Hokejisti rāda lielisku sniegumu un paņem punktu no zvaigžņotās Kanādas

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sāpīgu zaudējumu pasaules čempionāta (PČ) mačā Dānijā (Herninga) pirmdien piedzīvoja Latvijas nacionālā komanda, kas ar 1:2 papildlaikā B apakšgrupas priekšpēdējā spēlē piekāpās zvaigžņotajai Kanādas valstsvienībai, kura pirms turnīra tika uzskatīta par sacensību galveno favorīti. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē nosauca vārtsargu Kristeru Gudļevski.

Šī ir otrā reize vēsturē, kad Latvijas izlase pasaules čempionāta spēlē pret Kanādu ieguvusi punktu. Pirmā un līdz šim vienīgā reize bija 1997.gadā, kad Latvija, debitējot elites divīzijā, ar kanādiešiem nospēlēja neizšķirti 3:3.

Jau mača sākumā spēlē bija jāiesaistās Latvijas izlases vārtsargam Kristeram Gudļevskim, pa kura vārtiem arī turpinājumā tika izdarīti vairāki metieni. Cīņas rezultāts tika atklāts trešajā minūtē, kad pēc kārtējā metiena Gudļevskis zaudēja kontroli pār ripu, bet to pirmais aiz viņa kājsargiem pamanīja Boviljē, raidot to vārtos. Neilgi pēc rezultāta atklāšanas laba iespēja panākt neizšķirtu bija jau Ronaldam Ķēniņam, tomēr viņa raidījumu neitralizēja Dārsijs Kempers.

Pirmajā trešdaļā laukumā dominēja Kanādas valstsvienība, taču tā pēc gūtajiem vārtiem bija nedaudz nomierinājusies. Piecas minūtes pirms pirmā pārtraukuma teicama iespēja gūt vārtus bija arī Rodrigo Ābolam, kurš pēc lieliskas Ķēniņa piespēles uz vārtu priekšu netrāpīja pa ripu.

Noslēdzošajās perioda minūtēs gan kanādieši atkal Latviju iespieda tās aizsardzības zonā, raidot vairākus bīstamus metienus uz Gudļevska sargātajiem vārtiem, tomēr vārtsargs darbojās pārliecinoši.

Jau otrā perioda otrajā minūtē pie pirmā noraidījuma šajā mačā tika Kanāda, turklāt to Latvija aizvadīja ļoti labi, izdarot spiedienu uz kanādiešu vārtiem, tomēr Kempers palika nepārspēts. Lai arī vairākums netika izmantots, Latvija bija pārņēmusi iniciatīvu, iespiežot zvaigžņoto Kanādu tās aizsardzības zonā un labas iespējas neizmantojot Miķelim Rēdliham un Oskaram Cibuļskim.

Tiesa, kad Kanāda devās uzbrukumā, tā bija ļoti bīstama, bet vairākas reizes Latvijas valstsvienību no vārtu zaudējuma glāba Gudļevskis, kurš vārtos darbojās krietni pārliecinošāk nekā savā iepriekšējā mačā pret Somiju.

Otrajā periodā noraidījumu saņēma arī Džordans Eberle, bet arī šo vairākumu Latvija neizmantoja, lai gan aktīvi uzbruka kanādiešu vārtiem. Pirms pārtraukuma lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija Latvijas izlases kapteinim Robertam Bukartam, kurš pēc partnera metiena no zilās līnijas mainīja ripas lidoja virzienu, bet kanādiešus kārtējo reizi glāba vārtsargs Kempers.

Jau pašā trešā perioda sākumā Latvijai izdevās panākt izlīdzinājumu, jo ar spēcīgu plaukstas metienu Kemperu pārspēja valstsvienības debitants Kristiāns Rubīns.

Līdz ar to rezultāts kļuva 1:1, bet pēc vārtu ielaišanas Kanāda aktivizējās, kas noteikumus lika pārkāpt Andrim Džeriņam. Līdz ar to Latvijas valstsvienība pirmo reizi šajā mačā spēlēja mazākumā, bet lieliski tā laikā spēlēja Gudļevskis, kanādiešiem vārtus tā arī negūstot.

Kanādas valstsvienība centās apdraudēt pretinieku vārtus, tomēr, kā jau to iepriekš bija izcēluši Latvijas izlases treneri, darīja to individuāli, bet bīstamākās epizodes neitralizēja Gudļevskis. Desmit ar pus minūtes līdz pamatlaika beigām noraidījumu par rupjību saņēma Ralfs Freibergs, bet mazākumu Latvija izturēja. Tiesa, neilgu laiku pēc tam pa pārliktni trāpīja Kanādas lielākā zvaigzne Makdeivids.

Noslēdzošajās minūtēs kanādieši izmisīgi centās izraut uzvaru, tomēr Latvijas hokejisti aizsargājās ļoti pašaizliedzīgi, dzenājot pretiniekus pa laukuma stūriem, un pārliecinošs vārtos joprojām bija Gudļevskis. Latvijas komanda nosargāja savus vārtu neizšķirtu, pamatlaiku noslēdzot ar sensacionālu neizšķirtu 1:1.

Līdz ar to duelis turpinājās pagarinājumā, kur kanādiešiem jau pašā sākumā vārtus guva Mkadeivids, raidot vārtos atlēkušo ripu.

Latvija - Kanāda 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Entonijs Boviljē (Barzals, Pažo) (02:51), 1:1 Kristiāns Rubīns (Roberts Bukarts, Bļugers) (41:50), 2:1 Konors Makdeivids (Ņūdžents-Hopkinss) (60:46).

