Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Digitālās drošības incidenti pārsvarā notiek cilvēku lētticības dēļ

Foto: PantherMedia/ScanPix

Lai arī Latvijas iedzīvotāju zināšanu līmenis par digitālās drošības jautājumiem uzlabojas, lielākā daļa digitālās drošības incidentu Latvijā joprojām notiek cilvēku nezināšanas vai lētticības dēļ, šodien dibinot «Digitālās drošības aliansi» (DDA), pauda tās dibinātāji.

«Cilvēki katru dienu aiz sevis digitālajā vidē atstāj aizvien vairāk digitālo nospiedumu un sensitīvu informāciju, tādējādi digitālā drošība mūsdienās kļuvusi par vienu no cilvēka pamatvajadzībām,» stāsta DDA vadītāja Sanita Igaune. Tāpat kā sabiedrībā tiek mācīti satiksmes drošības vai veselīga dzīvesveida principi, esot pēdējais laiks sākt rūpēties arī par sabiedrības digitālo higiēnu.

DDA ir biedrība, kas apvieno valsts institūcijas, nevalstisko sektoru un uzņēmumus ar mērķi izglītot sabiedrību un uzņēmējus par digitālās drošības jautājumiem, veicināt pārdomātu rīcību digitālajā vidē, kā arī stiprināt sabiedrības un valsts digitālo drošību.

0 Komentāri