Ostapenko Romā uzvar Lielbritānijas tenisa zvaigzni Kontu

• Raksts
  • Video
  • Foto
Aļona Ostapenko | Foto: Reuters/LETA

Prestižā Romas WTA «Premier» turnīra ceturtdaļfinālu ceturtdien sasniedza Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko, kas smagā trīs setu cīņā astotdaļfinālā ar 2-6, 6-3, 6-4 pieveica Lielbritānijas tenisa zvaigzni Džoannu Kontu. Ostapenko četrās savstarpējās spēlēs guva pirmo panākumu. Šajā vakarā Anastasija Sevastova dienas noslēdzošajā mačā uz centrālā korta spēkosies ar planētas otro raketi Karolīni Vozņacki, spēlei sākoties ne ātrāk par plkst. 22 pēc Latvijas laika.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko nopelnījusi 190 WTA ranga punktus un 58 313 eiro prēmiju.

Ostapenko ceturtdaļfinālā tiksies ar slaveno krievieti Mariju Šarapovu vai Darju Gavrilovu no Austrālijas.

Ostapenko jau mača ievadā zaudēja savu servi, būdama pārāka tikai vienā izspēlē. Tāpat viņa tika nobreikota arī piektajā geimā, arī tajā uzvarot tikai vienu izspēli. Astotajā geimā Ostapenko pie pretinieces serves nonāca vadībā ar 30:0, taču zaudēja nākamās izspēles un setā piekāpās ar 2-6.

Otrā seta otrajā geimā Ostapenko neizmantoja divas breikbumbas, pēc 15 izspēlēm Kontai savu servi nosargājot. Tiesa, turpinājumā Latvijas tenisiste savu pretinieci piespieda vairākas reizes kļūdīties, kā rezultātu ceturtajā geimā tika atņemta serve un panākts 3-1. Astotajā geimā Ostapenko panāca 30:0 un nokļuva vienas uzvarētas izspēles attālumā, lai tiktu pie setbumbas, taču Konta servi nosargāja un panāca 3-5. Jau nākamajā geimā Latvijas pirmā rakete panāca 40:0 un tika pie vismaz trim setbumbām, otro no tām izmantojot un pieliekot punktu setam - 6-3.

Uz tādas pašas nots Ostapenko uzsāka trešo setu, vēlreiz nobreikojot anglieti. Tāpat tuvu breikam viņa bija arī trešajā setā, kurā tika pie trim breikbumbām, taču nevienu no tām neizmantoja. Līdzīgs scenārijs bija arī nākamajā pretinieces servē, šoreiz Latvijas tenisistei nerealizējot vienu breikbumbu. Astotajā geimā Konta pirmo reizi setā tika pie breikbumbas, taču Ostapenko savu servi nosargāja. Arī pēdējos divos geimos uzvarēja servētājas, Ostapenko setu noslēdzot ar 6-4 un iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Ostapenko un Kontai šī bija otrā savstarpējā spēle WTA turnīros. Abas tenisistes pērn tikās Īstbornas WTA «Premier» turnīrā, kas Ostapenko bija pirmās sacensības pēc triumfa Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šī turnīra astotdaļfinālā Ostapenko Kontai zaudēja ar 5-7, 6-3, 4-6, pārtraucot astoņu uzvaru sēriju.

Ostapenko ar Kontu pirms tam savstarpējo dueli aizvadīja pērn Tallinā, kad Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrā Latvijas pārstāve piedzīvoja neveiksmi ar 2-6, 3-6.

Pasaules sestā rakete Ostapenko turnīrā izlikta ar piekto numuru un pirmā kārta viņai bija brīva, bet otrajā Latvijas tenisiste ar rezultātu 6-2, 7-5 pārspēja ķīnieti Šuai Džanu, kura WTA rangā atrodama 27.vietā.

Savukārt planētas 22.rakete Konta pirmajā kārtā ar 6-4, 6-3 apspēlēja slovākieti Magdalēnu Ribārikovu, kura WTA rangā ir 19.vietā, bet otrajā mačā ar 6-0, 6-4 uzvarēja taivānieti Suveju Sje, kura pasaules reitingā ir 50.pozīcijā.

Pašlaik 27 gadus vecā Konta karjeras laikā izcīnījusi trīs WTA titulus, no tiem divus pērn, triumfēdama turnīros Sidnejā un Maiami. Tāpat pērn viņa sasniedza Vimbldonas čempionāta pusfinālu, kas rangā ļāva pakāpties uz rekordaugsto ceturto vietu.

Šīs sezonas ievadā viņa sasniedza Brisbenas WTA «Premier» turnīra ceturtdaļfinālu, kuru traumas dēļ nepabeidza. Savukārt martā viņa aizkļuva līdz Maiami WTA «Premier» turnīra astotdaļfinālam.