Pirms šī mača Latvijas izlases pieteikumā tika iekļauts aizsargs Edgars Siksna, kurš aizstāj savainoto Uvi Balinski.

Viņš cīņā pret Kanādu spēlē vienā pārī ar pieredzējušo Kristapu Sotnieku, kamēr vārtu drošība otro reizi šajā turnīrā uzticēta Gudļevskim, bet kā otrais numurs pirmo reizi pieteikts jaunais Matīss Edmunds Kivlenieks.

Savukārt kā septītais aizsargs šai cīņai pieteikts Kristaps Zīle, bet 13.uzbrucējs - Gints Meija.

Pirmdienas agrajā B grupas spēlē Norvēģija ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pieveica Dienvidkoreju, nosūtot to uz zemāku divīziju.

Latvija ar Kanādu pārbaudes spēlē tikās sagatavošanās posmā pasaules čempionātam. 1. maijā Rīgā ļoti pārliecinošu uzvaru ar 6:1 svinēja kanādieši.

Kanāda turnīru nesāka pārliecinoši, jo pēcspēles metienos ar 4:5 piekāpās principiālajai pretiniecei ASV, kam sekoja Dienvidkorejas sagraušana ar 10:0, bet turpinājumā ar 7:1 un 5:0 tika uzvarētas arī attiecīgi Dānija un Norvēģija. Savukārt sestdien negaidīti pārliecinoši ar 1:5 nācās atzīt Somijas pārākumu.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātos ar Kanādu līdz šim spēkojusies 11 reizes un cietusi desmit zaudējumus, bet viena cīņa noslēgusies neizšķirti - tas notika 1997.gadā, kad valstsvienība debitēja pasaules čempionāta elitē.

Kanādas izlases spožākā zvaigzne ir Edmontonas «Oilers» uzbrucējs Konors Makdeivids, kurš NHL regulārajā turnīrā iekrāja 108 rezultativitātes punktus un kļuva par sezonas rezultatīvāko spēlētāju. Līdz šim aizvadītajās piecās pasaules čempionāta spēlēs viņš guvis četrus vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles.

Latvijas izlasē pa pieciem punktiem nopelnījuši Rūdolfs Balcers un Rodrigo Ābols.

Kanādas izlasē ir arī tādi pazīstami spēlētāji kā Raiens O’Reilijs, kurš ir Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo «Sabres» komandā, Džordans Eberle, Breidans Šens, Ārons Ekblads, Raiens Ņūdžents-Hopkinss un Metjū Barzals. Kanādas izlase, kā ierasts, ir viena no pasaules čempionāta favorītēm.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 4. līdz 15. maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Jau tagad zināms, ka elites divīziju pametīs Baltkrievija un Dienvidkoreja.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi - Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice), Kristers Gudļevskis (Bridžportas «Sound Tigers», AHL), Matīss Edmunds Kivlenieks (Klīvlendas «Monsters», AHL);

aizsargi - Guntis Galviņš, Kristaps Zīle, Uvis Balinskis (visi - Rīgas «Dinamo», KHL), Edgars Siksna (Karagandas «Sarjarka», VHL), Kristiāns Rubīns (Medisinhetas «Tigers», WHL); Kristaps Sotnieks (Toljati «Lada», KHL), Ralfs Freibergs (Zlīnas «Aukro Berani», Čehija), Oskars Cibuļskis (Hradeckrālovas «Mountfield», Čehija);

uzbrucēji - Roberts Bukarts («Aukro Berani»), Ņikita Jevpalovs, Miķelis Rēdlihs, Miks Indrašis, Vitālijs Pavlovs, Gints Meija, Gunārs Skvorcovs, Frenks Razgals, (visi - Rīgas «Dinamo», KHL), Rodrigo Ābols («Orebro», Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē «Barracuda», AHL), Rihards Bukarts (Belīnes «Eisbaren», Vācija), Andris Džeriņš («Mountfield»), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes «Lions», Šveice), Teodors Bļugers (Vilksbāres/Skrentonas «Penguins», AHL).

Kanādas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Kērtiss Makelhinijs (Toronto «Maple Leafs», NHL), Dārsijs Kempers (Arizonas «Coyotes», NHL);

aizsargi - Džoels Edmundsons, Koltons Pareiko (abi - Sentluisas «Blues», NHL), Ārons Ekblads (Floridas «Panthers», NHL), Raiens Puloks (Ņujorkas «Islanders», NHL), Dernels Nurss (Edmontonas «Oilers», NHL), Raiens Marejs (Kolumbusas «Blue Jackets», NHL), Marks Eduārs Vlasičs (Sanhosē «Sharks», NHL), Tomass Šabots (Otavas «Senators», NHL);

uzbrucēji - Džordans Eberle, Džošua Beilijs, Mets Barzals, Entonijs Boviljē (visi - «Islanders»), Breidens Šens, Džeidens Švarcs (abi - «Blues»), Žans Gabriels Pažo («Senators»), Pjērs Liks Dibuā («Blue Jackets»), Taisons Džosts (Kolorādo «Avalanche», NHL), Bo Horvats (Vankūveras «Canucks», NHL), Raiens O'Reilijs (Bufalo «Sabres», NHL), Braiens Ņūdžents-Hopkinss, Konors Makdevids (abi - Edmontonas «Oilers», NHL).

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu