«Tele2» ar 4G ekspedīciju Latvijā izmēģina pirmo auto, kas pārvietojas interneta ātrumā

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Mobilo sakaru operators «Tele2» sadarbībā ar inženieriem no inovāciju centra «LinkMenu Fabrikas» Viļņas Ģedimina Tehniskajā universitātē (VĢTU) radījis unikālu automobiļa vadības sistēmu, kas ļauj pārvietoties ar konkrētajā vietā pieejamo 4G mobilā interneta lejupielādes ātrumu – megabiti sekundē tiek pārvērsti kilometros stundā. Šis ir pasaulē pirmais un, iespējams, arī vienīgais šāda veida automobilis, kura ātrumu nosaka internets, nevis autovadītājs.

«Mobilais internets ikvienam palīdz būt apritē un lietas kursā par visu. Ik dienu mērķtiecīgi attīstām tīkla infrastruktūru, lai pēc iespējas vairāk iedzīvotāju Latvijā būtu pieejams ātrs un kvalitatīvs internets. Un priecājos, ka tam ir rezultāts - mūsu klienti var lietot ātrāko mobilo internetu Latvijā, jo tieši «Tele2» pēc SPRK mērījumiem nodrošina vidēji lielāko mobilā interneta lejupielādes ātrumu Latvijā,» - tā «Tele2» valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Foto: Publicitātes foto

Lai pārliecinātos par 4G tīkla pieejamību, «Tele2» izaicināja «KaralisTE» vadītājus Martu Selecku un Gustavu Terzenu kopā ar «Tele2» Radiotīkla plānošanas vadītāju Arti Apini piedalīties «4G Ekspedīcijā». Tā devās ceļā ar 4G auto, divās dienās šķērsojot Latviju no Dagdas līdz Jūrkalnei.

«Tas bija īsts izaicinājums – vadīt auto, kura ātrumu nosaka internets! Ceļojot šajā auto, varu droši apliecināt – «Tele2» 4G tīkls patiešām bija pieejams visur, gan pilsētās, gan pavisam nomaļās Latvijas vietās. Tas bija patiesi aizraujošs piedzīvojums!» stāsta Gustavs Terzens.

Foto: Publicitātes foto

Ideja par šādi aprīkotu 4G auto radās «Tele2», savukārt automašīna ar unikālo 4G tehnoloģijas vadības sistēmu aprīkota sadarbībā ar VĢTU speciālistiem, un, kā norāda Radošuma un inovāciju centra vadītājs Mykolas Bistrickas, vissarežģītāk bija radīt tādu automobiļa vadības sistēmu, kuru kontrolē interneta ātrums, nevis autovadītājs, turklāt lai šīs sistēmas nenonāktu pretrunā. Automašīnā iebūvētā sistēma nemitīgi analizē konkrētajā vietā pieejamo interneta ātrumu. Borta dators konvertē izmērīto interneta ātrumu uz kilometriem stundā, un attiecīgi automobiļa motora vadības bloks pēc saņemtās informācijās liek attīstīt noteiktu ātrumu. Nepieciešamības gadījumā 4G vadības sistēma var tikt ieslēgta vai izslēgta.

Foto: Publicitātes foto
KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu