Latvijas izlase aizraujošā cīņā uzvar sīksto Vāciju

Vārtus pagarinājumā gūstot Robertam Bukartam, svētdien Latvijas hokeja izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros savā priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta viesos Bītigeimas pilsētā ar rezultātu 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 1:0) apspēlēja Vāciju.

Latvijas izlasē vārtus guva Artūrs Kulda, Uvis Jānis Balinskis, Gunārs Skvorcovs un Roberts Bukarts, kurš pagarinājumā izcēlās vairākumā.

Spēles rezultātu Latvija atklāja 14.minūtē, kad Daugaviņš piespēlēja tieši uz nūjas Artūram Kuldam, kurš veica neatvairāmu plaukstas metienu. Savukārt otrās trešdaļas sākuma daļā ar tālu metienu Balinskis ieraidīja ripu tālajā vārtu stūrī. Turpinājumā vairākas labas iespējas bija vāciešiem, bet arī Jānis Sprukts nokļuva viens pats pret vārtiem, savu iespēju gan nerealizējot.

Otrās trešdaļas beigās laukumā bija liels Vācijas pārsvars un 67 sekundes pirms tās beigām pašā trešdaļas izskaņā arī no vārtu priekšas Markusam Kinkam izdevās pārspēt latviešu vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Trešajā trešdaļā Vācija izlīdzinājumu panāca 13.minūtē, kad neilgi pirms tam vārtos iegājušo Jāni Kalniņu izdevās pārspēt Frederikam Tifelsam, kurš apslidoja vārtus un ieraidīja ripu nelielā spraugā starp Kalniņa kājsargu un vārtu stabu. Spēles beigas izvērtās ļoti rezultatīvas, jo vispirms 73 sekundes pirms pamatlaika beigām ar plaukstas metienu viesus vadībā izvirzīja Skvorcovs, bet vēl pēc 56 sekundēm, spēlējot sešatā, Vācijai neizšķirtu vēlreiz panāca Franks Herdlers, kurš bija veiklākais vārtu priekšā.

Sekojošajā pagarinājumā vāciešu hokejists Brūks Maceks nopelnīja 2+2 minūšu noraidījumu pret Robertu Bukartu un tieši vecākajam no brāļiem Bukartiem vairāk nekā divas ar pusi minūtes vēlāk izdevās iemest uzvaru nesošos vārtus.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Artūrs Kulda.

Vārtu guvēji: 1:0 Artūrs Kulda (Daugaviņš, Džeriņš) (13:23), 2:0 Uvis Balinskis (Sotnieks, 25:23), 2:1 Markuss Kinks (Fusers, Millers) (38:45), 2:2 Filips Gogula (Plahta, Tifels) (52:03), 3:2 Gunārs Skvorcovs (Galviņš, 58:45), 3:3 Patriks Hordlers (Gogula, 59:43), 4:3 Roberts Bukarts (Daugaviņš, Indrašis) (pagarinājumā).

Latvijas un Vācijas izlases pirmdien Rāvensburgā aizvadīs vēl vienu pārbaudes maču, pēc kura Hārtlijs izšķirsies par galīgo sastāvu, kur dosies uz pasaules meistarsacīkstēm, kurās Latvija apakšgrupu kārtā spēlē Ķelnē.

Hārtlijs pirms gaidāmajām cīņām norādīja, ka no kandidātu saraksta vēl tiks svītroti divi uzbrucēji un viens aizsargs, jo pasaules čempionātam var pieteikt trīs vārtsargus un 22 laukuma spēlētājus, līdz ar to Latvijas izlase pieteiks astoņus aizsargus un 14 uzbrucējus.

Gatavojoties pasaules čempionātam Latvijas izlase astoņās pārbaudes spēlēs ir izcīnījusi trīs uzvaras. Vispirms ar 0:5 un 1:2 Rīgā tika zaudēts Krievijas olimpiskajai izlasei, pēc tam Daugavpilī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros ar 1:0 uzvarēta un ar 0:3 zaudēts Baltkrievijai, kam sekoja zaudējums ar 1:4 un uzvara ar 4:3 pēcspēles metienos pret Zviedriju.

Savukārt pagājušajā nedēļā «Arēnā Rīga» ar 2:1 tika uzvarēta un ar 4:6 zaudēts Francijai, piedevām pēdējā mačā atvadas no valstsvienības piedzīvoja vārtsargs Edgars Masaļskis.

Arī spēles ar Vāciju notiks EHC ietvaros, kur Latvija pirms svētdienas cīņas ar astoņiem punktiem ir septītajā vietā.

Pasaules čempionāts hokejā no 5. līdz 20.maijam notiks Vācijas pilsētā Ķelnē un Francijas galvaspilsētā Parīzē.

Latvija A apakšgrupā Ķelnē tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju, pirmo spēli 6.maijā aizvadot pret dāņiem.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlēs jau 21.gadu pēc kārtas.

Latvijas hokeja izlases kandidāti spēlēm ar Vāciju:

vārtsargi - Jānis Kalniņš (Rīgas «Dinamo»), Ivars Punnenovs (Langnau «Tigers», Šveice), Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice);

aizsargi - Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš, Ralfs Freibergs, Uvis Balinskis (visi - Rīgas «Dinamo»), Artūrs Kulda (Helsinku «Jokerit», Somija), Kristofers Bindulis (Augšezera Universitātes komanda «Lakers», NCAA), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskā koledža, NCAA), Kristaps Sotnieks (Toljati «Lada», Krievija), Ēriks Ševčenko (Minskas «Junostj», Baltkrievija);

uzbrucēji - Lauris Dārziņš, Gints Meija, Māris Bičevskis, Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Edgars Kulda (visi - Rīgas «Dinamo»), Frenks Razgals («Rīga»), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas «Torpedo», Krievija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes «ZSC Lions», Šveice), Roberts Bukarts («Zlīn», Čehija), Rihards Bukarts (Springfīldas «Thunderbirds», AHL), Andris Džeriņš (Hradeckrālovas «Mountfield», Čehija), Jānis Sprukts («Ritten Sport», Itālija), Zemgus Girgensons (Bufalo «Sabres», NHL), Rodrigo Ābols (Akadijas/Batērstas «Titan», QMJHL).