Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kanādas hokejistei Jip-Čakai atļauj pārstāvēt Latvijas sieviešu izlasi

Foto: DurhamRegion.com

Starptautiskās Ledus Hokeja federācijas (IIHF) Padome devusi atļauju Kanādas uzbrucējai Kristai Jip-Čakai pārstāvēt Latvijas nacionālo sieviešu valstsvienību, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

21 gadu vecā Jip-Čaka pagājušajā gadā uzmeklēja LHF un izteica vēlmi pārstāvēt mūsu valsts sieviešu izlasi.

Pavasarī IIHF tika iesniegts pieteikums, lai Jip-Čaka varētu startēt pasaules čempionātā zem Latvijas karoga. Kā galveno argumentu spēlēšanai nacionālajā izlasē Jip-Čaka minēja savas saknes Latvijā. Jip-Čakai ir divas pilsonības – Kanādas un Latvijas.

«Esmu vienmēr lepojusies ar savām latviešu saknēm. Abi mani vecvecāki ir no Latvijas. Kanādai un Latvijai ir līdzīga kaisle pret hokeju, tādēļ vēlos arī pārstāvēt Latvijas izlasi uz pasaules skatuves,» sacīja Jip-Čaka.

Latvijas pasi Krista ieguva 2015.gada 14.aprīlī.

Pēdējās četras sezonas Jip-Čaka spēlēja Nacionālās sporta koledžas asociācijas (NCAA) Jēlas universitātes komandā. Ar 27 punktiem (8+19) Jip-Čaka bija savas koledžas komandas rezultatīvākā spēlētāja.

2013.gadā Jip-Čaka bija iekļauta arī Kanādas U-18 izlases kandidātu sarakstā.

0 Komentāri