Latvijas handbolisti RD kausu sāk ar uzvaru pret Baltkrievijas izlasi

Latvijas vīriešu handbola izlase tradicionālā Rīgas domes kausa izcīņas pirmajā mačā trešdien ar 23:20 (13:9) pārspēja savu principiālo pretinieci Baltkrievijas izlasi, kurai šovasar sīvā cīņā zaudēja ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu.

Latvijas izlases rindās ar četriem gūtiem vārtiem izcēlās Jānis Pavlovičs, Raimonds Trifanovs un Māris Veršakovs. Tikmēr pretiniekiem tādu pašu sniegumu parādīja Sjargejs Šilovičs un Vladzislavs Kuļešs.

Latvijas handbolisti pirmajās 11 minūtēs panāca 4:1, bet nākamo septiņu minūšu laikā dubultoja savu pārsvaru (8:2). Tomēr pirmā puslaika turpinājumā baltkrievi atspēlējās, un rezultāta tablo pirms otrā puslaika vēstīja 13:9 latviešu labā.

Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs laukuma saimnieku pārsvars turējās 3-5 vārtu robežās, bet spēles 40.minūtē viesi pietuvojās līdz mīnus diviem vārtiem (12:14). Tāpat līdz diviem vārtiem baltkrievi pietuvojās arī spēles beigās, taču Latvijas izlase noturēja vadību un svinēja uzvaru ar 23:20.

Vēl vienā šī turnīra mačā Krievija ar 24:23 (12:16) pārspēja Ēģipti, uzvaru panākot pēdējās spēles minūtēs.

Trešdien Latvijas vīri spēkosies ar Krieviju, bet turnīru latvieši noslēgs ceturtdien ar dueli pret Ēģipti.

Visas trīs Latvijas izlases pretinieces janvārī piedalīsies pasaules čempionātā, kas norisināsies Francijā.

Rīgas domes kausā treneri pārbauda tuvākās valstsvienības rezerves, tādējādi kuplā skaitā iekļauti 11 «SynotTip» Latvijas handbola virslīgas spēlējošie spēlētāji, kuri veido lielāko daļu no izlases 21 handbolista. Bez jau pieredzējušajiem spēlētājiem Jāņa Pavloviča, kurš ar 92 mačiem šobrīd ir spēlēm bagātākais izlasē, Ulda Līberga un Arta Kurmēna komandā iekļauti arī jaunās paaudzes spēlētāji Raivis Gorbunovs, Igors Ignatjevs un Uvis Strazdiņš. Tāpat pirmoreiz izsaukumu uz izlasi saņēmis «Vaiņodes» handbolists Oskars Pāvils, bet Rīgas «Celtnieka» spēlētājs Roberts Freibergs valstsvienībā atgriežas pēc piecu gadu pārtraukuma.

Lielāko daļu no ārzemēs spēlējošajiem veido Vācijas trešās līgas spēlētāji, kuri kopskaitā ir deviņi, ieskaitot rezultatīvo Elviju Borodovski, kurš nepiedalījās pirmās divās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs pret Ungāriju un Dāniju. Tāpat uz valstsvienību izsaukts Norvēģijā spēlējošais Einārs Kiršteins.

Tiesa, Latvijas izlasei nepalīdz valstsvienības līderis Dainis Krištopāns, Vācijas pirmajā bundeslīgā spēlējošie Aivis Jurdžs un Ģirts Lilienfelds, kā arī kapteinis Ingars Dude.

27. un 28.decembrī pirms Rīgas domes kausa spēlēm norisinās arī Latvijas U-16 puišu izlases un Latvijas U-18 meiteņu izlases pārbaudes spēles pret šo pašu vecumu Lietuvas izlasēm.

LETA jau ziņoja, ka Uģa Vikštrema trenētā Latvijas izlase 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu iesākusi ar zaudējumiem 16:24 Ungārijai un 23:36 olimpiskajai čempione Dānijai. Vēl šajā apakšgrupā spēkojas Nīderlandes handbolisti, pret kuriem mači būs nākamajā gadā. Latvijas izlasei šajā sasaukumā bija jāiztiek bez vairākiem komandas vadošajiem spēlētājiem. Komandā nebija tās neapšaubāmā līdera Krištopāna, turklāt veselības problēmu dēļ nevarēja palīdzēt arī Jurdžs un Lilienfelds.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā no trešo vietu īpašniecēm. Kvalifikācija šīm sacensībām noslēgsies nākamā gada jūnijā.

Latvijas handbola izlase novembra sākumā aizvadīja pirmās spēles kopš jūnija, kad dramatiskā cīņā palika bez ceļazīmes uz 2017.gada pasaules čempionātu. Toreiz duelī ar Baltkrieviju rezultāts divu spēļu summā bija neizšķirts, bet finālturnīru sasniedza pretinieki, kuri iemeta vairāk vārtus izbraukuma mačā.

18 gadu laikā, kopš norisinās Rīgas domes kauss, Latvijas handbolisti tajā uzvarējuši deviņas reizes, tostarp aizpērn, kad tas tika paveikts pēc astoņu gadu pārtraukuma, bet pērn nācās samierināties ar otro vietu. Kopumā turnīrā startējušas 19 valstu komandas - Latvija, Lietuva, Igaunija, Ukraina, Somija, Polija, Īrija, Malta, Armēnija, Luksemburga, Kipra, Moldova, Farēru salas, Beļģija, Baltkrievija, Lielbritānija, Krievija, Slovākija un Itālija.

Latvijas handbola izlases sastāvs Rīgas domes kausā:

Vārtsargi - Edgars Kukša («VFL Fredenbeck», Vācija), Artūrs Kuģis («TV Grosswallstadt», Vācija), Raitis Puriņš (Rīgas «Celtnieks»);

Kreisā mala - Igors Ignatjevs (Rīgas «Celtnieks», MSĢ/LAT-98), Rihards Leja (Rīgas «Celtnieks»);

Kreisie ārējie - Nils Kreicbergs («SV Beckdorf», Vācija), Artūrs Lazdiņš (Rīgas «Celtnieks»), Artis Kurmēns («Ogre»/«Miandum»); Oskars Pāvils («Vaiņode»), Raivis Gorbunovs («Latgols», MSĢ/LAT-98)

Saspēles vadītāji - Toms Lielais (Flensburgas «Handewitt II», Vācija), Raimonds Trifanovs («SV Beckdorf», Vācija), Māris Veršakovs («HSG Nord HU», Vācija);

Labie ārējie - Elvijs Borodovskis («TSG Hassloch», Vācija), Valdis Gūtmanis («SV Mecklenburg Schwerin», Vācija);

Labā mala - Jānis Pavlovičs (Ludzas «Latgols»), Uvis Strazdiņš («Ogre»/«Miandum», MSĢ/LAT-98), Arvis Juzups («SV Beckdorf», Vācija);

Līnijas spēlētāji - Uldis Lībergs («Jūrmalas Sports»), Einārs Kiršteins («HK Herulf», Norvēģija), Roberts Freibergs (Rīgas «Celtnieks»).