Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Facebook», «YouTube», «Microsoft» un «Twitter» progresē cīņā pret naida runas izplatīšanos

Foto: REUTERS/Scanpix

Četras lielās sociālo mediju platformas «Facebook», «YouTube», «Microsoft» un «Twitter», kas pagājušajā gadā parakstīja Eiropas Savienības (ES) uzvedības kodeksu, lai cīnītos pret naida runas izplatīšanos internetā, panākušas ievērojamu progresu savu solījumu pildīšanā, ceturtdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).

«Šis ir nozīmīgs solis pareizā virzienā un parāda, ka pašregulējoša pieeja darbojas,» sacīja ES tieslietu un patērētāju aizsardzības komisāre Vera Jourova.

EK ziņojumā, kurā novērtēts sasniegtais progress, teikts, ka uzņēmumi, reaģējot uz sūdzībām par naida runu, 59% gadījumu konkrēto saturu aizvākuši.

Pirms sešiem mēnešiem, kad tika publicēts pirmais novērtējuma ziņojums, saturs bija dzēsts tikai 28% gadījumu.

Salīdzinot ar situāciju pirms pusgada, 24 stundu laikā pēc sūdzību saņemšanas izskatīts 51% sūdzību. Pirms sešiem mēnešiem šis rādītājs bija 40%.

EK paziņoja, ka sagaida no uzņēmumiem lielāku caurspīdīgumu par kritērijiem, pēc kuriem tiek analizēts aizdomīgais saturs, un atgriezenisko saiti.

1 Komentārs