SKA komanda pirmoreiz triumfē Gagarina kausa izcīņā

Par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas ieguvēju pirmo reizi svētdien kļuva ambiciozā Sanktpēterburgas vienība SKA, kas finālsērijas piektajā mačā ar rezultātu 6:1 izbraukumā pārspēja Kazaņas «Ak Bars». Sērijā līdz četriem panākumiem SKA hokejisti triumfēja 4-1.

Jau pirmajā trešdaļā SKA vienība ieguva četru ripu pārsvaru, ieliekot samērā drošus pamatus uzvarai gan mačā, gan visā sērijā. Pa vieniem vārtiem pirmajās 20 minūtēs guva Džimijs Ēriksons, Iļja Kovaļčuks, Jevgeņijs Dadonovs un Aleksejs Poņikarovskis.

Arī turpinājumā «Ak Bars» nopietnu pretestību nespēja izrādīt. Vienīgos vārtus mājiniekiem guva Mihails Gluhovs, kurš 22. minūtē rezultātu samazināja līdz triju ripu pārvaram 1:4. Pēcāk SKA labā savus otros vārtus guva Kovaļčuks, bet punktu KHL sezonai priekšpēdējā minūtē pielika Romāns Červenka.

Rietumu konferences finālsērijā SKA, atspēlējoties no 0-3, ar rezultātu 4-3 pieveica regulārās sezonas spēcīgāko vienību Maskavas CSKA, bet «Ak Bars» 4-1 pieveica Novosibirskas «Sibirj».

Pēdējos deviņos Gagarina kausa izcīņas mačos SKA hokejisti izcīnīja astoņas uzvaras.

SKA visās iepriekšējās sešās sezonās kvalificējās Gagarina kausa izcīņai, taču ne reizi nebija iekļuvusi turnīra finālā, divreiz sasniedzot konferences finālus, divas reizes - konferences pusfinālus un divreiz zaudējuši jau pirmajā Gagarina kausa izcīņas kārtā, kur vienreiz cieta neveiksmi, spēlējot pret Latvijas klubu Rīgas «Dinamo». Attiecīgi arī Gagarina kausa izcīnīšanu Sanktpēterburgas komandas spēlētāji iepriekš nebija piedzīvojuši.

Tikmēr pirmajās divās sezonās - 2008./09. un 2009./10.gadā - par čempioniem tika kronēti tieši «Ak Bars» hokejisti.