Latvijas hokeja izlase IIHF rangā noslīdējusi uz 10. vietu

BNS

Latvijas hokeja izlase pēc pasaules čempionāta (PČ) Čehijā Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) jaunākajā rangā noslīdējusi vienu pozīciju zemāk - uz 10. vietu, informē IIHF.

Latvijas izlasi apsteidza Baltkrievija, kura čempionātu noslēdza 7. vietā, kamēr Aleksandra Beļavska trenētā Latvijas izlase palika 13. pozīcijā. latvija no Baltkrievijas atpaliek par 60 punktiem, bet tuvākos sekotājus norvēģus apsteidz par 25 punktiem.

Par ranga līderiem kļuva pasaules čempione Kanāda, kurai ir 3690 punkti. Otro vietu ieņem vicečempione Krievija, kam ir par 15 punktiem mazāk, bet no pirmās vietas uz trešo noslīdēja Zviedrija ar 3630 punktiem.

Labāko astotniekā ir arī Somija, ASV, Čehija, Šveice un Slovākija.

Jau ziņots, ka ranga astoņas labākās komandas izcīnīja ceļazīmi uz 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā (Dienvidkoreja). Pārējām komandām būs jāpiedalās kvalifikācijas turnīros, tostarp arī Latvijai, kas nākamā gada septembrī uzņems Vācijas, Austrijas izlases, kā arī vienu no iepriekšējās kārtas veiksminiecēm.

Rangs tiek izmantots, lai pa grupām sadalītu komandas nākamajā pasaules čempionātā. Jau ziņots, ka Latvija spēlēs Maskavā, kur pretiniekos būs Krievijas, Zviedrijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Dānijas un Kazahstānas izlases.

Savukārt IIHF rangā sieviešu izlasēm Latvija ieņem 15. vietu, bet līderes ir Kanādas hokejistes.