Aparjods pārliecinoši triumfē Pasaules Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu sacensībās

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien kļuva par čempionu Norvēģijā notiekošo Pasaules Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu sacensībās.

(Pievienota 5.-7.rindkopa.)

Pirmajā braucienā Aparjodam, kurš bija Latvijas delegācijas karognesējs atklāšanas ceremonijā, padevās tikai trešais ātrākais starts, tomēr pārējā trases daļā viņš bija nepārspējams, pirms izšķirošā brauciena krievu Jevgēņiju Petrovu apsteidzot par 0,288 sekundēm, bet vēl divas sekundes desmitdaļas lēnāks bija vācietis Pauls Lukass Haiders.

Savukārt otrajā braucienā Aparjods uzstādīja ceturto ātrāko starta laiku, bet pēc pirmās laika ņemšanas vietas viņš bija trešais. Tomēr jau turpinājumā viņš pārņēma līderpozīciju, nosargājot to līdz finišam un kļūstot par čempionu. Sudraba medaļu izcīnīja Haiders, kurš latvietim zaudēja 0,646 sekundes, bet bronzas godalga - kanādietim Reidam Votsam, kurš bija vēl par 0,039 sekundēm lēnāks.

Pagājušajā nedēļā Aparjods izcīnīja sudraba medaļu Vācijas trasē Vinterbergā notikušajā pasaules junioru čempionātā, bet Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā junioriem viņš bija otrais.

Svētdien notikušajās sacensībās šorttrekā 11.vietu izcīnīja Kārlis Krūzbergs, kurš C finālā palika ceturtais starp četriem startējušajiem sportistiem.

Tikmēr kalnu slēpotājs Žaks Gerda izcīnīja 16.vietu slalomā un 30.vietu supergigantā.

Tāpat svētdien norisinājās sacensības biatlonā, kur sprintā Ernests Loktevs pieļāva trīs kļūdas šaušanā un ieņēma 41.vietu. Sacensībās juniorēm Nora Viktorija Osīte nesašāva divus mērķus, kas viņai deva 44.pozīciju.

Talantīgais Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs pēc sestdien notikušās īsās programmas ieņem trešo vietu. Izvēles programma norisināsies pirmdien, kad tiks sadalīti medaļu komplekti.

Tikmēr distanču slēpotājs Raimo Vīgants sestdien ierindojās 20.vietā sprinta distancē brīvajā stilā. Sestdien sasniegtais Vīgantam ļāvis tikt pie 207,17 FIS raudzes punktiem. Savukārt dāmām Patrīcija Eiduka nepārvarēja kvalifikāciju un ierindojās 37.vietā, tikdama pie 370,19 FIS punktiem.

Men's #FILuge #lillehammer2016 RESULTSPosted by International Luge Federation on svētdiena, 2016. gada 14. februāris

Ne pārāk veiksmīgi supergiganta sacensībās sestdien klājās Latvijas kalnu slēpotājiem. Puišu sacensībās 37.vietā no 46 finišējušajiem dalībniekiem ierindojās Žaks Gedra, nopelnot 118,38 FIS punktus. Tikmēr meiteņu konkurencē starp 37 finišējušajām sportistēm 30.pozīcijā ierindojās Žanete Gedra, iegūstot 138,95 FIS raudzes punktus.

Latvijas komandas dalībnieku sastāvā iekļauti 16 sportisti. Latvija pārstāvēta septiņos sporta veidos - daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Lielākā pārstāvniecība būs kamaniņu sportā, kur būs pilna komanda - četri braucēji, skeletonā startēs trīs atlēti, pa diviem pārstāvjiem būs daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalīsies viens Latvijas jaunais sportists.

Latvijas komandā iekļauti: Ernests Loktevs, Nora Viktorija Osīte (biatlons), Patrīcija Eiduka, Raimo Vīgants (distanču slēpošana), Žaks Gedra, Žanete Gedra (kalnu slēpošana), Diāna Ņikitina, Deniss Vasiļjevs (daiļslidošana), Kārlis Krūzbergs (šorttreks), Anda Upīte, Kristers Aparjods, Aksels Tupe, Kaspars Šļohota (kamaniņu sports), Krists Netlaus, Paula Kristiāna Lāce, Dārta Estere Zunte (skeletons).

Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiāde risināsies līdz 21.februārim. Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tiks sadalīti 70 medaļu komplekti.