Kā vēsta ārvalstu prese, kompānijas "Microsoft" pārlūkprogramma "Internet Explorer", saskaņā ar interneta pētījumu kompānijas "Net Applications" aprēķiniem, turpina zaudēt savas pozīcijas tirgū. Augusta beigās ar to strādāja mazāk nekā 67% interneta lietotāju.
Pagājušā gada augustā ar "Internet Explorer" strādāja 75,1% lietotāju. Interesanti, ka vispopulārākā "Internet Explorer" versija ir sestā, kurai priekšroku dod 25,3% lietotāju. 7.0 un 8.0 versiju lieto vien 21,1% un 15,1%.
Kā otrā visizplatītākā interneta pārlūkprogramma ir "Mozilla Firefox". To lieto 23% cilvēku.
"Mozilla Firefox" lietotāju skaits kopš jūlija ir audzis, turpretī konkurenti "Apple Safari" savu lietotāju skaitu mēneša laikā nav būtiski palielinājuši. Tas joprojām ir aptuveni 4,1% lietotāju.
Savukārt kompānijas "Google" interneta pārlūkprogrammas "Chrome" lietotāju procents ir audzis. Jūlijā tas ir bijis 2,6%, bet augustā - 2,8%.
Arī interneta pārlūkprogrammas "Opera" lietotāju skaits ir samērā stabils, turoties 2% līmenī.





