16 gadus vecs puisis izcīna olimpisko bronzu frīstaila slēpošanas sacensībās rampā

ASV sportists Deivids Vaiss ceturtdien Phjončhanā kļuva par divkārtēju olimpisko čempionu frīstaila slēpošanas sacensībās rampā. Savukārt bronzu izcīnīja vien 16 gadus vecs puisis.

27 gadus vecais Vaiss atkārtoja pirms četriem gadiem Sočos gūto panākumu, kad šī frīstaila disciplīna debitēja olimpisko spēļu programmā.

Vaiss uzvaru izrāva pēdējā no trim finālbraucieniem, kurā nopelnīja 97,20 punktus, sīvā cīņā pārspējot citu amerikāni Aleksu Fereiru, kurš veica trīs labus braucienus, trešajā no tiem tiekot pie 96,40 punktiem.

Fereira šogad bija otrais arī «X-Games» sacensībās, kā arī ir šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējuma līderis.

Tikmēr trešais palika vien 16 gadus vecais Jaunzēlandes sportists Niko Porteuss, kurš nopelnīja 94,80 punktus.

Jaunzēlandei ceturtdien bija izcili veiksmīga, jo pie bronzas snovborda «Big Air» lēcienos nepilnas divas stundas ātrāk tika arī Zoī Sadovska-Sinota.

Līdz šim Jaunzēlande ziemas olimpiskajās spēlēs bija izcīnījusi tikai vienu medaļu 1992.gadā kalnu slēpošanā, tagad to skaitu trīskāršojot.

Sestais ceturtdien palika Soču olimpisko spēļu vicečempions Maikls Ridls no Kanādas, bet Kevins Rolāns, kurš pirms četriem gadiem tika pie bronzas, šoreiz ieņēma 11. vietu.

ASV olimpiešiem šī bija septītā zelta medaļa Phjončhanā, kas ļauj ieņem ceturto vietu kopējā valstu vērtējumā.

Kopumā šajā Olimpiādē piedalās 92 valstis, bet uz starta dosies teju 3000 sportisti. Olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.