Šehura pagarinājumā sarūgtina Rīgas «Dinamo»

Latvijas kluba Rīgas «Dinamo» hokejisti Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā sestdien izbraukumā ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1) pagarinājumā zaudēja Baltkrievijas komandai Minskas «Dinamo», abām vienībām spēkojoties jau ceturto reizi šosezon. Kamēr Rīgas klubs piedzīvojis savu septīto zaudējumu pēdējās astoņās spēlēs, Minskas kluba pārstāvji svinēja astoto panākumu pēc kārtas.

Pirmajās minūtēs pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, kuri radīja vairākas bīstamas epizodes pie Džefa Delorjē sargātajiem vārtiem. Vienā no tām vārtsargs savu komandu glāba, tomēr ceturtajā minūtē rezultātu atklāja Rīgas «Dinamo», kad Milana Jurčinas raidītās ripas lidojuma virzienu pielaboja Meija.

Uzreiz pēc tam sekoja Kristapa Sotnieka noraidījums, tomēr mazākumā rīdzinieki un Delorjē vārtos darbojās pārliecinoši. Pēc atgriešanās vienādos sastāvos bīstamas epizodes radās pie abu komandu vārtiem, spēlei gan ritot ar nelielu mājinieku iniciatīvu.

Trešdaļas vidū ar pāris sekunžu intervālu lieliskas iespējas izcelties neizmantoja abas komandas, šajās epizodēs nevainojami darbojoties Delorjē un Minskas kluba vārtsargam Denijam Teiloram. Turpinājumā vēl vairākas reizes sekmīgi vārtos darbojās Delorjē, bet vienā no epizodēm pēc bijušā Rīgas kluba uzbrucēja Meta Elisona metiena viesus no vārtu zaudējuma glāba vien veiksme.

Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Rīgas «Dinamo» nopelnīja vairākumu, kurā pie laukuma saimnieku vārtiem tika radīta pamatīga spriedze. Iespējas gan palika neizmantotas, rezultātam atlikušajā laikā nemainoties.

Otrās trešdaļas trešajā minūtē Rīgas «Dinamo» otro reizi palika mazākumā, un tajā vēlreiz savu vārtu drošību pārliecinoši nosargāja. Sestajā minūtē Mārtiņš Cipulis vairākumu nopelnīja jau viesiem, un tajā savu komandu vairākas reizes glāba Teilors, kamēr Roberts Bukarts vienā no epizodēm nespēja raidīt ripu jau tukšos Minskas kluba vārtos. Uzreiz pēc atgriešanās vienādos sastāvos laukuma saimnieki vēlreiz nopelnīja noraidījumu. Arī šoreiz Rīgas «Dinamo» izcēlās ar pārliecinošu ripas kontrolēšanu, kas gan rezultātu atkal nedeva.

Spēles turpinājumā cīņa pārcēlās tuvāk Rīgas «Dinamo» vārtiem. Vienā no epizodēm noraidījumu izpelnījās Cipulis, bet sekojušajā mazākumā viesu sniegums bija nemainīgi pārliecinošs. Vienādos sastāvos komandas piekopa ātru hokeju ar regulāru ielaušanos pretinieku aizsardzības zonā. Tuvojoties trešdaļas beigām, laukuma saimnieki sāka aktīvāk spēlēt vidējā zonā, tomēr tas rezultātu nedeva.

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Minskas «Dinamo» izlīdzināja rezultātu, kas Aleksandra Jerofejeva kļūdu ripas apstrādāšanā izmantoja Linglē. Gūtie vārti vairoja laukuma saimnieku uzbrukumu bīstamību un biežumu, kas sagādāja daudz darba Delojrē. Rīgas «Dinamo» spēlētāji tikmēr lūkoja izmantot pretuzbrukumu iespējas, tomēr tās līdz pretinieku vārtiem hokejistus nogādāja vien retu reizi.

Turpinājumā nemainīgi bieži spēlē bija spiests iesaistīties Delorjē, kamēr pārsvarā abu komandu uzbrukumi apstājās vidējā zonā. Pēdējās minūtēs cīņa izvērtās haotiska, kas nevienai no komandām neļāva parūpēties par uzvaras izraušanu.

Pagarinājumā pēc bīstamām epizodēm abos laukuma galos Rīgas «Dinamo» divas minūtes un 40 sekundes pirms tā beigām palika mazākumā, noraidītam tiekot Jurčinam. Spēlējot trijatā pret četriem, viesi aizsargājās veiksmīgi, tomēr pēc ilgstošas Minskas klubs izspēles skaistus vārtus guva Šekura, atnesot savai vienībai uzvaru.

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (Jurčina, Džeriņš) (3:29), 1:1 Čārlzs Linglē (43:29), 2:1 Pols Šehura (Beilens, Kaļužnijs) (63:23, vair.).

Metieni: 38 - 26

Soda minūtes: 8 - 6

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar Minskas «Dinamo».

Vārtsargi: #38 Džefs Delorjē (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čejs Genovejs - #68 Milan Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #61 Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji: #71 Roberts Bukarts - #55 Linuss Videls - #19 Miķelis Rēdlihs (C), #69 Nikolajs Jeļisejevs - #16 Kails Vilsons - #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija - #25 Andris Džeriņš - #47 Mārtiņš Cipulis, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #18 Rodrigo Ābols.

Abas komandas iepriekš šosezon tikās 6.septembrī Rīgā, kad mājinieki uzvarēja ar 4:2, tieši pēc mēneša vēlreiz Rīgā, kad pārāki ar 3:1 bija viesi, kā arī 14.novembrī atkal Rīgā, kad laukuma saimnieki uzvarēja ar 4:1. Piekto reizi vienības februārī spēkosies Minskā.

Divu maču izbraukuma sēriju Rīgas «Dinamo» noslēgs pirmdien, kad viesosies pie finansiāli nomocītās Mitišču «Atlant» komandas, kurai nesen pievienojās uzbrucējs Roberts Jekimovs, bet tās vārtsargu treneris ir Sergejs Naumovs. Šī būs pēdējā rīdzinieku spēle šogad, bet pēc tam no 7.janvāra sekos četras cīņas savā laukumā.

Ar 42 spēlēs izcīnītiem 47 punktiem Rīgas «Dinamo» Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas 13.vietā, no labāko astotnieka atpaliekot par desmit punktiem. Par punktu mazāk izcīnījusi pēdējā vietā esošā Horvātijas vienība Zagrebas «Medveščak».

Tikmēr Minskas «Dinamo» ar 68 punktiem 38 mačos ieņem konferences piekto pozīciju.