Ovečkins gūst 2 vārtus un ieved «Capitals» komandu Stenlija kausa otrajā kārtā

Krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins pirmdien guva 2 vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas turnīra mačā, palīdzot Vašingtonas «Capitals» komandai sasnigt Stenlija kausa izcīņas otro kārtu.

«Capitals» izbraukumā ar rezultātu 6:3 (1:0, 2:1, 3:2) pārspēja Kolumbusas «Blue Jackets», nodrošinot panākumu Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz 4 uzvarām ar 4-2.

Ovečkins abus vārtus guva otrajā periodā, izvirzot «Capitals» komandu 3:1 vadībā. Ar šiem precīzajiem metieniem Krievijas hokejists pārsniedza karjerā 50 gūto vārtu robežu NHL «play-off» mačos.

Tikmēr «Capitals» vārtsargs kanādietis Breidens Holtbijs atvairīja 35 pretinieku metienus, bet par spēles trešo spožāko zvaigzni atzina amerikāni Niku Folinjo, kurš guva 2 vārtus «Blue Jackets» labā.

Stenlija kausa otrajā kārtā jeb Austrumu konferences pusfinālā «Capitals» tiksies ar iepriekšējo 2 sezonu NHL čempioni Pitsburgas «Penguins», kas pirmajā kārtā ar 4-2 pārspēja Filadelfijas «Flyers».

Savukārt citā spēlē Toronto «Maple Leafs» pirmdien savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) pārspēja Bostonas «Bruins», panākot neizšķirtu 3-3 Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā.

«Maple Leafs» dāņu vārtsargs atvairīja 32 pretinieku metienu un tika atzīts par mača spožāko zvaigzni. Toronto rindās divi spēlētāji atzīmējās ar 1 gūtiem vārtiem un 1 rezultatīvu piespēli - kanādietis Mičels Mārners un čehs Tomāšs Plekaņecs.

Šis ir pēdējais pirmās kārtas duelis, kurā vēl nav noskaidrots uzvarētājs, un arī vienīgais duelis, kurā būs nepieciešama sērijas 7. spēle. Tā notiks trešdien. Uzvarētājs otrajā kārtā tiksies ar Tampabejas «Lightning».