Mūsu sportistiem olimpiskie starti Phjončhanā noslēgušies

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu pēdējā, 16. dienā svētdien no Latvijas sportistiem startēja tikai bobsleja pilotu Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāžas. Melbārdis izcīnīja piekto vietu, kamēr Ķibermanis ierindojās 10. pozīcijā.

Pārliecinoši par olimpiskajiem čempioniem kļuva vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais kvartets.

Melbārdim ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu līdz ar to neizdevās atkārtot pirms četriem gadiem gūto sasniegumu, kad Soču olimpiskajās spēlēs viņi bija otrie. Tiesa, pēc Aleksandra Zubkova ekipāžas diskvalifikācijas par dopinga lietošanu, latviešiem pienākas zelta medaļas, kuras gan oficiāli vēl nav pārdalītas.

Savukārt Ķibermanis, kura kamanas Phjončhanā iestūma Jānis Jansons, Helvijs Lūsis un Matīs Miknis, uzlaboja savu Soču rezultātu, jo pirms četriem gadiem viņš bija 14.vietā.

Par olimpiskajiem čempioniem kļuva vācieša Frīdriha pilotētais kvartets, kurā startēja arī stūmēji Sendijs Bauers, Martins Grotkops un Torstens Margiss. Frīdriham un Margisam šīs bija otrās Phjončhanas olimpisko spēļu zelta medaļas, jo abi uzvarēja arī divnieku sacensībās, pirmo vietu dalot ar kanādiešiem Džastinu Kripsu un Aleksandru Kopaču.

Viena kaluma medaļu komplekts divām ekipāžām tika arī četrinieku sacensībās, jo dalītu otro vietu un sudraba godalgas izcīnīja mājinieka Vona Jondžona un vācieša Niko Valtera pilotētie kvarteti, kuri Frīdriham zaudēja 0,53 sekundes.

Četrinieku sacensībās šī bija otrā reize olimpisko spēļu vēsturē, kad uz goda pjedestāla viena pakāpiena kāpa uzreiz divi kvarteti, jo 1998.gadā Nagano tika pasniegti divi bronzas komplekti.

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika svētdien lieliski braucošais šveicietis Riko Pēters, kurš no medaļām atpalika par 0,21 sekundi, kamēr vēl par sešām sekundes simtdaļām lēnāks bija Melbārdis ar komandu, kuri savukārt Frīdriham zaudēja 0,80 sekundes. Tikmēr Ķibermanis no olimpiskajiem čempioniem atpalika par 1,56 sekundēm.

Divnieku sacensībās Melbārdis ar Strengu sasniedza labāko rezultātu divos no četriem braucieniem, bet summā tika pie bronzas medaļām, sagādājot Latvijas līdz šim vienīgo godalgu Olimpiādē.

Tikmēr Ķibermanis ar Mikni bija devītajā vietā, sportistiem paužot lielu neapmierinātību ar sasniegto rezultātu.

Savukārt pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Melbārdis kopā ar Strengu, Dreiškenu un Vilkasti ieguva sudrabu, bet pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijām viņiem pienākas zelta godalgas.

Melbārdis ar stūmējiem četrinieku treniņu pirmajā dienā abos braucienos bija desmitie, ceturtdien Latvijas kvartetam bija sestais un septītais labākais rezultāts, bet piektdien braucienos tika uzrādīts ceturtais un otrais laiks.

Tikmēr Ķibermanis piektdien noslēdzošajā no sešiem treniņbraucieniem uzrādīja ceturto labāko rezultātu, kamēr pārējos piecos augstāk par devīto vietu netika, četras reizes esot arī otrajā desmitniekā.

Nesen trīsdesmit gadu jubileju nosvinējušais Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs un bija plānojis startēt Vankūveras Olimpiādē, tomēr pēc tam, kad neveselais Jānis Miņins, cenšoties atgriezties trasē, bija piedzīvojis smagu kritienu, kurā arī pats Melbārdis guva smadzeņu satricinājumu, ekipāža no sacensībām tika atsaukta. Pēc šīm sacensībām Melbārdis pievērsās pilota karjerai, un viņa izaugsme bijusi galvu reibinoša, kas jau pirms četriem gadiem sportistu ļāva saukt par vienu no labākajiem pasaulē.

Kopš 2014.gadā Sočos Melbārdis guva piekto vietu divnieku sacensībās, kā arī sudrabu četriniekos, viņš divniekos ieguvis pa vienam sudrabam pasaules un Eiropas čempionātos, bet četriniekos izcīnījis pa zeltam pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī ticis pie vairākām bronzas godalgām.

