Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bobslejisti sacensības turpinās rīt; Olimpiādi noslēguši Silovs un Bikše

  • Raksts
  • Foto
Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža ar Oskaru Melbārdi priekšgalā | Foto: AP/LETA

Phjončhanas olimpiskās spēles tuvojas finišam. Pirmspēdējā dienā naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika bobslejisti startēja četrinieku sacensībās, pēc pirmajiem diviem braucieniem ieņemot vietas labāko desmitniekā. Savas pēdējās sacensības šajā Olimpiādē sestdien aizvadīja distanču slēpotājs Indulis Bikše, kurš piedalījās grūtajā 50 kilometru distancē. Savukārt latviešu startus šodien noslēdza ātrslidotājs Haralds Silovs.

tiešraide
sestdiena 24. februāris 14:19
sestdiena 24. februāris 14:18
sestdiena 24. februāris 14:09

Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam ar otro vietu vienā no starpfinišiem nepietika, lai sasniegtu finālu Phjončhanas olimpisko spēļu masu starta distancē.

Silovs izcīnīja otro vietu pirmajā starpfinišā un cerēja, ka ar to pietiks iekļūšanai pirmajā astotniekā, tomēr noslēgumā viņš tika klasificēts vien devītajā pozīcijā un neiekļuva vēlāk šodien gaidāmajā finālā.

sestdiena 24. februāris 12:18
sestdiena 24. februāris 12:01
sestdiena 24. februāris 11:21
sestdiena 24. februāris 10:29
sestdiena 24. februāris 09:55
sestdiena 24. februāris 09:45
sestdiena 24. februāris 09:40

Bikše finišējis 57. vietā 50 kilometru distancē klasiskajā stilā, kurā triumfēja Somijas sportists Īvo Niskanens, izcīnot otro olimpisko zelta medaļu karjerā.

sestdiena 24. februāris 08:59

Bikše sasniedzis 40 km atzīmi. Latvijas distanču slēpotājs atkāpies uz 59. vietu.

sestdiena 24. februāris 08:43
sestdiena 24. februāris 08:43

Čehijas sportiste Estere Ledecka sestdien Phjončhanā pārrakstīja Ziemas olimpisko spēļu vēsturi, jo kļuva par pirmo sievieti, kura vienā Olimpiādē ir izcīnījusi zelta medaļas divos dažādos sporta veidos.

Pirms nedēļas Ledecka šokējoši triumfēja kalnu slēpošanas supergiganta disciplīnā, bet sestdien izcīnīja uzvaru arī snovbordā, paliekot nepārspēta paralēlajā milzu slalomā, kur viņa gan bija sacensību favorīte.

sestdiena 24. februāris 08:41

Bikše distancē veicis 34 km, šobrīd ieņemot 57. vietu.

sestdiena 24. februāris 08:25
sestdiena 24. februāris 08:03
sestdiena 24. februāris 07:37

Risinās 50 km sacensības distanču slēpošanā ar kopēju staru, piedaloties Latvijas olimpietim Indulim Bikšem.

Distances sākumā latvietis turējās 66. vietā, taču pie 12,5 km atzīmes Bikše pakāpies jau uz 58. pozīciju.

Kopumā sacensībām bija pieteikts 71 slēpotājs. Divi nav startējuši un viens no dalībniekiem izstājies,

sestdiena 24. februāris 07:32
sestdiena 24. februāris 06:34
sestdiena 24. februāris 05:57
sestdiena 24. februāris 05:25
sestdiena 24. februāris 05:21
sestdiena 24. februāris 04:57

Trešais un ceturtais brauciens notiks naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika (plkst. 2.30 un 4.15).

sestdiena 24. februāris 04:55

Ķibermanis pakāpies no 15. uz 10. pozīciju, divu braucienu summā līderim zaudējot 0,89 sekundes.

sestdiena 24. februāris 04:52

0,58 sekundes līderiem zaudē kanādieši ar pilotu Džastinu Kripsu priekšgalā, ieņemot 4. vietu.

Savukārt 5. līdz 7. vietu dala Melbārdis ar vācieti Johannesu Lohneru un šveicieti Riko Peteru.

Visas trīs ekipāžas divu braucienu summā līderiem zaudē 0,66 sekundes, bet līdz bronzas pozīcijai 0,31 sekundi.

sestdiena 24. februāris 04:50

Vācijas pilota Frančesko Frīdriha ekipāža pēc otrā brauciena pārliecinošā vadībā ar 0,29 sekunžu pārsvaru pār Vonu Jondžonu no Dienvidkorejas.

