Iepriekšējos piecos mačos «Dinamo» hokejisti izcīnīja četrus panākumus, bet joprojām atrodas pēdējā vietā Rietumu konferences turnīra tabulā.

«Amur» komanda uz Rīgu devusies no Habarovskas, kur pēdējā spēlē 2:1 principiālā duelī apspēlēja Vladivostokas «Admiral».

Dienu vēlāk «Dinamo» savā laukumā gaida tikšanās ar Novokuzņeckas «Metallurg».