Eiduka sasniedz visu laiku augstvērtīgāko rezultātu Latvijas sieviešu distanču slēpošanā

Talantīgā slēpotāja Patrīcija Eiduka piektdien Skandināvijas kausa sacensībās Somijā 10 kilometru brīvā stila distancē nopelnīja 65,53 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus, sasniedzot visu laiku augstvērtīgāko rezultātu Latvijas sieviešu distanču slēpošanā.

Eiduka sacensībās ieņēma 24.vietu, finišu sasniedzot pēc 27 minūtēm un 24,1 sekundes. Par uzvarētāju kļuva norvēģiete Tīrila Venga, kurai latviete zaudēja minūti un 4,2 sekundes, tiekot pie augstvērtīga FIS punktu rezultāta.

Līdz šim Latvijas rekordiste FIS punktos bija Anžela Brice, kura pirms 16 gadiem FIS sacensībās Somijā ar ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu ieguva 87 punktus piecu kilometru distancē. FIS punktus rēķina no uzvarētājam zaudētā laika, ņemot vērā arī labāko dalībnieku reitingu. Jo mazāk FIS punktu tiek nopelnīti, jo rezultāts ir augstvērtīgāks.

Eiduka trešo reizi sezonā izslēpoja no 100 punktiem, pirmoreiz to paveicot pirms divām nedēļām FIS sacensībās Zviedrijā, kur viņa sprintā nopelnīja 88,96 FIS kategorijas punktus. Savukārt pagājušajā nedēļā viņa FIS kategorijas mačos Somijā piecos kilometros brīvajā stilā tika pie 97,28 FIS punktiem.

Vuokati startēja arī virkne citu Latvijas slēpotāju. Tā Anda Muižniece ieņēma 84.vietu (157,23 FIS punkti), Inga Paškovska ierindojās 94.pozīcijā (177,03 FIS punkti), Kitija Auziņa ieņēma 103.vietu (208,73 FIS punkti), bet Paula Bergfelde palika pēdējā starp 114.finišējušajām sportistēm (311,72 FIS punkti).

Savukārt sestdien notika sprinta sacensības, kur kvalifikācijā Eiduka ieņēma 38.vietu, no zviedru slēpotājas Jenijas Ūbergas atpaliekot 13,68 sekundes. Izslēgšanas cīņās tika 30 ātrākās dalībnieces, Eidukai no viņām atpaliekot 2,93 sekundes. Viņa šajā distancē tika pie 115,74 FIS punktiem.

Vēl Auziņa ieņēma 81., Paškovska 82., Muižniece 93., bet Bergfelde 111.vietu.

Tikmēr vīriešiem piektdien 15 kilometros brīvajā stilā no latviešiem labākais bija Raimo Vīgants, kurš ierindojās 98.vietā, nopelnot 108,86 FIS punktus, kas viņam ir trešais labākais rezultāts šajā distancē, taču iepriekšējie divi tika sasniegti zemāka līmeņa sacīkstēs.

Vēl Ingmārs Briedis ieņēma 164.vietu (187,16 FIS punkti), Niks Saulītis 175. (207,07 FIS punkti), Ronalds Krams 177. (214,09 FIS punkti), Kalvis Krīgers 182. (223,56 FIS punkti), bet Ilvars Bisenieks 184.vietu (225,08 FIS punkti) starp 193 finišējušajiem. Saulītis, Krīgers un Bisenieks laboja savus FIS punktu rekordus.

Savukārt sprintā ātrākais no Latvijas pārstāvjiem atkal bija Vīgants, kurš ieņēma 73.vietu, kas viņam deva 125,82 FIS punktus, kamēr Rolands Pužulis palika 108. pozīcijā (178,84 FIS punkti), bet pārējie bija vēl zemāk.

Skandināvijas kausa posms noslēgsies svētdien dāmām veicot desmit kilometrus, bet kungiem 15 kilometrus klasiskajā stilā.

Latvijas vadošais slēpotājs Indulis Bikše sestdien Itālijā piedalījās Pasaules kausa posmā, kur 15 kilometros brīvā stilā distancē viņš ieņēma dalītu 60.vietu, tiekot pie sava otra augstvērtīgākā rezultāta karjerā un otra labākā Pasaules kausa sacensībās.

Latvija ir tuvu, lai distanču slēpošanā dāmām saņemtu divas ceļazīmes dalībai Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Katrai valstij ir garantēta pa vienai vietai dāmu un vīru konkurencē, bet, lai tiktu pie otrās ceļazīmes uz Olimpiādi, kādam sportistam jātiek starp 300 labākajiem rangā.

Rangā pirms sezonas Eiduka atradās 244.pozīcijā, kamēr Inga Paškovska bija 251.vietā. Tikmēr vīru izlases līderis Bikše pirms sezonas bija 325.pozīcijā. Arī provizoriskajos olimpiskajos dalībniekos, kas publicēti pirms nedēļas, Latvijai ir divas vietas starp dāmām, bet viena vieta vīru sacensībās.