Hokeja izlase sev veiksmīgo turnīru Francijā noslēdz ar uzvaru pār mājiniekiem

Latvijas hokeja izlase Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra noslēdzošajā mačā sestdien ar rezultātu 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) pārspēja mājinieci Franciju.

Latvijas hokejisti turnīrā izcīnīja trīs uzvaras trijās spēlēs.

Latvijas izlases labā vārtus guva komandas kapteinis Roberts Bukarts, Sandis Zolmanis un Ralfs Freibergs.

Mača rezultātu nepilnas piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām atklāja Bukarts, bet līdz otrajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 30 minūtes, kad Zolmanis trešajā periodā panāca 2:0. Trešā perioda vidū Floriāns Sabatjē vienus vārtus atguva, taču Freibergs nepilnu minūti vēlāk atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Latvijas hokeja izlase ar Franciju spēkojusies 43 reizes, izcīnīdama 26 uzvaras. Iepriekšējā sezonā komandas tikās trīs reizes, Latvija izcīnot divas uzvaras.

Latvija ceturtdien rezultatīvā cīņā ar 7:5 pārspēja Baltkrieviju, bet piektdien ar 4:1 pārspēja 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieci Slovēniju.

Tikmēr Francija ar identiskiem rezultātiem 2:3 cieta zaudējumus pagarinājumā gan Slovēnijai, gan Baltkrievijai.

Latvija ar deviņiem punktiem trīs spēlēs izcīnīja uzvaru šajā turnīrā, bet pa diviem punktiem ir Francija, kā arī Baltkrievijai un Slovēnijai, kuras savstarpējo maču aizvadīs vēlāk.

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs uz turnīru līdzi ņēma divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 13 uzbrucējus.

Latvijas izlase sastāvā Francijā debitēja pieci spēlētāji - Sandis Zolmanis, Roberts Kaļķis, Linards Mazurs-Mago, Emīls Ģēģeris un Pauls Svars.

Hārtlijam turnīrā palīdzēja Rīgas «Dinamo» galvenais treneris Ģirts Ankipāns un Latvijas izlases leģenda Edgars Masaļskis, kurš šosezon noslēdza savu vārtsarga karjeru. Tāpat šajā turnīrā kanādietim asistēja bijušais kolēģis Marks Senžans, kurš strādā vienā no Vācijas otrās bundeslīgas klubiem.

Vasaras izskaņā Hārtlijs noslēdza līgumu par Latvijas izlases vadīšanu līdz 2022.gadam. Februārī Latvijas izlasei plānots aizvadīt pārbaudes spēli ar Kanādas olimpisko izlasi, kā arī piedalīties EIHC turnīrā Dānijā.

Latvijas izlases sastāvs EIHC turnīrā Francijā

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnau «Tigers», Šveice), Rihards Cimermanis («Zemgale»/LLU);

Aizsargi: Uvis Jānis Balinskis, Kristaps Zīle (abi - Rīgas «Dinamo»), Ralfs Freibergs (Zlīnas «Aukro Berani», Čehija), Roberts Kaļķis, Pauls Svars (abi - «Rīga», MHL), Eduards Hugo Jansons (Aļmetjevskas «Ņeftjaņik», VHL), Maksims Ponomarenko («Timra», Zviedrija), Artūrs Salija («Nove Zāmky», Slovākija);

Uzbrucēji: Rodrigo Ābols («Orebro», Zviedrija), Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs, Frenks Razgals, Oskars Batņa, Roberts Lipsbergs, Emīls Ģēģeris (visi - Rīgas «Dinamo»), Roberts Bukarts, Rihards Bukarts (abi - «Aukro Berani»), Kirils Galoha («Rīga»), Sandis Zolmanis, Gatis Gricinskis (abi - «Kurbads»), Linards Mazurs-Mago («Aker/Strangnas», Zviedrija).