Savukārt trešajā pozīcijā ierindojas Vācijas ekipāža ar Niko Valteru priekšgalā, saviem tautiešiem zaudējot 0,35 sekundes.

sestdiena 24. februāris 04:45

Divu braucienu summā Melbārdis uzrādījis identisku laiku ar vācieti Johannesu Lohneru un šveicieti Riko Peteru, šobrīd dalot 3. līdz 5. vietu. Jāstartē vēl 2 ekipāžām.

sestdiena 24. februāris 04:44

Melbārdis uzrāda tikai 9. rezultātu šobrīd otrajā braucienā, kamēr Ķibermanim ceturtais labākais laiks. 

sestdiena 24. februāris 04:42

Vairāki konkurenti veikuši sliktākus braucienus, ļaujot Ķibermaņa ekipāžai pakāpties vairākas pozīcijas un pretendēt uz labāko desmitnieku.

sestdiena 24. februāris 04:20

Ķibermanim otrais brauciens nedaudz lēnāks kā pirmais. Visticamāk, ka pēc pirmās dienas Latvijas otrā ekipāža nebūs augstāk par 15. vietu.

sestdiena 24. februāris 03:33

Aptuveni pēc 30 minūtēm sāksies otrais brauciens.

sestdiena 24. februāris 03:32

Visas 29 ekipāžas aizvadījušas pirmo braucienu.

Melbārdis šobrīd ceturtais, bet Ķibermanis ieņem 15. vietu.

sestdiena 24. februāris 03:16

Pirmo braucienu veikušas 20 ekipāžas. Ķibermanis atbīdīts uz 15. vietu, bet Melbārdis joprojām ceturtais.

sestdiena 24. februāris 03:02

Nostartējušas 15 ekipāžas. Melbārdis patlaban 4. vietā, Ķibermanis ierindojas 13. pozīcijā.

sestdiena 24. februāris 02:56

Ķibermaņa četriniekam krietni lēnāks starta laiks nekā Melbārža komandai.

Latvijas otrā ekipāža šobrīd 11. vietā starp 12 komandām, kas līdz šim startējušās.

sestdiena 24. februāris 02:51

Kaut arī manāmu kļūdu nebija, Melbārdis pēc pirmā brauciena šobrīd 4. vietā.

No līdera Frīdriha atpaliek 0,28, no trešās vietas 0,08 sekundes.

sestdiena 24. februāris 02:50

Tagad startē Melbārdis ar stūmējiem!

sestdiena 24. februāris 02:48

Pirmo braucienu veikušas 9 ekipāžas.

Līderi šobrīd ir vācieši ar pilotu Frančesko Frīdrihu, seko dienvidkorejietis  Vons Jondžons, bet trešais ir vācietis Niko Valters.

sestdiena 24. februāris 02:44

Plkst. 9.30 pēc vietējā laika Phjončhanā sākušās bobsleja četrinieku sacensības.

Vadībā pēc diviem braucieniem atrodas vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais četrinieks, kurš summā trasi veica minūtē un 37,55 sekundēs.

Tikmēr Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu līderiem zaudē jau 0,66 sekundes, no labāko trijnieka atpaliekot par 0,31 sekundi, savukārt Ķibermani ar stūmējiem Jāni Jansonu, Helviju Lūsi un Matīsu Mikni no pirmās vietas šķir 0,89 sekundes.

Abām Latvijas ekipāžām braucieni bija diametrāli pretēji, jo pirmajā Melbārdis uzrādīja ceturto labāko rezultātu, bet Ķibermanis ar kļūdām trases augšdaļā atradās 15.vietā.

Savukārt otrajā braucienā Ķibermanis jau bija septītais labākais, kas summā ļāva pakāpties piecas pozīcijas augstāk un iespraukties desmitniekā, kamēr Melbārdis, pieļaujot kļūdas trases augšā, uzrādīja vien 12.rezultātu, summā noslīdot gan tikai vienu vietu zemāk, bet daudz vairāk atpaliekot no labāko trijnieka.

Ja pēc pirmā brauciena Melbārdi no pirmās vietas šķīra 0,28 sekundes, bet no trešās pozīcijas tikai astoņas simtdaļas, tad tagad viņš no medaļu pozīcijas atpaliek jau krietni vairāk.

Pēc sacensību pirmās dienas Frīdriham 0,29 sekundes zaudē divus stabilus braucienus aizvadījušais mājinieks Vons Jondžons, kamēr trešais vācietis Niko Valters, kurš atpaliek vēl par sešām simtdaļām.

Uzreiz aiz trim labākajiem ir kanādietis Džastins Kripss, kurš Frīdriham zaudē 0,58 sekundes, otrajā braucienā tiekot garām Melbārdim, bet tālāk ar identisku laiku seko pat trīs ekipāžas. Piekto vietu ar Melbārdi dala šveicietis Riko Pēters un vācietis Johannes Lohners, kuri pirms otrā brauciena arī bija aiz latvieša.

