Svētdiena, 17. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Martēns Furkads |  
Foto: Sputnik/LETA

Divkārtējais olimpiskais čempions, pēdējo gadu pasaulē labākais biatlonists Martēns Furkads ir par tīru sportu, bez dopinga. Viņš gan nevēlas būt vienīgais karotājs pret netīrajiem sportistiem un federāciju neizlēmību.

«Pasaules kausa izcīņas posma atcelšana Tjumeņā ir parodija cīņā ar dopingu,» TV kanālam «Eurosport» sacīja Furkads. «Šīs nedēļas beigās tiksimies ar citiem biatlonistiem, lai apspriestu visus sāpīgos jautājumus un radušās domstarpības.»

Čehijas biatlona izlase decembra beigās paziņoja, ka boikotēs Pasaules kausa posmu Tjumeņā. Iespējams, tā iedvesmojās no Latvijas skeletonistiem, kas pirms tam paziņoja, ka nedosies uz pasaules čempionātu skeletonā Sočos.

Decembrī pati Tjumeņa atteicās no Pasaules kausa posma rīkošanas. Tam bija jānotiek martā. Šim posmam mājvieta vēl tiek meklēta.

Krievijas biatlonistu vārdi tiek locīti samilzušajā Krievijas dopinga skandālā.

«Viens pats neesmu gatavs nekāda veida boikotam un upurēt sevi citu labā,» teica Furkads. «Neesmu Mārtiņš Luters Kings vai Nelsons Mandela, man nav tāda spēka. Es tikai vēlos, lai mana sporta veida federācija stingri izturētos pret dopingu un pieņemtu stingrus mērus. Visiem sportistiem jārunā vienā valodā. Nevēlos būt vienīgais, kurš nes karogu cīņā pret dopingu.»

Pasaules kausa ceturtais posms Oberhofā sāksies ceturtdien. Šajās sacensībās plāno atgriezties trīskārtējā olimpiskā čempione Darja Domračeva, kurai 1. oktobrī piedzima meita. Viņas tēvs ir titulētais norvēģis Ūle Einars Bjērndālens.

Ziemas sports

Šorttrekists Puķītis ir gatavs kļūt par citas valsts sportistu
12. martā
Rastorgujevs ar sliktu šaušanu ieņem vietu trešajā desmitā masu startā
11. martā
Parabobslejists Klots otro gadu pēc kārtas kļūst par pasaules čempionu
11. martā
© TVNET. Visas tiesības paturētas