Keins ar diviem vārtiem Stenlija kausa debijā palīdz «Sharks» pieveikt «Ducks»

Uzbrucējs Evanders Keins ceturtdien savā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas debijas mačā guva divus vārtus, bet viņa pārstāvētā Sanhosē «Sharks» komanda Rietumu konferences ceturtdaļfināla pirmajā spēlē izbraukumā ar 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) pārspēja Anaheimas «Ducks».

Sērijā līdz četrām uzvarām «Sharks» līdz ar to izvirzījusies vadībā ar 1-0. Iepriekš «Ducks» komanda savā laukumā bija izcīnījusi septiņas uzvaras pēc kārtas.

Tikmēr teicamu spēli «Sharks» vārtos aizvadīja Martins Džons, kurš atvairīja visus 25 pretinieku metienus, piekto reizi karjerā paliekot nepārspēts Stenlija kausa izcīņas mačā.

Savukārt pašlaik 26 gadus vecais Keins «Sharks» komandā nokļuva vien februāra izskaņā, kad viņš tika iemainīts no latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētās Bufalo «Sabres».

«Sharks» ceturtdien visus trīs vārtus iemeta otrajā periodā - vispirms rezultātu, spēlējot lielajā vairākumā, 28. minūtē atklāja Keins, kurš vēlreiz bija precīzs septiņas minūtes vēlāk. Savukārt trešo ripu mājinieku vārtos raidīja Brents Bērnss.

Tikmēr vēl vienā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā regulārā čempionāta labākā komanda Nešvilas «Predators» savā laukumā ar 5:2 (0:1, 2:1, 3:0) pārspēja Kolorado «Avalanche», trešajā periodā gūstot trīs bezatbildes vārtus. No tiem divus iemeta zviedrs Filips Fošbergs.

Savukārt Austrumu konferences ceturtdaļfināla pirmajā mačā uzvaru pagarinājumā izcīnījusi Kolumbusas «Blue Jackets», kas viesos ar 4:3 (0:2, 1:0, 2:1, 1:0) pārspēja Vašingtonas «Capitals».

Vēl pirmajā trešdaļā «Blue Jackets» komanda bija nonākusi iedzinējos ar 0:2, tomēr viesi atspēlējās, bet uzvaru viņiem nodrošināja krievs Artēmijs Panarins, kurš izcēlās pagarinājuma septītajā minūtē. Tikmēr «Capitals» labā divus vārtus guva Jevgeņijs Kuzņecovs, kamēr šīs vienības zvaigzne Aleksandrs Ovečkins palika bešā.

Vēl vienā Austrumu konferences duelī regulāro čempionātu pirmajā vietā noslēgusī Tampabejas «Lightning» savā laukumā ar 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) pārspēja Ņūdžersijas «Devils».

«Devils» šī bija pirmā spēle Stenlija kausa izcīņā kopš 2012.gada, tomēr nācās ciest zaudējumu pret «Lightning». Uzvarētājiem ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ondržejs Palāts.

Citā pārī piecus vārtus iemeta arī Bostonas «Bruins», kas savā laukumā ar 5:1 (1:1, 2:0, 2:0) apspēlēja Toronto «Maple Leafs», ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējoties čeham Davidam Pastrņākam.

Pērn Stenlija kausa finālā Pitsburgas «Penguins» ar 4-2 uzvarēja Nešvilas «Predators» komandu.