Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

«Cert.lv» pērn Latvijā reģistrējis 654 uzlauztas un izķēmotas interneta vietnes

Ilustratīvs attēls | Foto: AP/Scanpix

Aizvadītajā gadā «Cert.lv» Latvijā reģistrējis 654 uzlauztas un izķēmotas interneta vietnes, liecina Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas pārskats par aizvadītajā gadā paveikto.

Pērn tikusi atklāta kritiska «Joomla» satura vadības sistēmas ievainojamība. Apzinot apdraudējuma ietekmi, .lv domēnu zonā tika pārbaudīti apmēram 700 tūkstoši domēna vārdi. No tiem 13 tūkstoši izmanto «Joomla» satura vadības sistēmu.

Tāpat «Cert.lv» apzināja valsts pārvaldē un citur Latvijā esošos «Joomla» projektus, lai brīdinātu par apdraudējumu un koordinētu ievainojamību novēršanu. Valsts sektorā tika atklāti vairāki desmiti šādu vietņu.

Pēc «Cert.lv» novērojumiem, Latvijā aptuveni 50% no kompromitētām tīmekļa vietnēm tiek kompromitētas atkārtoti, kas norāda uz resursu turētāju un/vai administratoru paviršo attieksmi pret drošības ielāpu ieviešanu. Lielā daļā gadījumu kompromitētā lapa tiek atjaunota no rezerves kopijām ar tām pašām vecajām ievainojamībām. Ir tikai laika jautājums (no dažām dienām līdz nedēļai), kad uzbrucējs atkal izmanto tos pašus «vārtus», pa kuriem ienācis iepriekš, uzsver «Cert.lv».

3 Komentāri