Girgensonam un «Sabres» šausmīgi neveiksmīga pārbaudes spēle

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons piektdien pamanījās nopelnīt -4 lietderības koeficientu Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē, kamēr viņa pārstāvētā Bufalo «Sabres» komanda piedzīvoja graujošu zaudējumu.

«Sabres» piektdien savā laukumā ar 1:8 (1:4, 0:3, 0:1) kapitulēja Toronto «Maple Leafs» hokejistiem.

Mājinieki iedzinējos nonāca jau piektajā minūtē, kad «Maple Leafs» labā vārtus guva Viljams Nīlanders, taču dažas minūtes vēlāk Dereks Grants panāca izlīdzinājumu. Tie gan izrādījās mājinieku pēdējie vārti šajā spēlē, jo dueļa turpinājumā Toronto komandas hokejisti guva septiņus bezatbildes vārtus.

Girgensons, spēli uzsākot «Sabres» pirmajā virknējumā, šajā mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica, taču bloķēja vienu pretinieku raidījumu un uzvarēja 40% iemetienu.

Latvijas hokejists šajā mačā izpelnījās arī divas soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu -4, kas bija sliktākais starp visiem «Sabres» uzbrucējiem un otrs sliktākais komandā.

Nākamo pārbaudes maču «Sabres» aizvadīs 4.oktobrī, kad savā laukumā spēkosies ar Karolīnas «Hurricanes».

Citos pārbaudes mačos Tampabejas «Lightning» ar vārtsargu Kristeru Gudļevski rezervē izbraukumā ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) papildlaikā pieveica «Hurricanes». Viesu vārtos šajā mačā stājās krievs Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairīja 27 no 28 pretinieku metieniem.

Savukārt uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas «Penguins» ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) savā laukumā pārspēja Čikāgas «Blackhawks», kamēr Sanhosē «Sharks», kuras sastāvā atrodas Ņikita Jevpalovs, savu skatītāju priekšā ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) papildlaikā pieveica Arizonas «Coyotes».

Neviens no Latvijas hokejistiem šajos abos mačos gan nepiedalījās.