Ostapenko šajā sezonā pagaidām nav tikusi pie tituliem, lai gan martā aizkļuva līdz WTA «Premier» turnīra finālam, kā arī šosezon sasniegusi ceturtdaļfinālus turnīros Sanktpēterburgā, Štutgartē un tagad arī Romā.

Maija beigās Ostapenko gaida ļoti atbildīgs turnīrs - Francijas atklātais čempionāts, kurā viņa pērn uzvarēja. Ja viņa nespēs pietuvoties iepriekšējā gadā sasniegtajam, Latvijas sportisti gaida ievērojams kritums WTA rangā.

Konta šosezon WTA tūrē 21 spēlē guvusi 11 uzvaras un cietusi desmit zaudējumus, kamēr Ostapenko bilance ir 22 mači un 12 uzvaras.

Abas tenisistes Romas turnīrā piedalās trešo gadu pēc kārtas. Ostapenko pirmo reizi aizpērn apstājās trešajā kārtā, bet pērn pēc kvalifikācijas pārvarēšanas zaudēja otrajā kārtā. Savukārt Konta visas trīs reizes apstājusies trešajā kārtā.

Ostapenko piedalās arī šī turnīra dubultspēļu sacensībās, kur pirmdien ar pārinieci Soranu Kirstju no Rumānijas pirmajā kārtā ar 7-6 (7:4), 6-3 uzvarēja Sevastovu un Ribārikovu.

Vēlāk pēcpusdienā viņām paredzēts otrās kārtas mačs pret krievieti Svetlanu Kuzņecovu un čehieti Karolīnu Plīškovu.

Turnīrs Romā notiek uz māla seguma un ar pirmo numuru tajā izlikta planētas pirmā rakete Simona Halepa no Rumānijas. Pēc tam notiks divi turnīri Nirnbergā un Strasbūrā, kam sekos Francijas atklātais čempionāts.

tiešraide
ceturtdiena 17. maijs 14:27

Spēle galā! Ostapenko izmanto pirmo mačbumbu un svin uzvaru spēlē - 2-1.

ceturtdiena 17. maijs 14:23

Konta uzvar savu servi - 4-5. Ostapenko servēs par uzvaru mačā.

ceturtdiena 17. maijs 14:19

Smaga un ļoti svarīga uzvara geimā Ostapenko. Pretiniecei bija viena breikbumba, bet Aļona to atspēlēja un noslēdza geimu ar uzvaru 5-3.

ceturtdiena 17. maijs 14:13

Septītajā geimā pārāka Konta. Viņa nosargāja savu servi. Cīņa turpinās, rezultāts 4-3 Ostapenko labā.

ceturtdiena 17. maijs 14:09
ceturtdiena 17. maijs 14:08

Lēniem solīšiem Ostapenko tuvojas uzvarai mačā, tiesa, grūtākais vēl priekšā. Šobrīd Latvijas tenisiste ir priekšā ar 4-2.

ceturtdiena 17. maijs 14:02

Konta pie saviem punktiem tiek pēc smagas cīņas, Ostapenko tas izdodas vieglāk. Tomēr Lielbritānijas sportiste uzvarēja izspēlēs pie savas serves, lai gan Aļonai bija viena breikbumba.

Trešais sets

Ostapenko 3-2 Konta

ceturtdiena 17. maijs 13:56

Ostapenko gūst vēl vienu punktu. Viņa uzvarēja izspēlēs pie savas serves un rezultāts kļuvis 3-1.

ceturtdiena 17. maijs 13:51

Trešajā geimā Ostepenko neizmantoja nevienu no trim breikbumbām. Ilgā geimā pārāka izrādījās Konta, samazinot rezultāta starpību līdz 1-2.

ceturtdiena 17. maijs 13:42

Nezaudējot nevienā izspēlē otrajā geimā, Ostapenko trešajā setā panāk sev vadību 2-0.

ceturtdiena 17. maijs 13:40

Ostapenko spēlē ar krietni lielāku enerģiju, nekā tas bija pirmā setā. Konta šobrīd vairāk spēlē no aizsardzības. Latvijas pārstāve uzbrūk agresīvi.

ceturtdiena 17. maijs 13:39

Trešā seta pirmajā geimā Ostapenko izdodas lauzt sāncenses servi un iegūt vadību 1-0. Labs izšķirīgā seta sākums.

ceturtdiena 17. maijs 13:37
ceturtdiena 17. maijs 13:31

Aļona Ostapenko uzvar izspēlēs pie savas serves un noslēdz setu ar panākumu 6-3. Cīņas uzvarētāja noskaidrosies izšķirīgajā, trešajā setā.

