Liepiņš ar «bālu» sniegumu debitē IBU kausa posmā sprintā

BNS

Abi pieredzējušākie Latvijas biatlonisti piektdien ieņēma augstākas vietas nekā līdzšinējais slēpotājs Arvis Liepiņš, kurš debitēja Starptautiskās biatlona savienības (IBU) kausa posmā 10 km sprintā Dužniki Zdrujā (Polijā).

Labākais no Latvijas biatlonistiem bija Aleksandrs Patrijuks, kurš ieņēma 69. vietu no 113 finišējušajiem, mēroja trīs soda apļus un no uzvarētāja vācieša Floriana Grafa atpalika četras minūtes un 12,4 sekundes.

81. vietā ar diviem soda apļiem finišēja Toms Praulītis (+4:54,0), bet 83. vietu ieguva šādu sacensību debitants Liepiņš, kurš bija spiests veikt piecus soda apļus un uzvarētājam zaudēja gandrīz piecas minūtes (4:55,9). Viņš nesašāva piecus no desmit mērķiem - trīs pirmajā, divus otrajā šaušanā.

Liepiņš jaunā gada sākumā uzvarēja sprintā Latvijas kausa izcīņā Smeceres silā. Viņš pats bija izteicis vēlmi izmēģināt spēkus biatlonā pret ko nebija iebildumu Latvijas Biatlona federācijai.

Otro un trešo vietu piektdien ieņēma krievi Aleksejs Sļepovs (+27,3) un Matvejs Jeļisejevs (+28,2).

Sestdien Polijā biatlonisti aizvadīs vēl vienas sprinta sacensības, bet svētdien risināsies iedzīšana.

Jau ziņots, ka Žanna Juškāne 7,5 kilometru sprintā sievietēm turpat Dužniki Zdrujā piektdien ieguva 48.vietu.

IBU kauss Dužniki Zdrujā (Polijā): 10 km sprints vīriešiem

1. Florians Grafs (Vācija) 25:25,3 (0 soda apļi)

2. Aleksejs Slepovs (Krievija) +27,3 (2)

3. Matvejs Jeļisejevs (Krievija) +28,2 (2)

..69. Aleksandrs Pagtrijuks (Latvija) +4:12,4 (3)

..81. Toms Praulītis (Latvija) +4:54,0 (2)

..83. Arvis Liepiņš (Latvija) +4:55,9 (5)