Pēc scenārija aizraujošā un līdz pēdējām sekundēm saspringtā cīņā, "SK Rīga" Latvijas volejbola meistarsacīkšu pirmajā bronzas medaļu spēlē trešdien piecos setos uzvarēja Latvijas kausa ieguvējus "Biolars/Ozolnieki". Sestdien abas komandas mērosies spēkiem Ozolniekos.
Ļāvuši Ozolniekiem uzvarēt pirmā seta galotnē, nākamajos divos setos sīvā cīņā pārāki bija rīdzinieki, tad atkal ceturtā seta izskaņā pārāki izrādījās ozīši, līdz beidzot mājinieku uzvara piektajā setā nodrošināja tiem laimīgu uzvaru visā spēlē ar 3-2.
Pa setiem - 29:31, 31:29, 31:29, 25:27, 15:10!!!
Spēle Daugavas sporta namā ilga divas stundas un 15 minūtes. Sērijā līdz trīs uzvarām "SK Rīga" tagad ir vadībā ar 1-0. Otrais mačs sestdien notiks Ozolniekos, trešā spēle - 9. aprīlī atkal Daugavā.
Pārdomu brīdī. No kreisās uz labo - "SK Rīga" komandas pieredzes bagātākais vīrs Viktors Ceplītis, saspēles vadītājs un kapteinis Andris Krūmiņš un viens no uzbrukuma līderiem Aivars Petruševics.. Foto: Oskars Cirsis, TVNET
Rīdzinieki bija vadībā ar 16:12, 19:16 un pirmie ieguva arī setbumbu (24:23). Cīņa beigu beigās ieilga, un galotnē ar 31:29 uzgavilēt varēja viesi.
Otrais sets savukārt noritēja ar Ozolnieku komandas pārsvaru, un, kad rezultāts bija jau 18:22, šķita, ka ar "Rīgu" ir cauri. Tomēr "inču" cīņasgars pamodās īstajā brīdī. Pirmie pie setbumbas gan tika ozīši (23:24), taču garajā seta izskaņā veiksmes kausus savā pusē ar identisku rezultātu nosvēra mājinieki 31:29!
Trešajā setā "SK Rīga" nonāca vēl neapskaužamākā situācijā, jo Ozolnieki ieguva trīskāršo setbumbu (21:24). Ticiet vai ne, bet notika brīnums. Ar Viktora Ceplīša servju palīdzību izdevās ne tikai panākt izlīdzinājumu, bet pat izvirzīties vadībā ar 25:24. Tik viegli gan uzvara nenāca, un, gluži kā divi iepriekšējie, sets noslēdzās ar rezultātu 31:29!
"Biolars/Ozolnieki" vēl smaida.. Foto: Oskars Cirsis, TVNET
Piektais sets - taibreiks, kur uzvarai vajag izcīnīt 15 punktus vai divu punktu pārsvaru.
Sākumā gan bija 0:2 un 2:4 viesu labā, tomēr turpinājums jau noritēja "SK Rīga" zīmē. Drīz vien mājinieki iekaroja trīs punktu pārsvaru (8:5) un iniciatīvu spēja nosargāt līdz pat uzvarētam setam un visai spēlei (15:10).
Sērijā par piekto vietu "Cēsu alus" šodien savā laukumā ar 3-0 (25:16, 25:12, 25:16) pārspēja Daugavpils "Ezerzeme/DU".
Piektdien Kuldīgā sāksies cīņa par Latvijas čempiontitulu, kurā spēkiem mēroses "ELVI/Kuldīga" un "Lāse/Robežsardze". Cīņa notiks līdz trīs uzvarām.











