Krievijas hakeri uzbrūk mērķiem NATO, ES un Ukrainā (8)

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: flickr/Martin Terber

Krievijas hakeri ir izmantojuši vīrusus «Microsoft Windows» un citās operētājsistēmās, lai spiegotu NATO, Eiropas Savienības, Ukrainas un enerģētikas un telekomunikāciju sektora kompāniju datoros, otrdien vēstīja ziņu aģentūra «Reuters», atsaucoties uz kiberizlūkošanas kompānijas «iSight Partners» pētījumu datiem.

«iSight» norādīja, ka tai nav informācijas, kādiem datiem piekļuvuši hakeri, lai gan, pamatojoties uz mērķiem un elektroniskā pasta vēstuļu, kas tika izmantotas, lai inficētu datorus, saturu, pastāv aizdomas, ka viņi meklēja informāciju par Ukrainas krīzi, kā arī diplomātijas enerģētikas un telekomunikāciju jautājumiem.

Piecus gadus ilgusī kiberspiegošanas kampaņa turpinās, secināja «iSight», kas operāciju nodēvējusi ar «Sandworm Team», jo hakeru izmantotās programmatūras kodā atrasta atsauce uz zinātniskās fantastikas seriālu «Dune».

«Reuters» vēstīja, ka «iSight» izpētē secināts, ka gadu gaitā hakeru operācijā izmantoti dažādi mērķi, bet tikai augusta hakeri sāka izmantot lielākajā daļā «Windows» versiju atrodamo ievainojamību.

«iSight» ir informējusi «Microsoft Corp» par vīrusu un informāciju par savu pētījumu publiskojusi, dodot laiku ASV datortehnoloģiju milzim novērst ievainojamību.

«Microsoft» paziņoja, ka kompānija otrdien plāno palaist automātisku skarto «Windows» versiju atjauninājumu.

Krievijas valdība, NATO, ES un Ukrainas valdība tūlītējus komentārus nesniedza.

Dalasā bāzētās «iSight» pētnieki norādīja, ka uzskata hakerus par Krievijas kibernoziedzniekiem, jo programmatūrā bijušas valodas norādes uz to, kā arī par to liecina mērķu izvēle.

Lai gan nav tehnisku norāžu, vai hakeri ir saistīti ar Krievijas valdību, «iSight» pauda pārliecību, ka viņi ir saņēmuši valsts atbalstu, jo mērķis bija spiegošana, nevis kibernoziegums.

«iSight» pētījums ir jaunākais vairāku privātā sektora drošības ziņojumu klāstā, kas saista Krievijas valdību ar vairākiem augsti attīstītas kiberspiegošanas gadījumiem.

Komentāri (8)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu