Brīnums nenotika! Mūsējie cienīgi piekāpjas varenajai Kanādai (1116)

Brīnums Soču olimpisko spēļu hokeja turnīrā nenotika. Mūsu nacionālā komanda, demonstrējot pašaizliedzīgu sniegumu, ceturtdaļfināla mačā ar 1:2 trešdien piekāpās pašreizējai olimpisko spēļu čempionei, sacensību galvenajai favorītei Kanādai. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Lauris Dārziņš. Uzslavas mūsējiem par patiesu cīņassparu līdz pēdējam mirklim!

Spēle pirmās minūtes iesākās azartiski, abām vienībām izveidojot bīstamus momentus pie pretinieku sargātajiem vārtiem. Turpmākajās minūtēs Kanādas hokejisti būtiski pārņēma cīņas grožus savās rokās, turklāt reizi trāpot pa Latvijas izlases vārtu konstrukciju.

Tomēr mača septītajā minūtē Patriks Šārps pārkāpa noteikumus pret Koba Jasu, ļaujot latviešiem aizvadīt pirmo skaitlisko vairākumu cīņā. Taču pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo joprojām vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Desmitajā minūtē bīstamu metienu izpildīja Miķelis Rēdlihs, tomēr ripa lidoja nedaudz garām Kerija Praisa sargātajiem vārtiem. Savukārt divas minūtes vēlāk spēles rezultātu atklāja kanādieši - apjukumu Latvijas izlases aizsardzības zonā izmantoja Šārps. Turpinājumā bīstamas epizodes pie Kanādas vārtiem izveidoja Zemguss Girgensons, Miks Indrašis un Mārtiņš Cipulis, taču Praiss pārliecinoši darbojās vārtos.

16.minūtē Artūrs Kulda ar lielisku piespēli izvirzīja Lauris Dārziņu vienatnē pret Kanādas vārtsargu, latvietis veiksmīgi apspēlēja Praisu, gūstot savus ceturtos vārtus turnīrā. Trešdaļas izskaņā Latvija izpelnījās vēl vienu vairākuma iespēju, tomēr arī šoreiz to nespēja izmantot.

Arī otrā mača trešdaļa iesākās ar atklātu hokeju abu valstsvienību izpildījumā. Kanādas izlase pirmajās divās minūtēs izveidoja četrus bīstamus metienus pa Gudļevska sargātajiem vārtiem, vārtsargam tiekot galā ar tiem.

Spēles 26.minūtē Girgensons tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu, ļaujot Kanādai aizvadīt tikai ceturto skaitlisko vairākumu turnīrā. Jau pirmajās sekundēs kanādieši izpildīja vairākus neparocīgus metienus pa Gudļevska vārtiem, tomēr Latvijas spēja izturēt mazākumu.

Cīņas 30.minūtē Girgensons Latvijai nopelnīja trešo divu minūšu vairākumu mačā, kuru arī šoreiz nerealizēja. Turpmākajās minūtēs būtiski pieauga Šveices ofensīva Latvijas izlases zonā, latviešiem spēlējot uz retiem, bet bīstamiem pretuzbrukumiem. Trešdaļas pēdējā minūtē Sandis Ozoliņš par rupju spēli tika noraidīts uz divām minūtēm, līdz ar to trešais periods būs jāuzsāk mazākumā.

Pamatlaika pēdējās 20 minūtes Latvija iesāka skaitliskajā mazākumā, tomēr Kanādai nekādi neizdevās ripu raidīt garām Gudļevskim. Kanādieši turpināja agresīvi spēlēt Latvijas aizsardzības zonā, izdarot metienu pēc metiena. Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām fantastisku reakciju nodemonstrēja Kristaps Sotnieks, kurš ar kritienā izsita ripu no vārtu līnijas. Pēcāk tiesneši ilgāku laiku veltīja video atkārtojumam, tomēr vārtu guvumu tajā nesaskatīja.

Mača 52.minūtē Georgijs Pujacs tika sodīts ar divu minūšu pārkāpumu, ko minūti vēlāk Kanāda arī realizēja. Precīzs metiens no distances padevās kanādiešu aizsargam Vēberam. Pēc zaudētajiem vārtiem Latvijas hokejisti sāka spēlēt daudz aktīvāk un riskantāk. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Jānis Sprukts un Ronalds Ķēniņš izpildīja divus bīstamus metienus, tomēr vārtus gūt neizdevās.

Atlikušajā laikā Latvija nomainīja Gudļevski pret laukuma sesto spēlētāju, tomēr atspēlēties latviešiem neizdevās, piedzīvojot minimālu zaudējumu pret zvaigžņoto Kanādas izlasi.

Latvija - Kanāda 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Patriks Šārps (Nešs) (13:37), 1:1 Lauris Dārziņš (Kulda, Sprukts) (15:41), 2:1 Šī Vēbers (Dautijs, Teivzs) (53:06).

Metieni: 16 - 57

Soda minūtes: 6 - 6

Kanāda pusfinālā tiksies ar ASV, kas ceturtdaļfinālā ar 5:2 uzvarēja Čehiju.

Latvijas un Kanādas hokejisti olimpiskajās spēlēs savā starpā iepriekš tikās vien 1936.gadā, kad kanādieši bija pārāki ar 11:0. Pasaules čempionātos desmit tikšanās reizēs latvieši pretoties spējuši vien 1997.gadā, kad tika nospēlēts neizšķirti 3:3.

Kanādas izlase olimpisko zeltu izcīnījusi kopumā astoņas reizes. Kanāda Sočos centīsies kļūt par pirmo komandu kopš Padomju Savienības ēras, kas spējusi uzvarēt divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Latvijas izlases sastāvs mačam ar Kanādu

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis, (Edgars Masaļskis)

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Ralfs Freibergs

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Ronalds Ķēniņš, Armands Bērziņš, Koba Jass, Juris Štāls, Zemgus Girgensons

Mūsu hokejisti Latvijā atgriezīsies ceturtdien plkst.10.10!

TVNET jau vēstīja, ka pusfinālā trešdien iekļuva Zviedrijas izlase, kas ar 5:0 pārliecinoši uzveica Slovēnijas komandu, bet citā 1/4 fināla mačā Somija ar 3:1 pārspēja zvaigžņoto Krievijas valstsvienību. Līdz ar to Krievija bez godalgām paliks jau trešajā Olimpiādē pēc kārtas.

Pusfināli norisināsies piektdien, bet cīņas par medaļām notiks sestdien un svētdien.

Latvija izlase grupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus, ar 0:1 vien pēdējās sekundēs piekāpjoties pasaules vicečempioniem Šveicei, ar 2:4 zaudējot Čehijai un ar 3:5 atzīstot pasaules čempionvienības Zviedrijas pārākumu. Latvieši savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, vietu, bet «play-off» kārtas mačā vēlreiz tikās ar Šveici, gūstot panākumu ar 3:1 un izcīnot savu pirmo uzvaru olimpisko spēļu mačā kopš 2002.gada.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010. gada Olimpiādē, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12. pozīciju. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr «play-off» kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.