Latvijas izlase piedzīvo sagrāvi pret Norvēģiju

Latvijas hokeja izlase sestdien beidzot guva vairāk nekā vienus vārtus, tomēr Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra noslēdzošajā mačā ar 3:7 (2:3, 0:1, 1:3) izbraukumā kapitulēja Norvēģijai. Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu jau ceturtajā spēlē pēc kārtas, tomēr tika pārtraukta septiņu spēļu sērija, kurā valstsvienība nespēja gūt vairāk par vieniem vārtiem.

Spēle iesākās ļoti rezultatīvi. Norvēģi rezultātu atklāja trešajā minūtē - viņu ātrajā uzbrukumā sākotnēji vārtsargs Elvis Merzļikins izsita ripu un piespēlēja Jānim Andersonam, tomēr latviešu aizsargs to neuztvēra un Andrēass Stēne ieraidīja ripu tukšos vārtos. Jau pēc 35 sekundēm Latvijas izlases pirmā maiņa atspēlējās, kad Sprukts bija precīzs no vārtu priekšas, tomēr sestajā minūtē Norvēģija vēlreiz ieguva vadību - pēc vēl vienas paviršas latviešu spēles aizsardzībā izcēlās Matss Freishaugs.

Pirmās trešdaļas vidū Norvēģija izspēlēja vairākumu un Annešs Bastiansens jau panāca 3:1 mājiniekiem, tomēr arī Latvija labi darbojās vairākumā un sešas minūtes pirms trešdaļas beigām pēc sekmīgas piespēles vārtu priekšā atzīmējās Džeriņš.

Otrajā trešdaļā kopumā neliels pārsvars piederēja Latvijas izlasei, tomēr tai neizdevās realizēt lielo vairākumu un arī citas iespējas, bet cīņas vidū izcēlās tieši Norvēģija, kad ar precīzu metienu atzīmējās Kens Andrē Ulimbs, izvirzot mājiniekus vadībā ar 4:2. Turklāt otrajā trešdaļā noraidījumu līdz spēles beigām nopelnīja Kaspars Daugaviņš, līdz ar to jau otrajā mačā pēc kārtas uzbrukumā nācās iespēlēt aizsargu Māri Jasu.

Trešās trešdaļas vidū iespēju aizvadīt lielo vairākumu ieguva Norvēģija un spēja to realizēt jau pēc 12 sekundēm, kad izcēlās Matīass Nerstebe, kurš šīs sezonas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā U-20 vecuma grupā tika nosaukts par sacensību labāko aizsargu. Savukārt trešdaļas 17.minūtē Norvēģijas izlase vairākumu realizēja arī ceturto reizi mačā, izceļoties Stefenam Tūresenam.

Kaut spēles beigās Latvijas izlase darbojās ļoti nedisciplinēti, cīnoties trijatā pret četriem pretiniekiem, mazākumā precīzs bija Koba Jass, tomēr punktu mačam noslēdzošajā minūtē pielika aizsargs Jūnass Holess.

Vārtu guvēji: 1:0 Andreas Stene (Roests, 2:45), 1:1 Jānis Sprukts (M.Rēdlihs, 3:15), 2:1 Niklas Roests (Asks, 5:19), 3:1 Andreas Bastiansens (Lovlijs, Sorviks) (11:47, vair.), 3:2 Andris Džeriņš (Bukarts, Daugaviņš) (14:00, vair.), 4:2 Kens Andre Olimbs (Martinsens, (31:14, vair.), 5:2 Matiass Norstebo (Martinsens, Olimbs) (47:32, vair.), 6:2 Stefans Tūresens (Odegārds, Stene) (56:04), 6:3 Koba Jass (58:31), 7:3 Jans Hološs (Bastiansens, Olsens) (59:30).

Piektdien Latvijas valstsvienība piekāpās Norvēģijai ar 1:2, tādejādi kapitulējot trešajā pārbaudes spēlē pēc kārtas. Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā guva aizsargs Krišjānis Rēdlihs, kurš mača otrajā periodā realizēja vairākumu.

Zīmīgi, ka Latvijas izlase pēdējās septiņās cīņās nav guvusi vairāk par vieniem vārtiem.

Pirms došanās uz Norvēģiju valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis no izlases kandidātu loka atskaitīja aizsargus Mārtiņu Gipteru un Mārtiņu Poreju, kā arī uzbrucēju Bruno Zabi.

Latvijā tikmēr palikuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Aleksandrs Jerofejevs, Renārs Demiters un uzbrucēji Roberts Jekimovs, Edijs Brahmanis, Edgars Kulda un Kaspars Saulietis. Visi mājās palikušie Jura Klodāna vadībā turpinās trenējas «Volvo» ledus hallē.

Savukārt pēdējās divās pārbaudes spēlēs Latvija 24. un 25.aprīlī «Arēnā Rīga» spēkosies ar Slovākijas izlasi.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlēm ar Norvēģiju:

vārtsargi - Ervīns Muštukovs (Olborgas «Pirates», Dānija), Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice), Edgars Masaļskis («Ambri-Piotta», Šveice);

aizsargi - Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs (visi - Rīgas «Dinamo»), Māris Jass (Znojmo «Orli», Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī «Red Ice», Šveice), Jānis Andersons (Trenčīnas «Dukla», Slovākija), Guntis Galviņš (Bolcāno «Foxes», Itālija), Ēriks Ševčenko (Karagandas «Sariarka», Kazahstāna);

uzbrucēji - Rodrigo Ābols («Rīga»), Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs (visi - Rīgas «Dinamo»), Koba Jass (Liberecas «Bili Tygri», Čehija), Lauris Bajaruns (Hersholmas «Rungsted», Dānija), Jānis Sprukts («Fribourg-Gotteron», Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko «Val Pusteria», Itālija), Kaspars Daugaviņš (Maskavas «Dinamo», Krievija), Roberts Lipsbergs (Sietlas «Thunderbirds», ASV), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas «Armada», Kanāda).