Trešdiena, 18. jūlijā Vārda dienas: Rozālija Roze
Oskara Melbārža pilotētais divnieks |  
Foto: EPA/LETA

Latvijas bobsleja pilotu Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa vadītās divnieku ekipāžas ieņem attiecīgi piekto un sesto vietu pēc Vācijas trasē Kēnigszē aizvadītas pasaules čempionāta pirmās dienas.

Pēc pirmās dienas pārliecinošs līderis ir vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais divnieks, no kura Melbārdis ar Jāni Strengu atpaliek par 0,77 sekundēm. Savukārt Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni pirmajai vietai zaudē 0,83 sekundes.

Vēl pēc pirmā brauciena Ķibermanis un Melbārdis bija uzreiz aiz labāko trijnieka, tomēr teicamu otro braucienu aizvadīja maz zināmais Kanādas pilots Niks Polonjato, kurš abiem latviešiem aizsteidzās priekšā un pašlaik ir ceturtais, kamēr Latvijas sportisti veica rokādi.

Otrā pēc pirmā brauciena ir kanādieša Džastina Kripsa ekipāža, kas Frīdriham zaudē iespaidīgas 0,52 sekundes. Trešais šobrīd ir vācieša Johanesa Lohnera pilotētais divnieks, kas no līdera atpaliek 0,63 sekundes. Tikmēr Melbārdis no trešajā vietā esošā Vācijas pilota atpaliek 0,14 sekundes, kamēr Ķibermanis - 0,20 sekundes.

Vēl vienai Latvijas ekipāžai ar pilotu Uģi Žaļimu un stūmēju Jāni Jansonu pirmais brauciens nebija tik veiksmīgs, jo pēc tā tika ieņemta dalīta 20.vieta, bet otrajā izdevās pakāpties līdz dalītai 15.pozīcijai.

Noslēdzošos divus sacensību braucienus bobslejisti aizvadīs svētdien.

Divas nedēļas pirms pasaules čempionāta ļoti veiksmīgu Pasaules kausa posmu aizvadīja Melbārdis, kurš Īglsas trasē, Austrijā, divniekos ar Strengu izcīnīja otro vietu, savukārt četriniekos, abiem klāt nākot Daumantam Dreiškenam un Arvim Vilkastem, svinēja uzvaru.

Divniekos Melbārdim, kurš sezonu sāka vien pēc gadu mijas, kad pilnībā bija atguvies pēc pērn veiktās muguras operācijas, tas bija pirmais goda pjedestāls Pasaules kausa posmos šajā sezonā.

Pie medaļām Pasaules kausa posmos divnieku mačos šosezon ticis arī Ķibermanis, kurš kopā ar Mikni bija trešie posmos Altenbergā un Vinterbergā, otrajā no tiem abiem izcīnot arī Eiropas čempionāta bronzas godalgas.

Šosezon Kēnigszē trasē janvāra beigās tika aizvadīts arī Pasaules kausa izcīņas sestais posms, kurā latviešiem divniekos uz pjedestāla tikt neizdevās. Ķibermanis ieņēma piekto, Melbārdis sesto, bet Žaļims devīto vietu. Švakāk gāja četriniekos, kur Melbārža kvartets bija septītais, bet Ķibermanis ar stūmējiem palika 14.vietā. Tikmēr divniekos ātrākais bija Johaness Lohners no Vācijas.

Šī gada pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā sākotnēji vajadzēja norisināties 2014.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietā Sočos, taču Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) decembrī paziņoja, ka Krievijā sacensības netiks aizvadītas, vēlāk čempionātu pārceļot uz Kēnigszē. Šāds lēmums tika pieņemts, pirmkārt, pateicoties Latvijas izlases skeletonistiem, kuri kā pirmie oficiāli paziņoja, ka boikotēs sacīkstes Sočos, jo nav mierā ar Krievijā izveidoto un valsts atbalstīto dopinga lietošanas sistēmu. Latviešu skeletonistus pēcāk atbalstīja arī citu valstu pārstāvji un šī spiediena ietekmē IBSF nolēma planētas meistarsacīkstes rīkot Vācijā.

Pērn pasaules čempionātā, kas norisinājās Īglsas trasē, trešo gadu pēc kārtas triumfēja vācietis Frančesko Frīdrihs, kamēr no Latvijas bobslejistiem labākais bija Melbārdis ar piekto vietu, Ķibermanim un Žaļimam paliekot attiecīgi 14. un 15.pozīcijā. Tiesa, pēc tam Melbārdis ar saviem stūmējiem revanšējās četriniekos, izcīnot pasaules čempionu titulu un izcīnot Latvijas bobslejam lielāko panākumu kopš neatkarības atgūšanas.

Melbārdis pasaules čempionātos uz goda pjedestāla kāpis arī divniekos, jo aizpērn Vinterbergā ar Dreiškenu izcīnīja sudraba medaļas. Divniekos tās joprojām Latvijai ir vienīgās kopš neatkarības atgūšanas. Savulaik, vēl PSRS laikos, pie planētas meistarsacīkšu bronzas medaļām divniekos tika arī Zintis Ekmanis 1985.gadā un Jānis Ķipurs ar stūmēju Aldi Intleru, kurš vairs nav starp dzīvajiem, 1989.gadā.

Šosezon Pasaules kausa izcīņā, kurā latvieši izlaida pirmos divus posmus Ziemeļamerikā, līderis pēc septiņiem etapiem ar 1320 punktiem ir Frīdrihs, kamēr 1219 punkti ir amerikānim Stīvenam Holkombam, bet trešo vietu ar 1170 punktiem ieņem krievs Aleksandrs Kasjanovs.

Tikmēr Ķibermanis ar piecos posmos izcīnītiem 928 punktiem ieņem desmito pozīciju, bet Žaļims ar 784 punktiem ir 13.pozīcijā. Savukārt Melbārdis ar 682 punktiem četros posmos atrodas 15.pozīcijā.

Pasaules čempionāts sākās jau piektdien, kad pirmos divus braucienus aizvadīja bobslejistes, kuras sestdien pēc vīru starta noskaidros medaļu ieguvējas.

Svētdien Kēnigszē medaļu dalīšanu noslēgs vīru divnieki, kā arī tiks aizvadītas komandu sacīkstes. Savukārt nākamās nedēļas beigās tiks noskaidroti labākie skeletonā dāmām un kungiem, kā arī startēs bobsleja četrinieki.

Pēc pasaules čempionāta tiks aizvadīts vēl noslēdzošais Pasaules kausa posms, kad marta vidū bobslejisti un skeletonisti sacensību atmosfērā Dienvidkorejā iemēģinās nākamo ziemas olimpisko spēļu mājvietas Phjončhanas trasi.

© TVNET. Visas tiesības paturētas