ceturtdiena 17. maijs 13:27

Pasaules 22. rakete Konta tik viegli nedomā atdot šo setu. Viņa uzvar geimu un samazina starpību līdz 3-5. Tagad servēs Ostapenko.

ceturtdiena 17. maijs 13:24

Ostapenko ātri nokārto uzvaru izspēlēs septītajā geimā un no uzvaras setā Latvijas tenisisti šķir vairs tikai viens uzvarēts geims.

ceturtdiena 17. maijs 13:22

Konta otrajā setā uzvaru savu otro geimu, atgriežot intrigu par uzvarētāju setā.

ceturtdiena 17. maijs 13:18

Aļona uzņēmusi lielisku ritmu un uzvar vēl vienu geimu pēc kārtas, izvirzoties vadībā jau ar 4-1. Pagaidām viņai viss iet no rokas.

ceturtdiena 17. maijs 13:16
ceturtdiena 17. maijs 13:12

Latvijas tenisa zvaigzne lauž sāncenses servi un izvirzās priekšā ar 3-1.

ceturtdiena 17. maijs 13:11

Mačs rit jau stundu.

ceturtdiena 17. maijs 13:10

Ostapenko uzvaru trešo geimu un izvirzās priekšā otrajā setā ar 2-1.

ceturtdiena 17. maijs 13:08

Ostapenko saņem brīdinājumu par raketes salaušanu.

ceturtdiena 17. maijs 13:07

16 izspēlēs Konta uzvar geimu pie savas serves. Ostapenko neizmantoja divas breikbumbas. Rezultāts otrajā setā neizšķirts 1-1.

ceturtdiena 17. maijs 13:04
ceturtdiena 17. maijs 12:58

10 izspēlēs Ostapenko uzvar otrā seta pirmo geimu, izvirzoties 1-0 vadībā.

ceturtdiena 17. maijs 12:51
ceturtdiena 17. maijs 12:49

Pirmajā setā Ostapenko piekāpjas Kontai ar rezultātu 2-6.

ceturtdiena 17. maijs 12:48

Ostapenko nenotur 30:0 pārsvaru un Konta iegūst setbumbu!

ceturtdiena 17. maijs 12:45

Mačs turpinās ar jaunām bumbiņām, tātad spēle varētu kļūt ātrāka, kas dotu priekšrocību Ostapenko. Šobrīd servē Konta.

ceturtdiena 17. maijs 12:44

Ostapenko uzvar geimu pie savas serves, samazinot rezultāta starpību līdz 2-5 pirmajā setā.

ceturtdiena 17. maijs 12:39

6. geims līdz šim ilgākais šajā mačā. Tajā bija vajadzīgas 10 izspēles.

Ostapenko brīžiem uzvar skaistas izspēles, taču pirmajā setā Latvijas tenisiste iedzinējos jau ar 1-5.

ceturtdiena 17. maijs 12:38
ceturtdiena 17. maijs 12:31

Ostapenko pieļauj mačā pirmo dubultkļūdu servējot. Rezultāts pirmajā setā kļūst 1-4.

ceturtdiena 17. maijs 12:28

Konta atgūst 2 geimu pārsvaru pirmajā setā. Ostapenko iedzinējos ar 1-2.

ceturtdiena 17. maijs 12:23

Ostapenko trešajā geimā iegūst 40:0 pārsvaru, turpinājumā zaudē divas izspēles pēc kārtas, tomēr gūst uzvaru un samazina rezultāta starpību pirmajā setā līdz 1-2.

ceturtdiena 17. maijs 12:22
ceturtdiena 17. maijs 12:19

Latvijas tenisiste «paliek uz nulles» otrajā geimā. Rezultāts otrajā setā 0-2.

ceturtdiena 17. maijs 12:16

Ostapenko pirmajā geimā pie savas serves uzvar tikai vienu izspēli, nokļūstot iedzinējos pirmajā setā ar rezultātu 0-1.

ceturtdiena 17. maijs 12:13

Spēle ir sākusies!

ceturtdiena 17. maijs 12:10

Ostapenko uzvarējusi izlozi un izvēlas maču sākt ar servi.

ceturtdiena 17. maijs 12:08

Konta šodien svin 27. dzimšanas dienu!

ceturtdiena 17. maijs 12:06

Romas turnīra astotdaļfinālu sasniegusi arī Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova.

Viņai šovakar paredzēta tikšanās planētas otro raketi Karolīni Vozņacki, šai spēlei sākoties ne ātrāk par plkst.22 pēc Latvijas laika.

ceturtdiena 17. maijs 12:05

Abas tenisistes iepriekš savā starpā tikušās 3 reizes, visi šie dueļi notika pērn, turklāt uzvaras guva Konta.

Konta patlaban pasaules rangā ieņem 22. vietu, taču pērn vasarā viņa sasniedza karjeras rekordu 4. pozīciju.