«Cert.lv» pērn Latvijā reģistrējis 654 uzlauztas un izķēmotas interneta vietnes

Ilustratīvs attēls
 

Aizvadītajā gadā «Cert.lv» Latvijā reģistrējis 654 uzlauztas un izķēmotas interneta vietnes, liecina Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas pārskats par aizvadītajā gadā paveikto.

Pērn tikusi atklāta kritiska «Joomla» satura vadības sistēmas ievainojamība. Apzinot apdraudējuma ietekmi, .lv domēnu zonā tika pārbaudīti apmēram 700 tūkstoši domēna vārdi. No tiem 13 tūkstoši izmanto «Joomla» satura vadības sistēmu.

Tāpat «Cert.lv» apzināja valsts pārvaldē un citur Latvijā esošos «Joomla» projektus, lai brīdinātu par apdraudējumu un koordinētu ievainojamību novēršanu. Valsts sektorā tika atklāti vairāki desmiti šādu vietņu.

Reklāma

Pēc «Cert.lv» novērojumiem, Latvijā aptuveni 50% no kompromitētām tīmekļa vietnēm tiek kompromitētas atkārtoti, kas norāda uz resursu turētāju un/vai administratoru paviršo attieksmi pret drošības ielāpu ieviešanu. Lielā daļā gadījumu kompromitētā lapa tiek atjaunota no rezerves kopijām ar tām pašām vecajām ievainojamībām. Ir tikai laika jautājums (no dažām dienām līdz nedēļai), kad uzbrucējs atkal izmanto tos pašus «vārtus», pa kuriem ienācis iepriekš, uzsver «Cert.lv».

Saistītie raksti
Kibernoziegumu cena piecu gadu laikā ir pieaugusi par 200%

Kibernoziegumu cena piecu gadu laikā ir pieaugusi par 200%

«Cert.lv» katru mēnesi reģistrē vidēji 50 000 dažādu kiberapdraudējumu

«Cert.lv» katru mēnesi reģistrē vidēji 50 000 dažādu kiberapdraudējumu

Arī pērn galvenais kiberuzbrukumu motīvs bija finanšu līdzekļu iegūšana

Arī pērn galvenais kiberuzbrukumu motīvs bija finanšu līdzekļu iegūšanaApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR
Māja
Māja, Jelgava, 164000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 49500 EUR