PTAC: «Speedtest» interneta ātruma mērījumu izmantošana reklāmās ir maldinoša komercprakse

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: PantherMedia/Scanpix

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina Latvijas interneta pakalpojumu sniedzējus reklāmās neizmantot ar bezmaksas interneta ātruma mērījumu rīka «Speedtest» pamatotus paziņojumus, informē PTAC.

Kā informē PTAC pārstāvji, «Speedtest» mērīšanas rīks tiek piesaukts vairāku Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēju reklāmās. Apgalvojumi reklāmas materiālos ir dažādi - «»Speedtest» apbalvojums. Latvijas ātrākais internets», «Ātrākais internets Latvijā - apstiprinājis «Speedtest.net«», «Speedtest apbalvojums. Latvijas ātrākais 4G» un citi.

Šādu saukļu izmantošanu PTAC ir atzinis par maldinošu komercpraksi, kuras ietekmē vidusmēra patērētājs var pieņemt kādu lēmumu par pakalpojuma izvēli, kādu viņš citādi nebūtu pieņēmis.

Apgalvojumus, kas pamatoti ar «Speedtest» mērīšanas rīku, piemēram, «Speedtest apbalvojums. Latvijas ātrākais 4G», patērētāji var uztvert kā vispāratzītu un uz visiem attiecināmu informāciju. Patērētājs var uzskatīt, ka interneta pakalpojumu sniedzējs saviem lietotājiem nodrošina ātrāko mobilo internetu salīdzinājumā ar citu pakalpojumu sniedzēju iespējām. Tādējādi var tikt pieņemti lēmumi par darījumu, kas citādi netiktu veikts.

PTAC norāda, ka «Speedtest» interneta mērīšanas rīka izmantošana tādas komercprakses īstenošanā, kurā gaitā patērētāji tiek informēti par uzņēmuma sniegtā interneta pieslēguma priekšrocībām un kvalitāti, nav pieļaujama.

«»Speedtest» metodika un metrika neatbilst normatīvajos aktos noteiktajai interneta ātruma noteikšanas un salīdzināšanas metodikai posmā no pieslēguma punkta līdz Latvijas interneta apmaiņas punktam,» komentē SPRK pārstāve Ieva Bethere.

«Šis interneta mērīšanas rīks ir piemērots individuālai interneta pieslēguma ātruma mērīšanai no konkrētā interneta piekļuves punkta uz noteiktu interneta vidē esošu resursu vai piekļuves punktu, taču tas nav izmantojams, lai vispārīgā veidā raksturotu kāda interneta pakalpojuma sniedzēja nodrošinātā pakalpojuma kvalitāti vai citādi patērētājiem radītu priekšstatu, ka konkrētā pakalpojuma sniedzēja piedāvājums ir labāks par konkurentu sniegtajiem pakalpojumiem,» sacīja Bethere.

PTAC direktore Baiba Vītoliņa norāda, ka cilvēkam, kuram nav plašu zināšanu šajā jomā, izvēle var izrādīties gana sarežģīta, jo piedāvātie pakalpojumi atšķiras gan kvalitātē, gan piemērotībā. «Bieži vien interneta ātrums kļūst par galveno kritēriju pakalpojuma sniedzēja izvēlē, līdz ar to ir svarīgi, lai informācija par to nebūtu maldinoša,» turpina Vītoliņa. «Mēs aicinām interneta pakalpojumu sniedzējus savā komercpraksē sniegt pārbaudāmu un objektīvi pamatotu informāciju par interneta ātrumu un turpmāk neizmantot paziņojumus, kas pamatoti ar «Speedtest» vai tamlīdzīgu rīku mērījumiem.»

Kā ziņots, aprīlī telekomunikāciju operators «Baltcom» ziņoja, ka starptautiskais interneta mērījumu uzņēmums «Ookla», kas uztur «Speedtest» rīku, atzinis «Baltcom» par ātrākā interneta pakalpojuma sniedzēju Latvijā.

Iepriekš, janvārī, telekomunikāciju operators «Bite» ziņoja, ka «Ookla» atzinis «Bite» 4G mobilo tīklu par ātrāko Latvijā.

Abi uzņēmumi izvērsa reklāmas kampaņu, kurā tika izmantota šī atzinība.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu