Furkads: Negribu būt vienīgais karognesējs cīņā ar dopingu

Martēns Furkads
 

Divkārtējais olimpiskais čempions, pēdējo gadu pasaulē labākais biatlonists Martēns Furkads ir par tīru sportu, bez dopinga. Viņš gan nevēlas būt vienīgais karotājs pret netīrajiem sportistiem un federāciju neizlēmību.

«Pasaules kausa izcīņas posma atcelšana Tjumeņā ir parodija cīņā ar dopingu,» TV kanālam «Eurosport» sacīja Furkads. «Šīs nedēļas beigās tiksimies ar citiem biatlonistiem, lai apspriestu visus sāpīgos jautājumus un radušās domstarpības.»

Čehijas biatlona izlase decembra beigās paziņoja, ka boikotēs Pasaules kausa posmu Tjumeņā. Iespējams, tā iedvesmojās no Latvijas skeletonistiem, kas pirms tam paziņoja, ka nedosies uz pasaules čempionātu skeletonā Sočos.

Reklāma

Decembrī pati Tjumeņa atteicās no Pasaules kausa posma rīkošanas. Tam bija jānotiek martā. Šim posmam mājvieta vēl tiek meklēta.

Krievijas biatlonistu vārdi tiek locīti samilzušajā Krievijas dopinga skandālā.

«Viens pats neesmu gatavs nekāda veida boikotam un upurēt sevi citu labā,» teica Furkads. «Neesmu Mārtiņš Luters Kings vai Nelsons Mandela, man nav tāda spēka. Es tikai vēlos, lai mana sporta veida federācija stingri izturētos pret dopingu un pieņemtu stingrus mērus. Visiem sportistiem jārunā vienā valodā. Nevēlos būt vienīgais, kurš nes karogu cīņā pret dopingu.»

Pasaules kausa ceturtais posms Oberhofā sāksies ceturtdien. Šajās sacensībās plāno atgriezties trīskārtējā olimpiskā čempione Darja Domračeva, kurai 1. oktobrī piedzima meita. Viņas tēvs ir titulētais norvēģis Ūle Einars Bjērndālens.

Saistītie raksti
Krievija atteikusies no martā gaidāmā PK posma biatlonā

Krievija atteikusies no martā gaidāmā PK posma biatlonā

Furkads: Ir tikai viens iemesls, kā dēļ es boikotētu sacensības

Furkads: Ir tikai viens iemesls, kā dēļ es boikotētu sacensības

Titulētais Furkads draud boikotēt sacensības, ja krievu biatlonisti netiks sodīti

Titulētais Furkads draud boikotēt sacensības, ja krievu biatlonisti netiks sodītiApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ādaži, 525000 EUR
Māja
Māja, Sigulda, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 415000 EUR