Rīgas «Dinamo» nespēj realizēt iespējas un piedzīvo zaudējumu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas «Dinamo» pirmdien ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) piekāpās Magņitogorskas «Metallurg» spēlētājiem, kārtējo reizi nespējot izcīnīt uzvaru savā laukumā.

Jau spēles sākums izvērtās diezgan aktīvs. Piektajā minūtē rīdzinieki izdarīja vairākus bīstamus metienus uz viesu komandas vārtiem, pretinieku aizsardzības zonā spēlējot ilgāku laiku. Tomēr uzreiz pēc tam bīstams metiens padevās jau viesu komandu pārstāvošajam Danisam Zaripovam. Tiesa, viņa raidītā ripa lidoja tieši virsū «Dinamo» zviedru vārtsargam Jūakimam Ēriksonam.

Septītajā minūtē pēc skaista izgājiena labs metiens padevās Mikam Indrašim, taču arī viņa raidītā ripa neielidoja «Metallurg» vārtos. Nākamajās spēles minūtēs komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, pēc kā rīdzinieki nopelnīja divus divu minūšu vairākumus. Lai arī Rīgas kluba hokejisti ilgi saspēlējās pretinieku aizsardzības zonā, pie gūtiem vārtiem tikt neizdevās.

Uzreiz pēc otrā neizmantotā vairākuma uz noraidīto soliņu devās Rīgas klubā spēlējošais Krišjānis Rēdlihs, taču arī pretinieki nespēja gūt vārtus, spēlējot nevienādos sastāvos.

Otrā trešdaļa iesākās līdzīgi, abām komandām izveidojot vairākus bīstamus momentus. Perioda astotajā minūtē noraidījumu nopelnīja Rīgas kluba kapteinis Lauris Dārziņš. Viesu komandai pietika ar minūti, lai veiksmīgi izspēlētu vairākumu un atklātu mača rezultātu, vārtus gūstot kanādietim Vojtekam Voļskim.

Piecas minūtes līdz otrā perioda beigām «Dinamo» spēlētājs Ēriks Ševčenko raidīja ļoti spēcīgu metienu pa pretinieku vārtiem, taču ripa trāpīja pa vārtu stabu, neļaujot mājiniekiem panākt neizšķirtu. Uzreiz pēc tam rīdzinieki nopelnīja vairākumu, kurā izdarīja diezgan daudz metienu pa «Metallurg» vārtiem, iespiežot pretiniekus viņu aizsardzības zonā. Tomēr arī tajās divās minūtēs mājinieki nespēja gūt vārtus. Pēdējās trešdaļas minūtēs komandas aizvadīja aktīvu hokeju, taču spēles rezultāts nemainījās.

Trešajā periodā rīdzinieki jau no pirmajām sekundēm izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem. Mājinieku aktivitāte atmaksājās, jo «Metallurg» spēlētāji īsā laika posmā nopelnīja divus noraidījumus, ļaujot «Dinamo» vienībai spēlēt lielajā vairākumā. Šoreiz rīdziniekiem izdevās izmantot spēli nevienādos sastāvos, jo izlīdzinājumu 1:1 panāca Dārziņš. Uzreiz pēc tam pie vairākuma tika jau «Metallurg» spēlētāji. Lai arī šo vairākumu rīdzinieki spēja izturēt, tiklīdz uz ledus atgriezās Gunārs Skvorcovs, 2:1 panāca viesu komandā spēlējošais Zaripovs.

Nākamajās minūtēs viesiem bija nospiedošs pārsvars, neļaujot rīdziniekiem izveidot nevienu bīstamu momentu. Trīs minūtes līdz trešdaļas beigām, periodā izdarīto metienu attiecība bija 23:3 «Metallurg» vienības labā. «Dinamo» pēdējā minūtē vēl centās mainīt spēles rezultātu, vārtsargu nomainot pret sesto laukuma spēlētāju, taču viņu centieni bija neveiksmīgi.

Šīs spēles otrās trešdaļas beigās savainojumu guva Nikolajs Jeļisejevs, kurš devās uz ģērbtuvēm, vēl pirms noslēdzās periods. Kā savā «Twitter.com» profilā informēja krievu žurnāliste Jeļizaveta Alferjeva, hokejists tika izvests no arēnas, jo, iespējams, lauzis roku. Vēlāk šo informāciju apstiprināja arī spēles komentētāji televīzijas kanālā TV6. Zīmīgi, ka tieši šajā mačā Jeļisejevam bija iespēja cīnīties otrajā uzbrucēju maiņā.

Šis bija rīdzinieku jau trešais zaudējums pēc kārtas. Pirms tam «Dinamo» bija tikusi pie trīs uzvaru sērijas.

Nesen rīdzinieki atbrīvojās no diviem uzbrucējiem - vācietis Fēlikss Šics karjeru turpinās Pētera Skudras trenētajā Ņižņijnovgorodas «Torpedo» vienībā, bet latvietis Roberts Bukarts pie jaunas komandas vēl nav ticis.

Tāpat vienībai pašlaik nevar palīdzēt aizsargi Aleksandrs Jerofejevs un Oskars Cibuļskis, kuri abi guvuši galvas savainojumos, bet viņu atgriešanās datums nav zināms.

Vārtu guvēji:

1:0 Vojteks Voļskis (Mozjakins, Lī) (28:37, vair.).

1:1 Lauris Dārziņš (Seigo, Indrašis) (41:35, vair.).

2:1 Danis Zaripovs (Osala, 44:46).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam pret «Metallurg»

Vārtsargi: #30 Jūakīms Ēriksons, (#36 Jakubs Sedlāčeks)

Aizsargi: #84 Tomāšs Kundrāteks - #16 Stīvens Seigo, #58 Guntis Galviņš - #9 Krišjānis Rēdlihs, #3 Ēriks Ševčenko - #11 Kristaps Sotnieks, #26 Uvis Balinskis;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (K) - #22 Ville Leino - #70 Miks Indrašis, #69 Nikolajs Jeļisejevs - #43 Tims Sestito - #19 Miķelis Rēdlihs, #17 Kaspars Saulietis - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #12 Roberts Locāns - #21 Armands Bērziņš - #13 Gunārs Skvorcovs, #96 Māris Bičevskis.

Magņitogorskas «Metallurg» līderis Sergejs Mozjakins šosezon 19 spēlēs izcēlies ar 12 gūtajiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kas viņam pirms šī dueļa deva otro vietu līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, atpaliekot vienīgi no Maskavas CSKA uzbrukuma līdera Aleksandra Radulova.

Pēc šī mača Rīgas «Dinamo» trešdien uzņems Ufas «Salavat Julajev» hokejistus, bet pēc tam nākamajā nedēļā plānota kārtējā trīs izbraukuma spēļu sērija, kuras ietvaros 24.oktobrī arī notiks viesošanās Magņitogorskā.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 24 punktiem 20 mačos ieņem 12.vietu, tomēr labāko astotnieks ir tikai trīs punktu attālumā.

Savukārt Magņitogorskas vienība ar 34 punktiem 19 mačos ieņem sesto vietu Austrumu konferencē.