Zinātnieki, kuri zem Šveices un Francijas robežas strādā ar Lielo hadronu paātrinātāju, atklājuši, ka subatomu daļiņas var pārvietoties ar ātrumu, kas pārsniedz gaismas ātrumu.
Lielā hadronu paātrinātāja pamatmērķis bija sasniegt tādu ātrumu, kas būtu 99,9 procenti no gaismas ātruma. Taču pēdējā eksperimentā atklājies, ka daļiņu lidojuma ātrums par miljardo sekundes daļu pārsniedzis gaismas ātrumu.
Jaunatklājums bijis pārsteidzošs pat zinātniekiem, kas to vēlreiz pārbaudīs.
Aicina iesaistīties visu zinātnieku sabiedrību
CERN zinātnieki sola, ka tuvākajā laikā visus ar šo eksperimentu saistītos datus izliks publiskai apskatei citiem zinātniekiem. CERN komanda līdz šim mēģinājusi atrast jebkādu loģisku izskaidrojumu fiksētajiem datiem, meklējuši iespējamas kļūdas, taču viss liekot domāt, ka gaismas ātrumu patiešām izdevies pārspēt. Tāpēc tagad CERN, ņemot vērā eksperimenta nozīmību, aicina visas pasaules zinātniekus likt galvas kopā, lai datus pārbaudītu.
Ja tas izrādīsies patiess, tad Alberta Einšteina teorija par gaismas ātrumu kā augstāko ātruma robežu visumā būs izrādījusies aplama.





