Ēģiptē atrasts gandrīz 3000 gadus sens dziedātājas kaps


 

BNS

10:02, 16. janvārī, 2012

Šveices arheologi Ēģiptes Valdnieku ielejā ir atraduši dziedātājas kapu, kas ir gandrīz 3000 gadus vecs, svētdienas vakarā paziņoja Ēģiptes senlietu ministrs Muhameds Ibrahims.


  • Citos portālos

Reto kapavietu Karnakā pie Luksoras nejauši atrada Bāzeles Universitātes arheologu grupa.

Reklāma

Šajā kapā apbedītā Nehmesa Basteta kā dziedātāja kalpoja senās Ēģiptes galvenajam dievam Amonam-Ra 22.dinastijas valdīšanas laikā, kurš ilga no 945. līdz 712.gadam pirms mūsu ēras. Par to liecina uzraksts uz koka plāksnes, kura atrasta viņas kapā.

Dziedātāja bija Amona virspriestera meita.

Šis atradums ir svarīgs, jo liecina par to, ka Valdnieku ielejā tika apbedīti arī 22.dinastijas laika vienkāršie cilvēki un priesteri. Līdz šim Valdnieku ielejā bija atrasti tikai faraonu un viņu ģimenes locekļu apbedījumi.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.