Latvijas hokeja izlase pārliecinoši uzvar Slovākiju

Uzvaru, gatavojoties pasaules čempionātam Prāgā, piektdien izcīnīja Latvijas nacionālā valstsvienība, kas savā laukumā ar rezultātu 5:1 apspēlēja Slovākijas izlasi. Divus vārtus mūsu komandas labā guva Jānis Sprukts.

Dueli «Arēnā Rīga» abas komandas iesāka piesardzīgi, bet tieši Latvija bija tā, kas atklāja šīs cīņas rezultātu, kad 14.minūtē vairākumu realizēja Sprukts. Pirmās trešdaļas turpinājums Latvijai bija ļoti sekmīgs, jo pāris minūtes vēlāk pēc lieliskas Kaspara Saulieša piespēles ripu jau tukšos Slovākijas valstsvienības vārtos ieraidīja Cipulis. Savukārt, kad līdz perioda beigām bija atlikušas nepilnas divas minūtes, Bukarts no zilās līnijas izpildīja lielisku un spēcīgu piespēli Spruktam, kurš ar nūjas pieskārienu mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca jau 3:0.

Otro trešdaļu izlases aizvadīja noraidījumiem bagātā spēlē, taču nevienai no tām ar pārsvara realizēšanu nevedās, lai gan lielākoties vairākumā dabūja izspēlēties Latvija. Tomēr pēdējā perioda minūtē mājinieki guva raidīja ceturto ripu Jana Lāco sargātajos vārtos, kad pēc Miķeļa Rēdliha piespēles no vārtu priekšas precīzi meta Bukarts.

Noslēdzošā perioda sākumā Slovākija gan vienus vārtus atguva, kad ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pieredzējušo Edgaru Masaļski pārspēja šo sezonu Latvijas komandā Rīgas «Dinamo» aizvadījušais slovāku aizsargs Milans Jurčina. Cīņas turpinājumā abas komandas darbojās piesardzīgāk, bet pašās pamatlaika pēdējās sekundēs uz Slovākijas vārtiem izrāvās Daugaviņš. Viņš gan tika neatļauti aizkavēts, tiesnešiem uz viesu vārtiem nozīmējot soda metienu, ko Daugaviņš ļoti elegantā veidā arī realizēja.

Latvijas izlases sastāvā par labāko šajā mačā tika nosaukts divu vārtu autors Sprukts.

Vārtu guvēji: 1:0 Jānis Sprukts (Bukarts, Cibuļskis) (12:0 vair.), 2:0 Mārtiņš Cipulis (Saulietis, 16:44), 3:0 Jānis Sprukts (Bukarts, M.Rēdlihs) (18:38), 4:0 Roberts Bukarts (M.Rēdlihs, 39:26), 4:1 Milans Jurčina (Panīks, 41:48), 5:1 Kaspars Daugaviņš (60:00, s.m.).

Latvijas hokeja izlases kapteiņa pienākumus pilda Kaspars Daugaviņš, viņam asistē Jānis Sprukts un Lauris Dārziņš.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlei ar Slovākiju (24.04.2015.)

Vārtsargi: #31 Edgars Masaļskis, #41 Ervīns Muštukovs;

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs, #11 Kristaps Sotnieks, #13 Guntis Galviņš, #14 Aleksandrs Jerofejevs, 44 Oskars Cibuļskis, #52 RenārsDemiters, #88 Maksims Širokovs;

Uzbrucēji: #6 Jānis Sprukts, #10 Lauris Dārziņš, #16 Kaspars Daugaviņš, #17 Kaspars Saulietis, #20 Rodrigo Ābols, #21 Armands Bērziņš, #24 Miķelis Rēdlihs, #25 Andris Džeriņš, #40 Roberts Lipsbergs, #47 Mārtiņš Cipulis, #51 Koba Jass, #59 Lauris Bajaruns, #71 Roberts Bukarts.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17. maijam risināsies Čehijā. Latvijas izlase A apakšgrupā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju, savukārt B grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta Latvija aizvadījusi ne pārāk sekmīgi, ciešot piecus zaudējumus sešās spēlēs.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam tiks nosaukts pirmdien.