Bogdanovičs ceturtais «Tour of China 2» pēdējā posmā, Kaņepējs devītais kopvērtējumā

Svētdien Ķīnā noslēdzās «Tour of China 2» daudzdienu velobrauciens. Pēdējā posmā ceturto vietu izcīnīja «Rietumu banka – Rīga» komandas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs, bet sestais bija viņa komandas biedrs Emīls Liepiņš. Velobrauciena kopvērtējumā devīto vietu izcīnīja vēl viens «Rietumu banka – Rīga» komandas sportists Deins Kaņepējs.

«Tour of China 2» daudzdienu velobraucienā, kam piešķirta respektablā UCI 2.1 kategorija, kopumā tika iekļauts prologs un pieci etapi. Galvenokārt posmu uzvarētāji tika noskaidroti lielās grupas finiša spurtā, kamēr trešajā posmā uzvarētāja liktenis noskaidrojās no nelielas atrāvienu grupas. Priekšpēdējā posmā no Latvijas komandu sportistiem visaugstāk kopvērtējumā atradās «Rietumu banka – Rīga» komandas riteņbraucējs Deins Kaņepējs, kurš ieņēma devīto vietu, 26 sekundes aiz Itālijas riteņbraucēja Marko Benfato, kurš atradās līdera godā.

Noslēdzošajā posmā riteņbraucēji mērojās spēkiem 82,9 kilometru distancē. Salīdzinoši īsajā distancē arī nebija nopietnu kāpumu, kas ļāva turēt augstu vidējo ātrumu. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā, kur pašā priekšgalā no Latvijas braucējiem atradās Māris Bogdanovičs, Emīls Liepiņš (abi «Rietumu banka – Rīga») un Andris Smirnovs («Alpha Baltic/ Maratoni.lv»). Spraigā cīņā Bogdanovičs finišēja ceturtajā vietā, Liepiņš bija sestais, bet Smirnovs astotais. Uzvaru gan izcīnīja kopvērtējuma līderis un Benfato. Itāļu sprintera laiks trasē bija 1 stunda 46 minūtes un 35 sekundes.

Lielajā grupā finišēja arī liela daļa pārējo latviešu sportistu. No «Rietumu banka – Rīga» riteņbraucējiem 15. bija Andris Voseklans, 40. Deins Kaņepējs, 49. Aleksandrs Rubļevskis (+00:00:00), 101. Armands Bēcis (+00:00:11). No «Alpha Baltic/ Maratoni.lv» sportistiem 26. bija Dāvis Perševics, 34. Kristofers Rācenājs, 39. Vitālijs Korņilovs, 48. Viesturs Lukševics, 66. Kaspars Serģis (visi +00:00:00). Jāņem vērā, ka minētie abu komandu riteņbraucēji maksimāli darīja visu iespējamo, lai labākā pozīcijā izvirzītu savus līderus.

Kopvērtējumā par velobrauciena uzvarētāju kļuva Marko Benfato. Vienu sezonu pro tūres komandā «Cannondale» pavadījušais sportists par 16 sekundēm apsteidza savu tautieti Rikardo Stačioti. Respektablo devīto vietu starp 113 finišējušajiem dalībniekiem izcīnīja «Rietumu banka – Rīga» vienības sportists Deins Kaņepējs, kuru no uzvarētāja šķīra 36 sekundes. No Pļaviņām nākušais sportists arī saņēma 25 pasaules ranga UCI punktus, kas uzlabos ne tikai viņa individuālo, bet arī komandas un Latvijas reitingu UCI rangos. No «Alpha Baltic/ Maratoni.lv» sportistiem kopvērtējumā 11. vietā sacensības noslēdza Viesturs Lukševics (+00:00:40) un ieguva 15 UCI pasaules ranga punktus.

«Rietumu banka – Rīga» komanda aizvadīto velobraucienu Ķīnā vērtē kā veiksmīgu, jo komandas sportisti posmos izcīnījuši kopumā četras godalgas, bet vēl vairākas reizes ierindojās labāko sešiniekā. Komandas mērķis bija gūt godalgas tieši atsevišķos etapos.

Tour of China 2 velobrauciena 5. posms: 82,9 km