Latvijas labākais distanču slēpotājs Indulis Bikše sestdien Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ieņēma 57. vietu 50 kilometru distancē klasiskajā stilā, kurā triumfēja Somijas sportists Īvo Niskanens, izcīnot otro Olimpiādes zelta medaļu karjerā.

Niskanens finišu sasniedza pēc divām stundām, astoņām minūtēm un 22,1 sekundes, aiz sevis atstājot divus olimpiskos sportistus no Krievijas.

Sudraba medaļu izcīnīja Aleksandrs Boļšunovs, kurš uzvarētājam zaudēja 18,7 sekundes, bet bronzu ieguva Andrejs Larkovs, jo čempiona atpaliekot par divām minūtēm un 37,5 sekundēm.

Savukārt Bikše, kurš otro reizi karjerā slēpoja maratona distanci, no uzvarētāja atpalika 22 minūtes un 45,4 sekundes, esot ceturtais no beigām, kurš sasniedza finišu, netiekot apsteigts par apli.

Sacensības sāka 69, bet finišu sasniedza 60 slēpotāji, jo trīs dalībnieki tika apsteigti par apli, bet vēl seši izstājās.

Latvijas šī brīža labākais slēpotājs 50 kilometru distanci veica vien otro reizi karjerā, pērn pasaules čempionātā sacensībās brīvajā stilā arī paliekot 57.pozīcijā.

Iepriekš Phjončhanā sprinta sacensībās klasiskajā stilā Bikše otrdien ieņēma 63.vietu starp 80 sportistiem, kā arī izcīnīja 65.vietu 15 kilometru distancē brīvajā stilā.

Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam sestdien ar otro vietu vienā no starpfinišiem nepietika, lai sasniegtu finālu Phjončhanas olimpisko spēļu masu starta distancē.

Silovs izcīnīja otro vietu pirmajā starpfinišā un cerēja, ka ar to pietiks iekļūšanai pirmajā astotniekā, tomēr noslēgumā viņš tika klasificēts vien devītajā pozīcijā un neiekļuva vēlāk šodien gaidāmajā finālā.

Pusfināla skrējiens sākās ļoti lēnām, ko izmantoja Silovs, aizbēgot no konkurentiem un pirmajā starpfinišā izcīnot otro vietu. Otrajā kontrolatzīmē Silovs bija piektais, kas punktus nedeva un arī trešajā viņš palika bez punktiem. Turpinājumā latvietis vairs nesteidzās un finišu sasniedza starp atpalicējiem, tomēr šoreiz izrādījās, ka ar vienu starpfinišu otrajā vietā nepietika, lai sasniegtu finālu.

Līdz finālam Silovam pietrūka 0,23 sekundes. Viņu tieši ar šādu pārsvaru finišā apsteidza francūzis Aleksis Kontēns, kuram arī bija trīs punkti par otro vietu vienā starpfinišā.

Noslēgumā Silovs tika klasificēts 17.vietā starp 24 sportistiem.

Masu startā sportisti skrien 16 apļus, vairākās kontrolatzīmēs vācot punktus. Visvairāk punktus iespējams iegūt finišā un pirmās trīs vietas finišā saņem pirmās trīs vietas, bet ceturto vietu iegūst sportists, kuram ir nākamais lielākais punktu skaits.

Olimpiskās medaļas masu startā tiek sadalītas pirmoreiz vēsturē. Silovs šajā distancē kāpis uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās, kā arī 2015.gadā izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā. Savukārt šogad viņš uz pusstundu pat kļuva par Eiropas čempionu šajā distancē, tomēr tiesnešu kļūdas dēļ toreiz sportisti veica par apli vairāk un noslēgumā uzvarētājs tika pasludināts pēc 17.apļa rezultātiem.

olimpiskajām spēlēm.

Latvijas komandas sastāvs Phjončhanas olimpiskajām spēlēm

Ātrslidošana: Haralds Silovs.

Biatlons: Andrejs Rastorgujevs, Oskars Muižnieks, Baiba Bendika.

Bobslejs: Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Oskars Ķibermanis, Jānis Jansons, Helvijs Lūsis, Matīss Miknis, Intars Dambis (rezervists).

Daiļslidošana: Deniss Vasiļjevs, Diāna Ņikitina.

Distanču slēpošana: Patrīcija Eiduka, Indulis Bikše, Inga Paškovska.

Kalnu slēpošana: Kristaps Zvejnieks, Lelde Gasūna.

Kamaniņu sports: Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks, Juris Šics, Andris Šics, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš.

Skeletons: Martins Dukurs, Tomass Dukurs, Lelde Priedulēna.

Šorttreks: Roberts Zvejnieks, Roberto Puķītis.

Olimpiskās spēles Dienvidkorejā notiek no 9. līdz 25. februārim.

1 Komentārs