Tikmēr Ķibermanis startēja jau Soču olimpiskajās spēlēs, kur guva 16.vietu divniekos un 14.vietu četriniekos, bet 2016./17.gada sezonā viņš pirmoreiz karjerā kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās un pašlaik to kopā paveicis jau septiņas reizes. Pērn Ķibermanis guva trešo vietu Eiropas čempionāta divnieku sacensībās, bet šosezon viņam līdz panākuma atkārtošanai pietrūka pavisam maz.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārdis guva piekto vietu, kamēr Ķibermanis bija septītajā pozīcijā, abām ekipāžām pa reizei kāpjot uz goda pjedestāla.

Pirms gada pirmajās sacensībās Phjončhanā Ķibermanis kāpa uz goda pjedestāla gan divniekos, gan četriniekos, kamēr Melbārdis bija ceturtais četriniekos, bet divniekos samierinājās ar 12.vietu. Tāpat Ķibermaņa ekipāžai pirms olimpisko spēļu sākuma piederēja starta rekords (4,86).

Bez bobsleja četriniekiem svētdien tiks sadalīti vēl trīs medaļu komplekti. Plkst.2.15 sieviešu kērlingā par zeltu cīnīsies pārsteidzošā mājiniece Dienvidkoreja un Zviedrija, plkst.6.10 sāksies fināls vīru hokeja turnīrā, nūjas krustojot Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajiem Olimpiskajiem sportistiem no Krievijas un sensacionālajai Vācijai, kamēr plkst.8.15 30 kilometrus klasiskajā stilā sāks distanču slēpotājas, kuras noslēgs Phjončhanas olimpisko spēļu sacensību programmu.

Tikmēr plkst.13 sāksies Phjončhanas olimpisko spēļu noslēguma ceremonija, kurā Latvijas karogu nesīs ātrslidotājs Haralds Silovs.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāv 34 sportisti, bet bobsleja stūmējs Intars Dambis sastāvā bija iekļauts kā rezervists. Latvija pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā bija iekļauti 14 olimpiskie debitanti. Salīdzinot ar iepriekšējām Ziemas olimpiskajām spēlēm, delegācijas sastāvs ir mazākais kopš 1998.gada Nagano Olimpiādes, bet tam ir vienkāršs izskaidrojums - četrgades nozīmīgākajam forumam nekvalificējās Latvijas hokeja izlase, kas uzreiz ievērojami palielina dalībnieku skaitu, jo hokeja komandā var pieteikt 25 spēlētājus.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs tiks sadalīti 102 medaļu komplekti 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti. Sacensību programmā debitēja četras disciplīnas - «Big Air» snovbords, jaukto pāru sacensības kērlingā, masu starts ātrslidošanā un jaukto komandu sacīkstes kalnu slēpošanā. Kopumā šajā Olimpiādē piedalās 92 valstis, bet uz starta devušies teju 3000 sportisti.

Pirmo reizi kopš 1998.gada Nagano olimpiskajām spēlēm Ziemas olimpiskajās spēlēs nepiedalās Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji, jo Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nebija gatava maksāt par hokejistu transportēšanu un apdrošināšanu.

Phjončhana par 2018.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietu tika izraudzīta 2011.gada jūlijā, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) 123.Sesijā balsojumā pārliecinoši apsteidzot Vācijas pilsētu Minheni un Ansī pilsētu Francijā. Dienvidkorejā šī būs otrā Olimpiāde, jo 1988.gadā galvaspilsētā Seulā notika Vasaras olimpiskās spēles.

Nākamā Ziemas Olimpiāde notiks 2022.gadā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Latvijas komandas sastāvs Phjončhanas olimpiskajām spēlēm

Ātrslidošana: Haralds Silovs.

Biatlons: Andrejs Rastorgujevs, Oskars Muižnieks, Baiba Bendika.

Bobslejs: Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Oskars Ķibermanis, Jānis Jansons, Helvijs Lūsis, Matīss Miknis, Intars Dambis (rezervists).

Daiļslidošana: Deniss Vasiļjevs, Diāna Ņikitina.

Distanču slēpošana: Patrīcija Eiduka, Indulis Bikše, Inga Paškovska.

Kalnu slēpošana: Kristaps Zvejnieks, Lelde Gasūna.

Kamaniņu sports: Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks, Juris Šics, Andris Šics, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš.

Skeletons: Martins Dukurs, Tomass Dukurs, Lelde Priedulēna.

Šorttreks: Roberts Zvejnieks, Roberto Puķītis.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu