«Stars» un «Sharks» ar uzvarām sāk Stenlija kausa izcīņas otro kārtu

Ar uzvarām Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otro kārtu piektdien sāka Dalasas «Stars» un Sanhosē «Sharks» komandas.

Dalasas vienība piektdien savā laukumā Rietumu konferences pusfināla pirmajā mačā ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja Sentluisas «Blues», sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Šī mača uzvaras vārtus četras minūtes un 44 sekundes pirms pamatlaika beigām guva čehu uzbrucējs Radeks Faksa, kurš pagaidām vēl tikai cenšas nostiprināties pasaules spēcīgākajā hokeja līgā.

«Esmu sajūsmināts par katriem vārtiem, ko gūstu. Varbūt pat pārāk sajūsmināts. Izbaudu katru spēli šajā līgā. Jūtos brīnišķīgi, ka varēju gūt vārtus,» pēc spēles pauda Faksa.

«Stars» vārtsargs Kari Lehtonens šajā spēlē atvairīja 31 no 32 pretinieku metieniem.

Tikmēr otrā Rietumu konferences pusfināla sērija pirmajā mačā «Sharks» savā laukumā 5:2 (0:0, 0:1, 5:1) apspēlēja Nešvilas «Predators».

«Sharks» vienība aizvadīja lielisku trešo trešdaļu, kurā ne tikai atspēlējās no 0:1, bet arī guva piecus vārtus, noslēgumā izcīnot pat diezgan pārliecinošu panākumu. Tiesa, pēdējās divas ripas mājinieki iemeta tukšos «Predators» vārtos.

Ar diviem vārtiem šajā cīņā izcēlās Logans Kutūrs.

Otro reizi vēsturē NHL izslēgšanas turnīrā nav iekļuvis neviens Kanādas klubs. Līdz šim vienīgais tāds gadījums Stenlija kausa izcīņā tika fiksēts 1970.gadā, kad NHL vēl spēlēja tikai 12 komandas.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo «Sabres» komanda ar 82 spēlēs izcīnītu 81 punktu ierindojās septītajā vietā Atlantijas okeāna divīzijā, savukārt Austrumu konferencē palika 14.pozīcijā, nespējot iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Jau ziņots, ka Girgensons šobrīd ir pievienojies Latvijas izlasei, kas gatavojas pasaules čempionātam.