Rozītis izcīna Latvijai pirmo medaļu Jaunatnes olimpiādē

Latvijas jaunais kamaniņu braucējs Riks Kristers Rozītis svētdien izcīnīja sudraba medaļu pasaules pirmo Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu sacensībās.

(Pievienota 7.-11.rindkopa.)

Šī Latvijai bija pirmā godalga vēsturē Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu vēsturē.

Savukārt vēl viens Latvijas sportists Rihards Lozbers sacensībās ieguva sesto vietu 25 dalībnieku konkurencē, vēsta Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Pēc pirmā brauciena Rozītis ieņēma otro vietu, 0,101 sekundi zaudējot vācietim Kristianam Pafem. Lozbers pirmā brauciena uzvarētājam zaudēja 0,373 sekundes un ierindojās septītajā vietā.

Otrajā braucienā Rozītim bija ceturtais labākais rezultāts, savukārt Lozbers uzrādīja piekto laiku. Summā Rozītim sudraba medaļa, savukārt Lozbers pakāpās uz sesto vietu.

Riks Kristers Rozītis
Riks Kristers Rozītis Foto: Dainis Caune, žurnāls "Sports"

Kalnu slēpošanā svētdien Latvijas sportiste Agnese Āboltiņa izcīnīja 22.vietu 30 finišējušo dalībnieku konkurencē.

Pēc supergiganta Āboltiņa atradās 26.pozīcijā, bet slaloms viņai ļāva pakāpties dažas pozīcijas augstāk.

Tikmēr Miks Zvejnieks puišu konkurencē nesasniedza finišu jau supergigantā.

Tikmēr biatlona sprinta sacensībās Latvijas sportisti finišēja beigu galā. 7,5 kilometru distancē puišiem Jānis Slavēns ar divām kļūdām divās šaušanās ieņēma 45.vietu, bet Linards Zēmelis kļūdījās piecas reizes un palika priekšpēdējā, 49.pozīcijā.

Savukārt sešu kilometru distancē meitenēm Gunita Gaile ar sešām kļūdām palika pēdējā, 47.vietā. Tiesneši Gailei piesprieda divu minūšu sodu, bet bez tā viņa būtu ieņēmusi 46.vietu.

Pavisam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk nekā 1000 sportisti no 65 pasaules valstīm, kas spēkiem mērosies septiņos olimpiskajos ziemas sporta veidos. Sporta veidi sadalīti 15 sporta disciplīnās.

Latviju sacensībās pārstāvēs 16 sportisti.

Nozīmīgais sporta forums, kurā startē 15 līdz 18 gadus veci sportisti, Insbrukā notiks līdz 22.janvārim.