Vācija bargi vērsīsies pret neslavas celšanu sociālajos medijos

 

Vācijā izstrādāts likumprojekts, kura mērķis ir apkarot kūdīšanu un neslavas celšanu tīmeklī, paredzot tādām vietnēm kā «Facebook» un «Twitter», ja tās nebūs pienācīgi reaģējušas, līdz 50 miljonu eiro lielus naudassodus.

«Mums ir jāpalielina spiediens uz sociālajiem medijiem, lai uzņēmumi pret savu atbildību izskaust noziedzīgu saturu izturētos vēl nopietnāk,» otrdien izklāstot jaunā likumprojekta aprises, sacīja tieslietu ministrs Heiko Māss.

Atbilstoši ierosinātajiem noteikumiem uzņēmumiem tiks atvēlētas 24 stundas, lai no savām platformām izdzēstu materiālus, kas būs atzīti par neslavas celšanu vai naida kurināšanu. Pretējā gadījumā tiem draudēs ievērojami naudassodi.

Reklāma

«Tādiem sodāmiem pārkāpumiem kā kūdīšana vai neslavas celšana vietai sociālajos tīklos jābūt tikpat maz kā ielās,» skaidroja Māss.

Ja materiāli, kuru mērķis ir kūdīšana vai kas ceļ neslavu, netiks dzēsti, indivīdi atbildīgajā uzņēmumā tiks sodīti ar naudassodiem līdz pieciem miljoniem eiro, bet paši uzņēmumi - ar naudassodiem līdz 50 miljoniem eiro, brīdināja ministrs.

Vācijā gaidāmas vairākas vēlēšanas, vienlaikus pastāv bažas par sociālo mediju izmantošanu tā dēvēto viltus ziņu izplatīšanā, kā arī rasistisku un naida komentāru publicēšanai.

Noteikumu projekts arī paredz publicēt ceturkšņa atskaites par sūdzību izskatīšanu.

Saistītie raksti
Facebook, YouTube, Microsoft un Twitter vienojas cīņā pret terorismu

Facebook, YouTube, Microsoft un Twitter vienojas cīņā pret terorismu

Atklāti vairāki viltoti valsts iestāžu Twitter konti

Atklāti vairāki viltoti valsts iestāžu Twitter konti

Cukerbergs redz Facebook kā «globālās kopienas» veidotāju

Cukerbergs redz Facebook kā «globālās kopienas» veidotāju


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Jelgava, 164000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Rīga, 600 EUR
Māja
Māja, Langstiņi, 169000 EUR