Bēcis izcīna piekto vietu Šanhajas tūres 1. posmā

Latvijas riteņbraukšanas komandas «Rietumu banka – Rīga» sportists Armands Bēcis piektdien izcīnījis piekto vietu Šanhajas velobrauciena pirmajā posmā. Sestdien norisināsies velobrauciena otrais posms.

Sezonas noslēdzošo startu Latvijas vadošā riteņbraukšanas komanda «Rietumu banka – Rīga» aizvada Ķīnas lielpilsētā Šanhajā, kur risinās divu dienu garais «Tour of Shanghai» velobrauciens. Dalībnieku vidū ir gan vietējās ķīniešu klubu komandas, gan arī citu valstu kontinentālās vienības.

«Rietumu banka - Rīga» komandu sezonas noslēdzošajās sacensībās pārstāv četri sportisti – Armands Bēcis, Emīls Liepiņš, Andris Vosekalns un Pēters Prūss. Bēcis atgriezās sacensību apritē pēc slimības, kas neļāva noslēgt «Tour of Fuzhou» velobraucienu, kamēr pārējie trīs sportisti aizvadījuši 14 startus novembra mēnesī.

Pirmajā Šanhajas tūres posmā, kas veda pa pilsētas ielām, 104 uz starta izgājušie riteņbraucēji mērojās spēkiem 75 kilometru garajā distancē. Uzvarētāja liktenis izšķīrās 15 braucēju grupiņas finiša spurtā. No «Rietumu banka – Rīga» sportistiem tajā atradās Armands Bēcis. Rīdzinieks spraigā cīņā izcīnīja piekto vietu, bet par uzvarētāju kļuva Ukrainas riteņbraucējs Jegors Dementjevs. Otro vietu ieguva itālietis Massimo Graziato, bet trešo Amiruls Markuzi. Pārējie Latvijas komandas sportisti finišēja sekotāju grupiņās. Andrim Vosekalnam 64. vieta, Pēteram Prūsam 80. pozīcija (+00:02:54). Emīls Liepiņš ierindojās 88. pozīcijā (+00:03:06).

Rīt tiks aizvadīts sacensību noslēdzošais posms, kad sportisti mērosies spēkiem 55,8 kilometru garajā distancē.